Acum este 25 Iun 2026, 09:02

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu maci - goblen lucrat de Dorra
MesajScris: 06 Iun 2011, 22:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iun 2011, 21:30
Mesaje: 2
Nume forum:1
Wow, m-ai imbolnavit. Extraordinar de frumos.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu maci - goblen lucrat de Dorra
MesajScris: 13 Iul 2011, 16:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Feb 2011, 15:32
Mesaje: 28
Nume forum:1
Buna fetelor,

Am revenit dupa o pauza mai mare de-o luna, timp in care am fost in concediu. M-am intors si am mai lucrat cate ceva.
Tanaaaam! Am terminat de lucrat macii:





Momentan lucrez la fond cu cele 3 nuante de galben, cate au mai ramas.
Ne vedem in cateva zile.
V-am pupat si spor la lucru.


Ultima oara modificat de Admin pe 13 Iul 2011, 16:20, modificat 1 data in total.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu maci - goblen lucrat de Dorra
MesajScris: 13 Iul 2011, 16:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Mar 2009, 13:52
Mesaje: 2558
Locatie: Galati
Nume forum:1
Dorra, mult spor iti doresc. Este uimitor de frumos acest model.

Te pupa,

_________________
Alinus - Gargarita-Ingerul-Albastru


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu maci - goblen lucrat de Dorra
MesajScris: 13 Iul 2011, 18:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Alina Anton scrie:
Este uimitor de frumos acest model.
Subscriu.
Aripioare la ac, Dorra!

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu maci - goblen lucrat de Dorra
MesajScris: 13 Iul 2011, 20:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5573
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Dorra, macii sunt superbi. Sa ai spor la fond.
Te pup si astep urmatoarele episoade.

_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu maci - goblen lucrat de Dorra
MesajScris: 13 Iul 2011, 21:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Aug 2007, 05:09
Mesaje: 1182
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Dorra, sunt minunati macii tai. Mult spor la fond iti doresc.
Pupici dulci.

_________________
Gărgăriţa-Floare-cu-Parfum-de-Stele


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu maci - goblen lucrat de Dorra
MesajScris: 20 Iul 2011, 10:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Dorra, frumos spus: cusutul este o plăcere, nu o corvoadă cu deadline şi ce plăcere să vezi aşa maci frumoşi pe pânza ta. Eu îţi doresc să ai cât mai mult timp liber să ajungi curând la final. Şi mărturisesc că sunt şi mai curioasă să îi văd înrămaţi. Pupici şi numai bine.

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu maci - goblen lucrat de Dorra
MesajScris: 10 Aug 2011, 11:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Feb 2011, 15:32
Mesaje: 28
Nume forum:1
Buna fetelor!
Am revenit azi cu mai multe episoade pentru ca efectiv nu am mai apucat sa postez pe parcurs.









In momentul de fata mai am mai putin de jumatate de umplut cu ultimul galben.
Urmeaza problema cu albul, pentru ca nu stiu ce sa fac inca.
Ma gandeam la cateva variante:
1. sa umplu cu alb numai intre tablouri si sa mi-l inramez cu o rama subtire maro cu passepartout alb ca sa nu umplu si exteriorul.
2. varianta de a nu umple deloc cu alb si sa incerc un passpartout alb la margine si intre tablouri, dar nu garantez ca s-a cusut drept (am intins mereu de colturi ca sa-mi stea bine pe rama) si nu o sa se respecte marginile, o sa-mi ia din lucrare.
3. de a face 3 tablouri in ideea de a le inrama separat, dar nu stiu daca o sa reusesc sa cos o margine la tablourile spre interior, unde nu am decat un centimetru si mi-ar trebui 3.

Voi ce parere aveti?


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu maci - goblen lucrat de Dorra
MesajScris: 10 Aug 2011, 12:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Eu optez pentru prima varianta, Dorra.
Iese foarte frumos. Felicitari!

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu maci - goblen lucrat de Dorra
MesajScris: 10 Aug 2011, 12:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4546
Locatie: Italia
Nume forum:1
Si eu tot pentru prima varianta.
Este foarte frumos, Dorra. Astept finalul.

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania