Acum este 27 Iun 2026, 21:18

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 126 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Roze de catifea - goblen lucrat de Ralu si Elza
MesajScris: 18 Feb 2013, 00:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Si iata-ma la inceputul unei noi aventuri, pentru ca fiecare nou goblen inceput, are peripetiile si suspansul lui, intocmai ca o aventura.
Am deja mai mult de o saptamana de cand tot ma gandesc cu ce goblen sa continui: unul pentru mine, unul pentru altcineva? Si precum ma framantam prea mult si eram destul de indecisa, aseara am cerut opinia sotului: ce sa lucrez in continuare? Salvarea a venit din partea lui: ceva frumos pentru un prieten de-al lui din armata care are nunta in luna iunie.
Asa ca dimineata ne-am apucat de studiat ladita si asa am decis impreuna ca aceste roze ar fi cele mai potrivite. Este un model micut, iar precum nu stim nimic de casa lui si de gusturi, am decis ca asa un model simbolic isi poate gasi locul in orice casa. Dar mai ales, pot fi aproape sigura ca il voi termina in timp, avand in vedere ca trebuie sa fur timp liber.
Asa ca va invit alaturi de mine si sper sa nu va plictisesc.



Va imbratisez cu drag.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Roze de catifea - goblen lucrat de Ralu
MesajScris: 18 Feb 2013, 07:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Felicitari Andru! Chiar daca este mai micut este un model foarte frumos. Iti doresc mult spor la lucru sa il termini in timp util.
Pup cu mult drag,

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Roze de catifea - goblen lucrat de Ralu
MesajScris: 18 Feb 2013, 09:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Draga Ralu ai ales un model deosebit. Sigur va fi pe placul mirilor.
Iti doresc mult spor. Te voi urmari in noua ta aventura. Este un model foarte drag mie. Al meu asteapta cuminte in ladita. Bianca mea a pus ochii pe el, asa ca sigur il voi lucra pentru ea.
Te imbratisez cu drag.
Pupici lui Dario si multa sanatate.


_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Roze de catifea - goblen lucrat de Ralu
MesajScris: 18 Feb 2013, 11:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9136
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Un model frumos, plin de parfum si culoare.
Mult timp liber, iar acul va zbura pe panza.
Te pup, iar muschetarului ii trimit o imbratisare.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Roze de catifea - goblen lucrat de Ralu
MesajScris: 18 Feb 2013, 16:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2011, 14:34
Mesaje: 3819
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Ralu, ma bucur ca imi oferi posibilitatea de a urmari inca o data rozele in serial.
Mult spor si ai sa vezi ca este un model usor de lucrat.
Multa sanatate lui Dario.

_________________
Nuti - Gargarita-Minune-de-Bunicuta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Roze de catifea - goblen lucrat de Ralu
MesajScris: 18 Feb 2013, 23:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Draga Ralu iti doresc mult spor si iarta-ma pentru greseala facuta. Cu un trandafir in dar ma ierti?


_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Roze de catifea - goblen lucrat de Ralu
MesajScris: 19 Feb 2013, 11:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Helen, cum sa nu te iert? Precum la noi in familie se sarbatoreste Pastele de doua ori, acceptam si mielul cu placere. Glumesc, bineinteles. Iti multumesc de incurajari.
Dalina, daca te hotarasti, eu sunt aici si te astept alaturi de mine.
Lenuta, muschetarul a fost pirat anul acesta la carnaval si te pupa si el.
Nuti, si eu sper ca e usor de lucrat, deja aseara calculam cate zile sunt pana in iunie ca sa vad cat tebuie sa cos pe zi ca sa il termin. Pare o nebunie, dar iata-ma si in aceasta situatie. Te pup.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Roze de catifea - goblen lucrat de Ralu
MesajScris: 19 Feb 2013, 13:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Apr 2012, 19:49
Mesaje: 1752
Locatie: Botosani
Nume forum:1
Ma bucur sa vad ca o sa cosi un model atat de frumos si fi sigura ca nu o sa ma plictisesc si o sa-ti urmaresc fiecare episod.
Sunt sigura ca o sa se bucure mult prietenii vostri.
Iti doresc mult timp liber si spor.

_________________
Gargarita-Inocenta-Zambetului-de-Copil


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Roze de catifea - goblen lucrat de Ralu
MesajScris: 19 Feb 2013, 19:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Dec 2004, 22:29
Mesaje: 2863
Nume forum:1
Spor la lucru Ralu. Te imbratisez cu drag.

_________________
Gargarita-Perla-Zambind-Soarelui


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Roze de catifea - goblen lucrat de Ralu
MesajScris: 19 Feb 2013, 19:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8093
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Ralu sa ai mare spor la conturarea imparfumatelor roze. E un model tare gingas pe care l-am lucrat si eu cu mare drag.
Te pupa,

_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 126 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania