Din verile de altadata by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 19-07-2009 Exista ceva ce regretati din verile de altadata?
Replica: Da, by Ella B (786 mesaje) , la 19-07-2009 Letitia, regret: zilele cu temperaturi moderate.
Replica: Cred ca nu este cineva care sa nu regrete by Mona J (805 mesaje) , la 19-07-2009 ceva din verile de altadata... Copilaria la bunici as vrea sa o retraiesc. Zilele in care bunica imi facea mancarurile favorite, citeam non stop tot ce prindeam si prietenele ma asteptau cu papusile pregatite de joc. Prietenele sunt aceleasi si acum, papusile le pastrez cu sfintenie, dar bunicii... pe ei ii mai gasesc doar in fotografii.
Letitia, m-ai facut sa fiu nostalgica si sa-mi trezesc amintiri placute desi ochii mi-s in lacrimi.
Replica: Din alte veri by Vasiliu Letitia (1516 mesaje) , la 21-07-2009
Mi-e dor de steaua ce se-aprinde seara
din ochii obositului taran
in timp ce-n zare picura-nserarea
franturi de cantec din tulnic transilvan.