Acum este 29 Mar 2024, 08:47

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Maica Domnului cu prunc la piept - goblen lucrat de Lora
MesajScris: 10 Ian 2011, 21:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2010, 19:42
Mesaje: 581
Locatie: botosani,com sulita
Nume forum:1
Sper sa nu gresesc pentru ca am deschis un subiect nou, dar nu am vazut sa fie lucrat de alta persoana acest goblen. Eu l-am inceput de anul trecut, undeva la mijlocul lui octombrie 2010, cred.
Goblenul il aveam cumparat de vreo 2 ani, dar nu stiam sa cos si nici nu am indraznit sa incerc.
Am reusit sa pricep si eu ce si cum este cu goblenul, cum trebuie cusut si dupa multa munca de lamurire ce am purtat prin mail, messenger si fata in fata-casa, zic asa, in ideea ca mi-a cusut vreo 4 puncte o matusa.
Acum nu stiu sa estimez cat la suta este cusut sau cati cm patrati as mai avea de cusut.
Maine, cand va fi lumina mai buna sper sa am timp sa ii fac o fotografie si poate cineva ma va invata cum sa apreciez cat centimetri patrati mai am de cusut.
Eu am lucrat pe culoare, am terminat de cusut Maica Domnului si la Prunc mai am la haina. cam jumatate, apoi ramane fondul.

_________________
Lora - Prietenia este floarea unei clipe si fructul timpului.


Ultima oara modificat de Admin pe 11 Ian 2011, 11:04, modificat de 2 ori in total.
Corectat. A se citi Raportul (click pe scrisul rosu)


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Maica Domnului cu Prunc la piept
MesajScris: 11 Ian 2011, 10:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2010, 19:42
Mesaje: 581
Locatie: botosani,com sulita
Nume forum:1






Fetelor, asa cum am promis am revenit cu fotografiile. Acum astept parerile si sfaturile voastre.

_________________
Lora - Prietenia este floarea unei clipe si fructul timpului.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Maica Domnului cu prunc la piept - goblen lucrat de Lora
MesajScris: 11 Ian 2011, 11:05 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1

Lora, te rog citeste cum se aduc imaginile pe forum. http://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=2&t=26
Nu uita sa bati pauza dupa semnele de punctuatie ca informatiile sa se poata citi usor.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Maica Domnului cu prunc la piept - goblen lucrat de Lora
MesajScris: 11 Ian 2011, 11:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2010, 19:42
Mesaje: 581
Locatie: botosani,com sulita
Nume forum:1
Multumesc din suflet, fetelor pentru sfaturi.
Initial am incarcat fotografiile cu tynypic, doar ca nu le redimensionasem si nu mi le-a primit forumul, asa ca le-am incarcat pe imageshack si le-am redimensionat.
Am urmat linkul trimis si am vazut ca aveam si la tynypic de redimensionat asa ca de acum o sa folosesc acest site de incarcat imagini.

Fetelor, pot sa ma inscriu si eu in concurs cu acest goblen sau este prea mult cusut la el?
Imi plac provocarile si de aceea as vrea sa particip si eu la concurs, desi sunt incepatoare, - goblenul care il cos acum fiind primul.

_________________
Lora - Prietenia este floarea unei clipe si fructul timpului.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Maica Domnului cu prunc la piept - goblen lucrat de Lora
MesajScris: 11 Ian 2011, 12:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2009, 01:53
Mesaje: 328
Nume forum:1
Lora intrunesti toate conditiile ca sa participi la concurs.
Succes!

_________________
Alice - Alice-Gargarita-din-tara-Minunilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Maica Domnului cu prunc la piept - goblen lucrat de Lora
MesajScris: 11 Ian 2011, 13:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2010, 19:42
Mesaje: 581
Locatie: botosani,com sulita
Nume forum:1


Ma inscriu si eu in concurs. Dupa cum va ziceam mai am de cusut la haina pruncului si fondul.

_________________
Lora - Prietenia este floarea unei clipe si fructul timpului.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Maica Domnului cu prunc la piept - goblen lucrat de Lora
MesajScris: 11 Ian 2011, 13:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Mi se pare minunat modelul. Si te asigur ca finalul te va incanta. L-am vazut la nasa iubitului meu. Mult spor si pupici din partea mea.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Maica Domnului cu prunc la piept - goblen lucrat de Lora
MesajScris: 14 Ian 2011, 09:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2010, 19:42
Mesaje: 581
Locatie: botosani,com sulita
Nume forum:1
Gargaritelor imi era dor de voi. Miercuri si joi a lipsit si de pe forum si de la cusut goblenul, am fost la Bucuresti dupa diploma de licenta, dar astazi sper sa am timp sa mai cos un pic la el.
Vroiam sa intreb ce inseamna o secventa? Am tot vazut ca trebuie fotografiat dupa ce terminam o secventa si nu am idee ce inseamna.

_________________
Lora - Prietenia este floarea unei clipe si fructul timpului.


Ultima oara modificat de Admin pe 14 Ian 2011, 10:16, modificat 1 data in total.
Corectat. A se citi Raportul (click pe scrisul rosu)


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Maica Domnului cu prunc la piept - goblen lucrat de Lora
MesajScris: 14 Ian 2011, 19:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8027
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Lora, felicitari pentru modelul tau si sa ai spor la coaserea lui.
Citeste cu atentie ce apare in linkul dat de Monica mai sus si vei reusi sa postezi imaginile tale.
Succes!

_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Maica Domnului cu prunc la piept - goblen lucrat de Lora
MesajScris: 14 Ian 2011, 20:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Lora, imi place modelul pe care l-ai inceput. Sa ai mult spor.
In ceea ce priveste intrebarea ta, nu exista o definitie a secventei de lucru. Postezi cate un episod de fiecare data cand ti se pare ca ai inaintat destul si ai ce arata. De exemplu, daca lucrezi pe culori, poti posta un episod dupa fiecare culoare cusuta. Daca citesti regulamentul concursului, acolo Onuta explica mai pe larg. Sper ca te-am lamurit cat de cat.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania