Acum este 28 Iun 2026, 17:23

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Madona indurerata - goblen lucrat de Tinuta
MesajScris: 12 Aug 2011, 12:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Tinuta, adica 1 fir ata metalizata, unul culoarea de pe cartela? Ca sa fiu sigura ca am inteles bine.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona indurerata - goblen lucrat de Tinuta
MesajScris: 12 Aug 2011, 15:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Sep 2010, 23:31
Mesaje: 481
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Cristina Ilina scrie:
Tinuta, adica 1 fir ata metalizata, unul culoarea de pe cartela? Ca sa fiu sigura ca am inteles bine.
Da. Un fir de ata de goblen si un fir de ata metalizata. Se coase putin mai greu, iti vine sa renunti, dar merita efortul.
Cu grija la alegerea atei metalizate pentru ca trebuie sa fie de buna calitate. Sa nu se desire, sa se rupa etc.

_________________
Tinuta - Gargarita-Micuta-Lebada-cu-Aripi-de-Mir


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona indurerata - goblen lucrat de Tinuta
MesajScris: 20 Aug 2011, 07:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Într-adevăr rezultatul este pe măsură, iar detaliile sunt absolut superbe! Sunt sigură că în realitate este cu mult mai frumoasă decât ceea ce pot capta imaginile. Spor la lucru în continuare Tinuţa, şi să revii curând cu noi episoade. Pupici.

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona indurerata - goblen lucrat de Tinuta
MesajScris: 20 Aug 2011, 10:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2011, 14:34
Mesaje: 3819
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Astazi am vizitat si acest topic si tin sa te felicit.
Curand va ajunge la colectie.
Spor in continuare.

_________________
Nuti - Gargarita-Minune-de-Bunicuta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona indurerata - goblen lucrat de Tinuta
MesajScris: 22 Aug 2011, 14:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Sep 2010, 23:31
Mesaje: 481
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Rednic Elena scrie:
Astazi am vizitat si acest topic si tin sa te felicit.
Curand va ajunge la colectie.
Spor in continuare.
Multumesc, Nuti. Vin curand cu un nou episod. Am ajuns la fundalul "antrenant" si nu stiu cum sa-l cos mai repede fara sa ma plictisesc.

_________________
Tinuta - Gargarita-Micuta-Lebada-cu-Aripi-de-Mir


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona indurerata - goblen lucrat de Tinuta
MesajScris: 22 Aug 2011, 17:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Asta cu "fundalul antrenant" a fost buna. La fel mi se intampla si mie, mi se pare ca n-am deloc spor, ca nu se vede nimic, ceea ce imi genereaza o stare pe care nu pot sa v-o descriu.
Dar cum suntem niste gargarite harnicute, ne descurcam noi intr-un fel sau altul. Astept finalul, caci sincer mi-ai starnit curiozitatea pentru rezultatul final, odata cu elementul nou pe care l-ai introdus.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona indurerata - goblen lucrat de Tinuta
MesajScris: 22 Aug 2011, 18:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Mai 2009, 07:46
Mesaje: 448
Nume forum:1
Este minunat, goblenul care-l cosi. Iti doresc spor la el. Eu, in momentul cind ajung sa cos la fondul unui goblen, mai incep sa cos unul ca sa nu mor de plictiseala. Bineinteles ca modelul, la care mai am de cusut doar fondul trece pe planul 2, dar ma straduiesc sa cos la el, macar o ata pe zi.

_________________
Ema - Gargarita Trandafir


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona indurerata - goblen lucrat de Tinuta
MesajScris: 22 Aug 2011, 19:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Feb 2011, 15:36
Mesaje: 1741
Nume forum:1
Tinuta, am ramas uimita de frumosul tau goblen, sper sa il adaug si eu cat mai curand in ladita mea. Spor mai departe si sa vedem cat mai curand finalul.
Te pup.

_________________
Gargarita-Punte-spre-Iubire-si-Pace


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona indurerata - goblen lucrat de Tinuta
MesajScris: 23 Aug 2011, 07:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2011, 07:34
Mesaje: 1103
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Draga Tinuta, astazi am vizitat pentru prima data topicul tau si am ramas muta de uimire. Metoda ta de a combina firele de goblen cu ata metalizata are un rezultat formidabil. Te felicit din toata inima si astept cu nerabdare finalul.

_________________
Arina - Gargarita-Focul-Saruta-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona indurerata - goblen lucrat de Tinuta
MesajScris: 23 Aug 2011, 07:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Dec 2004, 09:01
Mesaje: 1064
Locatie: Portugalia
Nume forum:1
Tinuta, mult spor iti doresc. Episoadele sunt superbe, te coplesesc.

_________________
Mihaela-Stefania - Gargarita-Floarea-Copilariei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 75 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania