Acum este 25 Iun 2026, 08:18

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Din verile de altadata
MesajScris: 26 Oct 2009, 08:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1218
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
Din verile de altadata by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 19-07-2009

Exista ceva ce regretati din verile de altadata?


Replica: Da, by Ella B (786 mesaje) , la 19-07-2009


Letitia, regret: zilele cu temperaturi moderate.


Replica: Cred ca nu este cineva care sa nu regrete by Mona J (805 mesaje) , la 19-07-2009


ceva din verile de altadata... Copilaria la bunici as vrea sa o retraiesc. Zilele in care bunica imi facea mancarurile favorite, citeam non stop tot ce prindeam si prietenele ma asteptau cu papusile pregatite de joc. Prietenele sunt aceleasi si acum, papusile le pastrez cu sfintenie, dar bunicii... pe ei ii mai gasesc doar in fotografii.
Letitia, m-ai facut sa fiu nostalgica si sa-mi trezesc amintiri placute desi ochii mi-s in lacrimi.


Replica: Din alte veri by Vasiliu Letitia (1516 mesaje) , la 21-07-2009


Mi-e dor de steaua ce se-aprinde seara
din ochii obositului taran
in timp ce-n zare picura-nserarea
franturi de cantec din tulnic transilvan.



_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania