Acum este 28 Iun 2026, 13:07

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 325 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 04 Iul 2011, 06:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Lili, Andru, Alinus, Ovidia, Rralluca, va multumesc.
Ralu, multumesc. Sa stii ca mai este loc, te astept cu drag.
Eli, multumesc. Daca tu esti innebunita dupa peisajele de toamna, eu sunt innebunita dupa culorile acestui peisaj.
Alia, din acelasi motiv am deschis si eu mai repede topicul (asa nu il mai pot amana). Si dupa cum se anunta, cred ca il voi incepe chiar astazi.
Tinuta, multumesc. Nu sunt eroina, doar o gargarita lucratoare de goblen si norocoasa ca acum are timp de goblenat.
Va pup si va doresc o saptmana cat mai frumoasa.

Cu drag,

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 04 Iul 2011, 08:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Da, imi amintesc si eu vacantele cand coseam din zori si pana-n seara. Dadeam drumul la TV sau la radio (cand eram la bunici), ele mergeau acolo in gol si acul alerga pe panza.

Spor si multa rabdare la acest goblen minunat (desi eu nu cred ca m-as inhama la asa buchiseala, fiindca trebuie sa fiu foarte atenta la ce lucrez si nu este tot timpul posibil).

Pupici,

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 04 Iul 2011, 10:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Dec 2009, 22:39
Mesaje: 618
Nume forum:1
Felicitari, pentru modelul inceput. Este splendid.
Cu drag.

_________________
Mogin Paraschiva - Drumul catre casa unui prieten nu este niciodata lung.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 04 Iul 2011, 11:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Draga Onuta, este minunat peisajul tau de toamna. Abia astept sa ne incanti cu aceste culori de basm si iti urez aripioare la acusor sa ne aduci un prim episod cat mai repede.
Te pup.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 04 Iul 2011, 12:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Oana, multumesc. Primul gand cand am rasfoit diagramele a fost O-la-la!. Nu o fi unul din modelele cele mai usoare, dar cred ca merita fiecare punct. Culorile chiar sunt... de basm!
Paraschiva, multumesc.
Abriela, multumesc. Deja l-am inceput.
Initial am vrut sa il lucrez pe culori (nu stiu daca as fi reusit). Nu ma asteptam sa il incep astazi si uite asa rama pentru pus panza nu era pregatita. Astfel, folosesc o rama mai mica si voi lucra modelul in bataia acului.

Cu drag,

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 04 Iul 2011, 19:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Aug 2007, 05:09
Mesaje: 1182
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Onuta, chiar este un model deosebit. Abia astept primul episod.
Ac sprinten iti doresc.
Pupici dulci.

_________________
Gărgăriţa-Floare-cu-Parfum-de-Stele


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 04 Iul 2011, 19:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Diyana, multumesc.
A venit si timpul primelor mazgaleli.

Episod 1 (episod de siguranta pentru concurs - luna iulie):



Episod 2:



Va pupa,

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 04 Iul 2011, 20:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Onuta, stiu cu cat drag lucrezi acest model. Este unul din preferatele mele, asa ca voi urmari serialul cu o deosebita placere.
Aripioare la ac iti doresc.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 04 Iul 2011, 20:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Asa, Onuta, tenteaza-ne in fiecare zi. Eu de ieri tot ma uit prin dormitor si i-am gasit si locusorul. Pana la cusut insa, mai este drum lung.
Imi voi clati ochii si voi asculta basmul tau cum se asterne pe panza.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 05 Iul 2011, 08:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Mar 2009, 13:52
Mesaje: 2558
Locatie: Galati
Nume forum:1
Onuta, imi plac punctele tale razlete. Sunt tare frumoase. Abia astept sa ma delectez cu noile episoade. Iti doresc mult spor in continuare.

Te pupa,

_________________
Alinus - Gargarita-Ingerul-Albastru


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 325 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania