Acum este 24 Iun 2026, 12:34

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1859 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 186  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
MesajScris: 20 Noi 2011, 14:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Alia, iti inteleg perplexitatea pentru ca si mie mi-ar fi stat inima in loc la asa puzzle, in conditiile date.
Observ ca semanam pentru ca si eu as fi izbucnit in ras la asa isprava.
Cu timpul, amuzatul l-am tinut pentru mine pentru ca Mariuca, auzind cum povestesc ispravile ei printre hohote de ras, a inteles ca era ceva de bine, drept care recidiva.
Il pup din nou pe manute pe Alessio, iar tie iti trimit o imbratisare cu drag, ca tare mi-ai inseninat ziua.

P.S. Ce m-as mai amuza sa aflu ca soacra ta, dupa ce va auzi isprava nepotului, sa vina sa verifice integritatea fotoliilor(!).

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
MesajScris: 20 Noi 2011, 18:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2011, 21:35
Mesaje: 5718
Nume forum:1
Alia, bine ca au ramas fotoliile neatinse, floarea in ghiveci.

Cat despre Alessio, este un scump, a capatat ceva anticorpi de la pamant.
Uite ce fata are, el nu a facut nimic. Floarea l-a rugat sa o sape, sa se racoreasca la radacina.
Trimit si eu pupici catre el, nu pentru isprava facuta, ci pentru inocenta lui.

Bica, ai dreptate, toate avem astfel de patanii trecute in "cartea vietii".
Va imbratisez cu drag.

_________________
Rodi - Gargarita-Ocean-de-Iubire-si-Emotii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
MesajScris: 20 Noi 2011, 18:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4546
Locatie: Italia
Nume forum:1
Bica, soacra a fost anuntata imediat. Nu le ascundem nimic din nazbatiile copilului, iar seara au venit si s-au uitat la imagini. S-au distrat si ei, ba a primit si aplauze de la socrul meu.
Noroc ca fotoliile aveau huse, asa ca n-a fost o problema. Sunt deja spalate si uscate. Mai trebuie sa le pun la loc.
Rodi, am primit pupicii si i-am transmis mai departe la nazdravan. Iti multumim.

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
MesajScris: 20 Noi 2011, 22:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Alia, si eu m-am distrat copios chiar, caci a avut ceva de munca acolo pentru manutele lui dibace. Mi se pare mie sau avea deja si tractorul langa el pentru a incarca pamantul?

Te pup pe tine si pe al tau print sa il umpli de pupaturi.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
MesajScris: 20 Noi 2011, 22:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Alia, iti multumesc pentru fotografie.
Printul tau este un scump, iar astfel de nazbatii va mai face cu siguranta. Si al meu nazdravan are ce are cu pamantul de la flori. Am un ghiveci la capul patului, iar intr-o zi micutul nazdravan a reusit sa ne adoarma. Cand deschid ochii el pigulea pamantul din ghiveci si il punea in cap lui tati. Groapa lasata de degetutele lui era considerabila, dar dupa primul soc, a fost chiar amuzant.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
MesajScris: 20 Noi 2011, 22:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
Alia, esti fenomenala. Singurul lucru pe care nu mi-ar fi trecut prin cap, este sa fi facut fotografii.
Cand va creste acestea vor fi doar amintiri de flacau bucalat si nazdravan sau un adevarat gradinar?

_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
MesajScris: 20 Noi 2011, 22:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Asa din exterior, totul pare foarte amuzant, dincolo de perplexitatea si panica (de ce nu?) momentului. Este drept ca si eu ultimul lucru pe care l-as fi facut ar fi fost sa fac fotografii. Maine sper sa nu uit sa va arat ispravile noastre cu "chisul" (scrisul) pe pereti. Cand ii intrebi cine a scris pe perete, fie fac pe niznaiul, fie imi prezinta opera ca si cum ar fi cea mai mare opera de arta de pe lume, fie dau vina pe mine. Sunt tare comici.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
MesajScris: 21 Noi 2011, 21:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2009, 08:13
Mesaje: 1606
Nume forum:1
Batranica Alexandra.


_________________
Gargarita-Potir-plin-de-Daruri


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
MesajScris: 21 Noi 2011, 22:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Ce simpatica este, Georgeta!
O pup, cu drag.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
MesajScris: 21 Noi 2011, 22:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Georgeta ce batranica superba ne-ai adus. Sa creasca mare si cuminte.
Va pupa,

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1859 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 186  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania