Acum este 19 Apr 2024, 05:58

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dalina - Gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 15 Ian 2011, 16:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Buna, Nico.
Sper ca voi incepe unul cat de curand. Astept coletul de la TTT. Mi-am ales deja si tema.
Multumesc de vizita.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalina - Gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 15 Ian 2011, 17:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12474
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Bine ai venit draga Dalina.
Pup dulce.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalina - Gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 16 Ian 2011, 00:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Multumesc, Ovidia si felicitari pentru avatar. Inseamna ca ai fost cuminte de ai primit unul.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalina - Gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 16 Ian 2011, 00:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Sep 2007, 07:10
Mesaje: 817
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Dalina, zbor lin iti doresc alaturi de noi prin gradina, iar gargarelului mic ii doresc sedere cuminte pana cand infloresc ghioceii.

_________________
Victory - Gargarita-Soare-n-Suflet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalina - Gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 16 Ian 2011, 01:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Multumesc, Victory.
Sper sa stea cuminte. Ca de restul nu-ti mai spun. De exemplu, acum am niste arsuri de imi vine sa citesc tot site-ul de la cap la coada ca sa ma linistesc, asta pentru ca deja este Sfanta Duminica si nu mai pot lucra. Ca altfel coseam de zor la goblenul inceput ca sa imi treaca de toate.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalina - Gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 16 Ian 2011, 05:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Un bun venit cu mare drag iti urez si eu, Dalina. Sper sa te simti bine printre minunatele gargarite ale acestui forum.

Iti urez sa ai parte macar de o nastere usoara, daca sarcina tot ti-a dat batai de cap. Ai comentat ceva despre arsuri, in mod sigur este vorba de gastrita. Nu stiu in ce luna esti, dar dupa a patra luna incep aceste neplaceri. Laptele de magneziu sau anumite medicamente pentru gastrita sunt benefice si nu sunt contraindicate in aceasta perioada. Iti urez mult succes si sa ne auzim cu bine. Astept si eu cu nerabdare sa vad ce modele ai cumparat de aici. Sunt multe modele frumoase.

Sa ai o zi luminoasa!

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalina - Gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 16 Ian 2011, 12:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12474
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Alina David scrie:
Multumesc, Ovidia si felicitari pentru avatar. Inseamna ca ai fost cuminte de ai primit unul.
Draga Dalina, la cate am facut pe la "inceputuri" ma gandeam ca nu voi primi unul in veci. Dar toti (toate) de pe forum m-au ajutat. Nu stiu daca il merit 100%, dar iti marturisesc ca sunt foarte fericita.
Pup dulce.


_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalina - Gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 16 Ian 2011, 22:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Danuta, iti multumesc pentru incurajari. Am intrat in luna a 7-a si sunt invatata cu arsurile care incep pe la ora 21 si se termina pe la 2 noaptea. Si cu fetita cea mica am avut la fel si cam pe la aceleasi ore. Se spune ca ii creste parul. Nu stiu cat este de adevarat, dar cert este ca Riana a avut un perisor foarte mare. Mai iau, din cand in cand, Dicarbocalm, dar nu isi face efectul tot timpul. Asa ca nu am decat sa rabd si sa cos goblen. Si cu fetita am cusut vreo trei modele. Cel mai mare a fost de 27x38,5 cm, dar nu l-am terminat pentru ca nu mi-a ajuns o culoare cand mai aveam cam 16 cm de cusut si nici nu pot sa o inlocuiesc cu altceva. Sa iti traiasca baietelul si sa va bucurati de el, - este o dulceata. Cred ca nu ma insel, dar cu ceva timp in urma am intrat prin colectia ta si am vazut fotografii cu tine si familia ta (inclusiv cateii). Va doresc multa sanatate (este cel mai important) si sa va intelegeti. Cred ca iti este foarte greu la o distanta asa de mare de casa.

Ovidia, chiar daca ai facut prostioare cred ca cineva a vazut ca nu le-ai facut voit ci din necunoastere si a avut grija de tine si te-a iertat. Ti-a ales un avatar foarte frumos si delicat.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalina - Gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 18 Ian 2011, 03:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Multumesc, Dalina!
Este bine ca te lasa ceilalti copilasi sa cosi la goblen. Eu cu baieteii mei (am doi) nici nu pot visa la asa ceva. Eu, goblen "pup" numai dupa ora 11-12 noaptea cand toata lumea doarme, altfel nu ma pot concentra. In plus, l-am lasat pe tusa destul de mult timp, nici nu mai puteam sa-l cos, il simteam minuscul, dar putin cate putin incep sa ma acomodez la el.

Si mie mi-a spus lumea ca arsurile vin de la parul bebelusilor. Cine stie, o fi! Oricum, din nou, iti urez mult succes. In aceasta etapa ai nevoie de mare rabdare, - este bine ca goblenul te faci sa uiti de tot. La ce lucrezi momentan? Din pacate nu am mai putut sa intru des pe forum, am foarte multa treaba, dar caut cat de cat sa ma mentin la curent cu activitatea gargaritelor.

Te pup, sa ai o zi plina de voie buna.

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dalina - Gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 18 Ian 2011, 10:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Buna dimineata, Dana

Fiica mea cea mare in aprilie implineste 19 ani. Riana este fiica mea cea mica si in martie implineste 3 ani. Amandoua sunt nascute in data de 19.
Asa ca, copilasii mei nu au incotro si ma lasa sa cos, datorita problemelor. Si eu am facut pauze mari la cusut (vreo doi ani, ultima data). Momentan lucrez la o tema religioasa, 22x34 cm (nu pot sa o afisez pentru ca m-am grabit si am cumparat-o de la o alta firma - la TTT nu am vazut acel model). Pe urma, am vazut modelele de la TTT si era prea tarziu, era comandat deja (primul meu goblen cusut dupa diagrama, restul au fost pe model imprimat). Dar, astept cu nerabdare sa primesc coletul de la TTT si sa incep sa cos unul.
Sa-ti traiasca baietii, sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei. Nu ma mira ca nu poti coase. Cred ca timpul tau este mai mult decat limitat. Stai sa ma vezi pe mine din martie. Cred ca imi vor manca urechile. Dar sper sa fac fata. Si, ca si tine, cred ca voi coase noaptea. Sau le achizitionez (au niste modele superbe, aici) si le cos la pensie, - sper sa o apuc. Deja ma si vad, batranica (imi fac un semineu pana atunci), ma uit la munte, cos goblen si astept nepotii cu prajiturele.
Te pup si ma bucur ca mi-ai scris.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania