Acum este 28 Mar 2024, 10:07

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3021 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 303  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 16:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7274
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Mesaj de la o gargarita:
[...]
Ai timp sa moderezi un nou concurs? Parca mi-e dor de un concurs cu indicii.

Intr-adevar, saptamana aceasta m-am gandit intens la un nou concurs, dar am mers pe ideea sa fie un concurs si pentru gargaritele carora timpul nu le permite sa gobleneze prea mult. Am tinut cont si de dorinta Monei, Cosminei, si m-am gandit la un concurs cu fotografii. Totodata, nu vreau sa inlatur placerea gargaritei/gargaritelor de a urmari indicii. Vreau ca toate gargaritele sa fie multumite si sa se bucure de concurs.

Sa va spun ideea mea pentru concurs: alegem doua teme pentru concursul de fotografii; pentru prima tema, gargaritele sunt invitate sa trimita 5 fotografii la adresa mult stiuta, dar pana la data de (stabilim o zi de la mijlocul lunii); eu le voi posta pe forum in urmatoare zi, urmand apoi sa inceapa votarea, dar votand primele 5 fotografii (fiecare gargarita va acorda 5, 4, 3, 2 si respectiv 1 punct la fotografii). Pentru vot nu cred ca este nevoie mai mult de 3 zile, asa ca dupa acea perioada se va spune stop vot. De la data de X, gargaritele sunt invitate sa trimita tot 5 fotografii, dar cu a doua tema aleasa. Procedeul va fi acelasi. La finalul lunii, se vor afla si autorii fotografiilor (cred ca ar fi palpitant).
Vreau sa mai mentionez ca dintr-un sir de teme, pentru concurs prima tema se va da la inceputul lunii, a doua tema urmand sa se dea la mijlocul lunii.
Pe tot parcursul lunii, pe forum vor aparea indicii; cine le va gasi va primi un numar de puncte.
In final, se vor aduna toate punctele, iar primele gargarite vor fi castigatoare.

Voi gargaritelor, ce spuneti; ce idei aveti? Daca sunteti de acord cu ideea pe care am spus-o mai sus, nu ne ramane decat sa alegem temele pentru concurs si datele limite.
Pupici.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 16:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Ioana, imi place foarte mult ideea ta cu fotografii, dar si indiciile ma incanta. Eu sunt de acord. Am sa ma gandesc si la o prima tema si revin. Mi-ar placea ca tema sa fie legata de flori, o alta pasiune a mea.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 16:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Din ce inteleg, luna urmatoare va fi un concurs numai cu fotografii si indicii?
Cu goblene, nimic?

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 16:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Eu eram gargarita care trimitea respectivul mesaj Onutei.
Singura remarca pe care as vrea sa o fac cu referire la ideea de concurs este ca mi-as dori ca cele doua concursuri de fotografie si de indicii sa fie separate.
Mi-am mai adus aminte de ceva. Ar fi bine daca s-ar tine cont si de episoadele de la seriale.
Ma gandeam la un episod pe saptamana, de o anumita dimensiune, cum a fost la concursul lunii august. Pe mine una respectivul concurs m-a motivat sa cos mai mult.
M-am gandit la un episod pe saptamana pentru ca iau in considerare si timpul Onutei si stiu ca punctarea episoadelor din 10 in 10 cm necesita destul de mult timp.
Pupici.

_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 16:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Lenus, un episod pe saptamana nu va face nici o diferentiere.
Iarasi vom fi impulsionate sa incepem cat mai multe modele.
Nu cred ca ar fi o problema pentru oricine modereaza daca am continua la fel ca in septembrie sau octombrie.
A modera consider ca este un angajament luat.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 16:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Si ultima opinie.
Doua premii pentru punctaj la seriale, un premiu la fotografii si un premiu separat la indicii pentru cine nu are timp sa lucreze, dar sa aiba un goblen in lucru chiar daca nu participa la concurs cu el.
Imi cer scuze pentru opinii, dar voi faceti cum credeti si daca introduceti si serialele in concurs.
Va pup cu mult drag.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 17:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7274
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Gargaritelor, mai astept idei, pareri si chiar cineva care doreste sa modereze un nou concurs.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 17:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2009, 11:12
Mesaje: 632
Nume forum:1
Eu, votez cu ideea Rodicai.

_________________
Adela - Gargarita-Vis-de-floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 17:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Si eu consider ca participantele la concursul de fotografii sau de indicii trebuie sa aiba un model in lucru. Consider ca tocmai acest lucru ne-a unit, pasiunea pentru goblen. Stiu ce inseamna sa nu ai timp sa lucrezi, dar din cand in cand cred ca ne pot arata si noua ce au lucrat, chiar daca pasul lucrat nu este foarte mare. Un episod pe saptamana nu cred ca ar face vreo diferenta deoarece gargaritele care au multe modele in ladita, le pot incepe si astfel acumuleaza puncte. Cred ca ar fi bine sa fie concursuri separate pentru seriale, indicii si fotografii.

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 17:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2009, 11:12
Mesaje: 632
Nume forum:1
Ups! Acum am vazut ca Rodica a mentionat patru premii. Impreuna cu cel al moderatoarei vor fi cinci.
Deci, pentru ca nu pot corecta unde am scris mai inainte, adaug doar ca da, sunt de acord cu Rodica, in sensul ca mie mi-ar parea rau sa nu mai vad seriale asa cum am vazut ultimele doua luni, dar la numarul de premii, nu ma bag.
olteanu rodica scrie:
Doua premii pentru punctaj la seriale, un premiu la fotografii si un premiu separat la indicii

_________________
Adela - Gargarita-Vis-de-floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3021 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 303  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania