Acum este 28 Iun 2026, 17:10

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 325 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 13 Oct 2011, 08:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12780
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Felicitari draga Onuta. Spor la treaba in continuare.
Pup dulce.


_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 13 Oct 2011, 11:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
De cand nu am mai trecut pe aici, tu aproape ai terminat toamna.
Pupici.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 13 Oct 2011, 11:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Onuta, te felicit pentru sporul si rabdarea de care dai dovada. Toamna ta va fi gata inaintea toamnei de afara.
Te pup si te imbratisez, draga mea.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 15 Oct 2011, 20:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Dec 2009, 22:39
Mesaje: 618
Nume forum:1
Este superb, iti doresc mult spor in continuare.

_________________
Mogin Paraschiva - Drumul catre casa unui prieten nu este niciodata lung.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 16 Oct 2011, 09:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Din ce in ce mai frumos ceea ce apare la tine pe panza, Onuta, draga.
Pupici si spor la lucru in continuare.

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 27 Oct 2011, 18:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2011, 21:35
Mesaje: 5718
Nume forum:1
Onuta, te felicit pentru aceasta Toamna de basm. Am urmarit basmul de la pagina 1 pana la 23 cu teama ca la acea pagina o sa vad finalul.
Ma bucur ca ma mai pot plimba prin toamna ta. Mult spor, draga mea. Nu mai este mult si finalul basmului cu siguranta ne va incanta.
Cu drag, te imbratisez.

_________________
Rodi - Gargarita-Ocean-de-Iubire-si-Emotii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 27 Oct 2011, 18:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Dragele mele, va multumesc pentru vizita si sustinere.
Din pacate, timpul pentru goblenat nu este pe placerea mea, iar nici ochii nu ma mai ajuta.
Astazi am incercat sa mai lucrez putin, dar greu am prins avant (pana m-am obisnuit cu punctele pentru ca le vedeam intr-o oarecare ceata, a trebuit sa imi inchei activitatea). Of! Of! Si cand ma gandesc ca este o chestiune ce nu se poate corecta.
Sper doar ca atunci cand imi vor ajunge ochelarii, sa nu mai intampin aceasta problema.
Cat despre basmul meu, am decis sa renunt la lucrul pe culori, mi se pare ca goblenand pas cu pas merge mai repejor lucrul.
Va mai aduc un mic episod, cu ce am reusit sa mai lucrez astazi.

Episod 39:



Cu o calda imbratisare,

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 27 Oct 2011, 21:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2005, 03:41
Mesaje: 188
Locatie: Brasov
Nume forum:1
Se contureaza foarte frumos.
Imi vine sa intru in tabloul tau, ca intr-o poveste sa-mi imaginez cum va fi urmatorul episod. Si tot asa, pas cu pas pana ajung la final. Am sa am totusi rabdare si voi urmari cu interes urmatoarele postari. Sa ai spor!

_________________
Nimic nu este mai bun pentru a reusi decat rasul si dragostea prietenilor.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 27 Oct 2011, 21:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Un adevarat basm apare pe panza ta.
Te pup si iti doresc mult spor.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 28 Oct 2011, 11:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Onuta, este foarte frumoasa toamna ta, dar trebuie sa ai grija si de ochisori. Si eu cred ca lucrul pe culori la un asemenea model dificil nu este chiar usor. Oricum, la tine, schita modelului a fost trasata, mai ai doar sa umpli locurile goale.
Mult spor iti doresc in continuare.

_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 325 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania