Acum este 27 Iun 2026, 14:54

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Nunta de flori - de Paul si Gabriela
MesajScris: 02 Sep 2010, 20:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Gabriela, ai reusit sa faci din ziua nuntii tale, o zi, cu adevarat, deosebita.
Tu, ai fost o protagonista din povesti, iar mirele tau te-a completat.

Am observat ca in luna de miere nu ti-a lipsit tricoul de gargarita. Iti multumesc ca te-ai gandit si la noi.
Casa de piatra mereu!

P.S. Am o intrebare: de ce se pun bani mirelui, la piept? Ce semnifica?

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta de flori - de Paul si Gabriela
MesajScris: 02 Sep 2010, 20:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2010, 09:45
Mesaje: 3167
Locatie: Ischia - Italia
Nume forum:1
Casa de piatra Gabriela!
Sa ne arati poze si de la nunta de diamant.
Pupici si multa sanatate.

_________________
Deea - Gargarita-Speranta-din-Zori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta de flori - de Paul si Gabriela
MesajScris: 03 Sep 2010, 00:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1
Casa de piatra Gabriela si Paul! Sa fiti mereu fericiti!

_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta de flori - de Paul si Gabriela
MesajScris: 03 Sep 2010, 03:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Casa de piatra!
Sa va dea Dumnezeu numai noroc, implinire si multumire sufleteasca.
Daca cumva vezi ca iti lipseste o bucatica de tort din fotografie, sa stii ca eu am luat-o.
Pupici dulci.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta de flori - de Paul si Gabriela
MesajScris: 03 Sep 2010, 07:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2009, 08:13
Mesaje: 1606
Nume forum:1
Casa de piatra, Gabriela!

_________________
Gargarita-Potir-plin-de-Daruri


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta de flori - de Paul si Gabriela
MesajScris: 03 Sep 2010, 10:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Casa de piatra Gabriela!
Sa fiti fericiti si zambitori cum v-am vazut in aceste imagini.

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta de flori - de Paul si Gabriela
MesajScris: 03 Sep 2010, 18:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2008, 22:10
Mesaje: 199
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Multumesc din suflet pentru vizita si multumim mult pentru urari.
Ii multumesc si Monicai ca a rectificat boacana mea, dar se mai intampla si am mai depistat una sper sa o pot remedia.

Bica, ce spirit de observatie ai! Ma uimesti pe zi ce trece (glumesc). Multumesc pentru apreciere. Nu voi uita niciodata Clubul Gargaritelor, dragostea pentru goblen si faptul ca aici am dat numai peste oameni minunati. Daca se intampla vreodata sa lipsesc de pe forum mai mult timp, cum de altfel s-a mai intamplat, nu este din cauza ca v-am uitat ci fiindca nu gaseam inspiratia necesara sa scriu sau treceam prin clipe mai dificile, care nu trebuiau sa strice armonia din gradina. In schimb vizitam aproape zilnic topicele, in special cele cu seriale, colectii si Cafeneaua bineinteles.


Va pupic pe toate si va trimit o imbratisare mare, mare de tot!

_________________
Gabriela - Gargarita-Pastel-de-Toamna


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta de flori - de Paul si Gabriela
MesajScris: 03 Sep 2010, 19:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2008, 22:10
Mesaje: 199
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
P.S. Am o intrebare: de ce se pun bani mirelui, la piept? Ce semnifica?

Bica, chiar nu stiu. Noi am facut aici tot ce a spus nasa. Cum in Dobrogea sunt mii de obiceiuri, mai ales legate de nunta, am renuntat sa imi mai bat capul.
Din cate am aflat a fost un obicei preluat de la machidoni (pardon, armani), dupa care a fost preluat de mai multi.

Pupici!

_________________
Gabriela - Gargarita-Pastel-de-Toamna


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta de flori - de Paul si Gabriela
MesajScris: 03 Sep 2010, 19:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Apr 2006, 14:34
Mesaje: 219
Nume forum:1
Gabriela, iti doresc sa ai parte numai de bucurii in casnicie, alaturi de alesul tau.
Daca imi doresc ceva, imi doresc sa am o nunta ca a ta. Frumos a mai fost!

Bica, si in alte parti am vazut bani la reverul mirelui.

_________________
Flori - Gargarita-Iris-Rosu


Ultima oara modificat de Admin pe 03 Sep 2010, 19:18, modificat 1 data in total.
Corectat


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta de flori - de Paul si Gabriela
MesajScris: 05 Sep 2010, 07:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2008, 22:10
Mesaje: 199
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Aceasta este adevarata fotografie cu domnisoara si cavalerul de onoare.



Da, Lin, in par am avut flori naturale, identice cu cele din buchet. Nu mai stiu cum se numesc, au un nume mai special. Au rezistat toata noaptea. Florareasa le-a bagat intr-o fiola cu apa, iar coafeza le-a dat cu mult fixativ si au rezistat cu brio.
Si eu am fost un pic reticenta in privinta florilor naturale in par. In saptamana nuntii m-am hotarat exact ce sa imi pun in par, iar nasa facea 13-14 ca nu stia si era datoria ei sa imi cumpere si acest accesoriiu.

Multumesc pentru compliment, Flori.

Va pupic pe toate.

_________________
Gabriela - Gargarita-Pastel-de-Toamna


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania