Acum este 22 Iun 2026, 11:34

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 57 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Brasov-ul vazut de Nadina
MesajScris: 11 Aug 2013, 12:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3388
Locatie: bihor
Nume forum:1
Nadina, bine ca inca mai ai timp sa calatoresti. Distractie placuta iti doresc si o vacanta minunata. Traieste din plin, pana poti.
Te pup.

_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Brasov-ul vazut de Nadina
MesajScris: 13 Aug 2013, 07:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Gaby, Simona ma bucur ca v-a placut. As mai avea cateva imagini de prin alte locuri, dar inca nu am reusit sa le postez. Poate o sa gasesc putin timp liber cat mai curand.
Va pupa,

_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Brasov-ul vazut de Nadina
MesajScris: 13 Aug 2013, 07:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3388
Locatie: bihor
Nume forum:1
Abia astept sa vii cu noutati! Sa vedem ce surpriza ne faci.
Pupici.

_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Brasov-ul vazut de Nadina
MesajScris: 03 Sep 2013, 10:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Nadina te asteptam cu noutati. Asa cunoastem si noi locuri frumoase, viitoare locatii pentru excursii, concedii.
Pup cu drag.


_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Brasov-ul vazut de Nadina
MesajScris: 03 Sep 2013, 18:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Simona, Helen sper sa va aduc imagini curand.
Va pup.

_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Brasov-ul vazut de Nadina
MesajScris: 03 Sep 2013, 19:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8093
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Absolut superbe sunt fotografiile tale, Nadina. Iti multumesc pentru plimbarea oferita.
Te pup si te astept cu noutati.

_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Brasov-ul vazut de Nadina
MesajScris: 03 Sep 2013, 19:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8093
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Absolut superbe sunt fotografiile tale, Nadina. Iti multumesc pentru plimbarea oferita.
Te pup si te astept cu noutati.

_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Brasov-ul vazut de Nadina
MesajScris: 03 Sep 2013, 23:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Eli, ma bucur ca iti plac. Sper sa iti placa si urmatoarele.
Vin cu noutati ce trebuiau postate inca din luna mai.
Echipa pentru plimbare este formata din cativa colegi de la facultate, iar scopul nostru era sa mergem la Canionul Sapte Scari. Scopul a fost atins insa ne-am aventurat sa mai urcam pe munte, inca cateva sute de metri, pana la Cabana Piatra Mare.

Canionul Sapte Scari este un defileu sapat in calcare din partea vestica a muntilor Piatra Mare, in judetul Brasov. Lungimea lor este de 160 metri cu o diferenta de nivel de 58 de metri, la o altitudine de 948 metri. Defileul este format din sapte trepte cu inaltimi între 2.5 si 15 metri, care dau ii dau numele si care se transforma in cascade cand volumul de apa al paraului Sapte Scari este ridicat. Canionul se afla la o distanta de o ora de mers de la drumul principal, DN1.

Eu impreuna cu o colega, la inceputul scarilor. Din pacate nu am fotografii cu toate cele sapte scari.



Dupa primele doua scari. Din cauza inaltimii o colega a renuntat si a ales sa urce pe drumul ocolitor. M-as fi intors si eu, dar mi-a fost frica sa mai cobor si am preferat sa urc. (Hi, hi, hi!)



Cascada formata in interiorul canionului:


_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Brasov-ul vazut de Nadina
MesajScris: 03 Sep 2013, 23:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Cea de-a treia treapta, cu o inaltime de peste 10 metri. Era foarte ingusta si singura sustinere era sus. Se misca foarte tare si trebuia sa urce doar cate o persoana.





O alta cascada:



Dupa ce am terminat de urcat scarile, am ales sa urcam pana la cabana, la peste 1600 metri altitudine. Cel care ne-a intampinat in varf de munte a fost el (sau ea):


_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Brasov-ul vazut de Nadina
MesajScris: 03 Sep 2013, 23:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Peisajul era absolut superb. Nu as mai fi plecat de acolo. O sa las imaginile sa vorbeasca.








_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 57 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania