|
Concurs - versurile lunii august 2009 by Onuta O (1355 mesaje), la 27-08-2009
Va invit sa votati versurile care v-au placut cel mai mult. Gargarita care primeste cele mai multe voturi primeste 100 puncte, iar cea de pe locul II, 70 puncte. Succes!
Replica: Versuri - 1 by Onuta O (1355 mesaje), la 27-08-2009
Amintiri de august, versuri scrise de Victorita
In noaptea torida de August Cand ziua asteapta sa vina, Cu ochii deschisi privesc cerul Si stelele ce stau sa cada. Si numar, si numar, si numar... La anii ce-au fost si s-au dus... Si gandul ma poarta incet La satul in care-am crescut. La ploaia de august, grabita, Cu fulger, cu tunet cu nori, Desculta plecam pe ulita Cantand, fluirand uneori.. Si gandul ma poarta... ma duce, La anii cand inca copila eram, Eram toata ziua la munca Cu tata, cu caii,fan incarcam. Si-n ziua torida de august, La scalda cu caii plecam, Desi eram fata, in sat Lumea-mi spunea "baiatul lui Neculai". Ce vremuri..au fost si s-au dus... Ca toti anii mei, ma indrept spre apus, Si calea-si urmeaza stele pe cer... Si-un soare de august rasare incet...
Replica: Versuri - 2 by Onuta O (1355 mesaje), la 27-08-2009
Intre compoturi si gemuri, Vrednicele gospodine Mai au timp de doua fire. Si-avand ac cu motoras, Acu-i gata-un goblenas. Pe forum e zumzet mare, Tot felul de seriale. Si ce flori nu-s in gradina, Le gasim pe etamina.
versuri scrise de Elena Popescu
Replica: Eu votez asa by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 27-08-2009
Versurile 1-locul I Versurile 2-locul II
Replica: Votul meu by Bica Nistor (1427 mesaje), la 27-08-2009
1 = 1 2 = 2
Replica: Votul meu. by tanasa clementina (1372 mesaje), la 27-08-2009
Versurile - 1 -1 Versurile - 2 -2
Replica: Felicitari garagritelor by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 27-08-2009
pentru versurile frumoase si pentru ca au avut curaj sa le imparta si cu noi. Dar primele versuri mi-au placut in mod special. Locul 1- prima poezie.
Replica: Dragele mele, gargarite, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 27-08-2009
felicitari! Din punctul meu de vedere pentru ca s-au straduit sa ne incante cu aceste versuri care iti da putin de gandit, iti amintesc de cum a fost, amandoua merita locul 1.
Replica: Votul meu by olteanu rodica (1159 mesaje), la 27-08-2009
este pentru gargarita care a scris primele versuri.
Replica: Felicitari! by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 27-08-2009
Locul 1: Versurile 1 Locul 2: Versurile 2
Replica: Felicitarile, by PRICOP PETRONELA (45 mesaje), la 27-08-2009
sunt de prisos. Splendite versuri si pentru ca in versurile nr. 1 ma regasesc totalmente. Votez locul 1.
Replica: Nu ma pot decide. by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 27-08-2009
Dar votez versul numarul II pentru locul I pentru ca este vorba de gargaritele harnicute. Si primul vers este superb, dar nu va suparati ca l-am pus pe locul II.
Replica: Nu stiu, by Malin Antonia (81 mesaje), la 28-08-2009
daca eu am voie sa votez pentru ca nu am participat la concurs, dar imi place poezia 1 mai mult decat poezia 2. Pentru poezia 2, pupici pentru gandurile de gargarita.
Replica: Stop vot by Onuta O (1355 mesaje), la 31-08-2009
Locul I - Versurile nr. 1 Locul II - Versurile nr. 2
Asadar, Victorita Ionita primeste 100 puncte pentru versurile nr. 1, iar Elena Popescu, 70 puncte.
Felicitari si din partea mea gargaritelor participante.
Replica: Felicitari, castigatoarelor! by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 31-08-2009
Aveti talent asa ca puteti sa ne mai incantati cu versuri.
Replica: Felicitari! by olteanu rodica (1159 mesaje), la 31-08-2009
Ma bucur pentru amandoua.
Replica: Felicitari by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 01-09-2009
si va multumesc ca mi-ati "gadilat" privirea cu asa versuri frumoase. Va pup dulce dulce.
_________________ Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce
|