Acum este 24 Iun 2026, 21:00

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Concurs - versurile lunii august 2009
MesajScris: 16 Oct 2009, 08:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Concurs - versurile lunii august 2009 by Onuta O (1355 mesaje), la 27-08-2009

Va invit sa votati versurile care v-au placut cel mai mult.
Gargarita care primeste cele mai multe voturi primeste 100 puncte, iar cea de pe locul II, 70 puncte.
Succes!


Replica: Versuri - 1 by Onuta O (1355 mesaje), la 27-08-2009

Amintiri de august, versuri scrise de Victorita

In noaptea torida de August
Cand ziua asteapta sa vina,
Cu ochii deschisi privesc cerul
Si stelele ce stau sa cada.
Si numar, si numar, si numar...
La anii ce-au fost si s-au dus...
Si gandul ma poarta incet
La satul in care-am crescut.

La ploaia de august, grabita,
Cu fulger, cu tunet cu nori,
Desculta plecam pe ulita
Cantand, fluirand uneori..

Si gandul ma poarta... ma duce,
La anii cand inca copila eram,
Eram toata ziua la munca
Cu tata, cu caii,fan incarcam.

Si-n ziua torida de august,
La scalda cu caii plecam,
Desi eram fata, in sat
Lumea-mi spunea "baiatul lui Neculai".

Ce vremuri..au fost si s-au dus...
Ca toti anii mei, ma indrept spre apus,
Si calea-si urmeaza stele pe cer...
Si-un soare de august rasare incet...


Replica: Versuri - 2 by Onuta O (1355 mesaje), la 27-08-2009


Intre compoturi si gemuri,
Vrednicele gospodine
Mai au timp de doua fire.
Si-avand ac cu motoras,
Acu-i gata-un goblenas.

Pe forum e zumzet mare,
Tot felul de seriale.
Si ce flori nu-s in gradina,
Le gasim pe etamina.

versuri scrise de Elena Popescu


Replica: Eu votez asa by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 27-08-2009

Versurile 1-locul I
Versurile 2-locul II


Replica: Votul meu by Bica Nistor (1427 mesaje), la 27-08-2009

1 = 1
2 = 2

Replica: Votul meu. by tanasa clementina (1372 mesaje), la 27-08-2009

Versurile - 1 -1
Versurile - 2 -2


Replica: Felicitari garagritelor by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 27-08-2009

pentru versurile frumoase si pentru ca au avut curaj sa le imparta si cu noi.
Dar primele versuri mi-au placut in mod special.
Locul 1- prima poezie.

Replica: Dragele mele, gargarite, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 27-08-2009

felicitari! Din punctul meu de vedere pentru ca s-au straduit sa ne incante cu aceste versuri care iti da putin de gandit, iti amintesc de cum a fost, amandoua merita locul 1.

Replica: Votul meu by olteanu rodica (1159 mesaje), la 27-08-2009

este pentru gargarita care a scris primele versuri.


Replica: Felicitari! by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 27-08-2009

Locul 1: Versurile 1
Locul 2: Versurile 2


Replica: Felicitarile, by PRICOP PETRONELA (45 mesaje), la 27-08-2009

sunt de prisos. Splendite versuri si pentru ca in versurile nr. 1 ma regasesc totalmente. Votez locul 1.

Replica: Nu ma pot decide. by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 27-08-2009

Dar votez versul numarul II pentru locul I pentru ca este vorba de gargaritele harnicute. Si primul vers este superb, dar nu va suparati ca l-am pus pe locul II.

Replica: Nu stiu, by Malin Antonia (81 mesaje), la 28-08-2009

daca eu am voie sa votez pentru ca nu am participat la concurs, dar imi place poezia 1 mai mult decat poezia 2. Pentru poezia 2, pupici pentru gandurile de gargarita.


Replica: Stop vot by Onuta O (1355 mesaje), la 31-08-2009

Locul I - Versurile nr. 1
Locul II - Versurile nr. 2

Asadar, Victorita Ionita primeste 100 puncte pentru versurile nr. 1, iar Elena Popescu, 70 puncte.

Felicitari si din partea mea gargaritelor participante.


Replica: Felicitari, castigatoarelor! by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 31-08-2009

Aveti talent asa ca puteti sa ne mai incantati cu versuri.


Replica: Felicitari! by olteanu rodica (1159 mesaje), la 31-08-2009

Ma bucur pentru amandoua.


Replica: Felicitari by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 01-09-2009


si va multumesc ca mi-ati "gadilat" privirea cu asa versuri frumoase.
Va pup dulce dulce.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs - versurile lunii august 2009
MesajScris: 17 Feb 2014, 22:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Superb.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania