Acum este 28 Iun 2026, 17:09

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 325 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 28 Oct 2011, 11:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4546
Locatie: Italia
Nume forum:1
Draga mea, este superb. Sa ai grija de ochisori, incet-incet il vei duce spre final. Multa sanatate!

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 28 Oct 2011, 11:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2011, 21:35
Mesaje: 5718
Nume forum:1
Sanatate multa, Onuta! Eu am miopie. Din acest moriv cred ca urmaresc mai greu diagrama pe culori/semne. Am inercat si cred ca am sarit un punct. O sa revin la diagrama/ puncte alaturate, cred ca este mai bine asa.
Cu drag, te imbratisez.
Grija la ochisori!

_________________
Rodi - Gargarita-Ocean-de-Iubire-si-Emotii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 28 Oct 2011, 14:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2011, 14:34
Mesaje: 3819
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
O explozie de culoare, un tablou care la final va merita tot efortul.
Spor in continuare.

_________________
Nuti - Gargarita-Minune-de-Bunicuta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 28 Oct 2011, 14:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Fetelor, va multumesc.
Incerc sa am cat mai multa grija de ochii mei, goblenez numai la lumina zilei si pe langa imi mai pun o veioza care o indrept spre panza.
Am mai lucrat ceva si sunt tare bucuroasa. Am terminat doua franturi de diagrama.

Episod 40:



Ce spuneti? Ce-i din imagine nu par a fi doi dovlecei pentru Halloween?

Episod 41:



Eu sunt tare incantata de ce iese si nu ma mai satur sa il privesc. In realitate, arata mult mai bine.
Va pup si va doresc mult spor in ceea ce faceti.

Cu drag,

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 28 Oct 2011, 16:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
"Toamna! Padurea fumega. Negurile se lasa perdeluind zarile. Pasarile se rotesc in inalt, se desira, iar se strang si iar se raresc, apoi isi aleg calauzele, le pun in frunte, si-n varf de sageata calatoresc. Se ridica stolul sus-sus, pe apa albastra a cerului, si lin, ca impinse de un dor tainic, vaslesc, se sterg din zarea plaiurilor noastre. Se duc!
Incotro?"(Emil Garleanu-Nedespartite)

...catre Toamna de basm, catre culorile acestea calde si frumoase, catre florile colorate, mangaiate de razele soarelui.
Si mai spun doar minunat.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 29 Oct 2011, 19:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Mar 2009, 13:52
Mesaje: 2558
Locatie: Galati
Nume forum:1
Draga Onuta, eu nu am lucrat decat Lacrima cu mir pe culori pentru ca a fost un model mic si am avut curaj, dar la modele mari nu ma incumet, un punctulet daca gresesti, - gata, ma pierdnu mai reusesc sa ma descurc. Prefer sa lucrez mai grupat.
Iti doresc mult spor in continuare.

Te pupa,

_________________
Alinus - Gargarita-Ingerul-Albastru


Ultima oara modificat de Admin pe 29 Oct 2011, 20:22, modificat 1 data in total.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 29 Oct 2011, 21:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Culorile sunt o nebunie si observ acum detalii pe care nu le-am vazut pana acum (dovleceii, felinarul) care dau un plus de farmec modelului. Aripioare la ac, Onuta!
Multa sanatate iti doresc si grija la ochisori.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 30 Oct 2011, 20:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Onuta, te felicit pentru tot ceea ce pui tu pe panza - tare multa rabdare si atentie trebuie sa ai. Mult spor sa ai mereu mereu, sa ne surprinzi in continuare cu episoade la fel de frumoase.
Te sarut cu drag.

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 03 Noi 2011, 19:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Elza, iti multumesc pentru frumoasele cuvinte ale lui Emil Garleanu.
Alinus, ce-i drept la lucrul pentru culori este nevoie de concentrare maxima. Eu insa am renuntat la asta pentru ca mi se pare ca lucrand grupat merge mai repede (probabil sa fie doar o senzatie).
Nico, episodul 42 ti-l dedic. Acolo au mai aparut noi dovlecei. Multumesc de urari. De cateva zile port ochelari, dar parca sunt mai chioara cu ei. Ha! Ha! Ha!
Lena, multumesc. Sper sa iti placa si urmatoarele episoade.

Episod 42:



Episod 43 (episod de siguranta pentru concurs):



Cu drag,

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna de basm - goblen lucrat de Onuta
MesajScris: 03 Noi 2011, 19:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Apr 2008, 10:13
Mesaje: 2656
Locatie: Pitesti - Arges
Nume forum:1
Onuta, cat de frumos poate sa fie langa acea casuta din poveste.
Mult spor!

_________________
AlinaM - Gargarita-Aripi-de-Copil


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 325 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania