Acum este 28 Iun 2026, 07:44

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 03 Ian 2014, 10:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Buna dimineata, gargarite.
Buna dimineata, Monica.

Monica, sa stii ca si noi am dormit zilele acestea destul de mult, am incercat sa profitam de timpul liber, dar si de vremea urata de afara. In toata vacanta aceasta, cred ca au fost doar 3 zile de soare si de timp pentru a iesi.
Astazi am program de curatenie, ca in fiecare vineri, dar cand este asa de intunecat afara, nu imi vine sa fac nimic.
Oana, sincere condoleante.
Dalina, are dreptate Monica, ai scris o noua pagina in legenda gargaritelor.
Va invit la o felie de pandoro (virtuala caci nu reusesc sa aduc o fotografie cu tableta) si va doresc o zi cu soare in suflet.


Ralu, eu am reteta infailibila pentru zilele gri. Ii multumesc lui Doamne-Doamne ca mi le-a adus in cale ca sa le apreciez pe cele luminoase.
Ma abonez si eu la pandoro (vestile date de cantar le iau in calcul de luni), doar daca are muuulta ciocolata.
Iti doresc din plin soare in suflet si tie.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 03 Ian 2014, 10:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Apr 2012, 19:49
Mesaje: 1752
Locatie: Botosani
Nume forum:1
Buna dimineata, Monica!
Buna dimineata, dragi gargarite!
Oana, sper ca bunul Dumnezeu sa aiba grija de el.
Dalina, din vorbele tale mereu voi invata cate ceva si iti multumesc ca impartasesti cu noi experientele tale.
Rralluca, multumesc pentru dulce.
Ralu, sper sa ai de acum inainte parte de vreme frumoasa. Zambeste si va fi o zi frumoasa.
In dimineata aceasta va las cate o ciocolata calda si plec repede la invatat. Cand o sa iau o pauza voi mai veni pe aici.
Va doresc un sfarsit de saptamana linistit.



Si nu uitati sa zambiti.




Te-am gasit Gargarita-Inocenta-Zambetului-de-Copil!



Spor la invatat!

_________________
Gargarita-Inocenta-Zambetului-de-Copil


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 03 Ian 2014, 10:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite,
Buna dimineata, Monica,

Am trecut pe aici sa beau cafeaua deoarece stiu ca am o companie frumoasa si placuta si sa las pentru gargaritele care ajung mai tarziu o cafea si un ceai.
Va doresc o zi frumoasa, sa va bucurati de tot ce va inconjoara.






Helen, eu am strans toate florile aduse de tine si iti multumesc.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 03 Ian 2014, 11:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Buna ziua dragi Gargarite.
Buna ziua draga Monica.
Cate bunatati la cafenea. Am gustat din fiecare, dar m-am servit si cu cantitati generoase de cafea. Si noi am dormit mai mult zilele acestea, dar cred ca ne prinde bine sa ne incarcam bateriile. Afara este cam frig, iesim putin la cumparaturi si sa luam o gura de aer si apoi in casa. Noroc ca Mosul a fost generos anul acesta si are destule tentatii noi care sa-l tina ocupat.

Va doresc o zi minunata.


Nico, iti doresc o zi de primavara cum este la noi. Am facut si eu o plimbare in pas de melc pentru a ma incarca de minunea aceasta de vreme.
Este minunat ca mesterul casei are tentatii si asta il tine ocupat. Si eu ma ocup de doua carti simultan. Tare as vrea sa le termin pana la finele vacantei.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 03 Ian 2014, 13:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2008, 23:46
Mesaje: 510
Nume forum:1
Eu va doresc un zambet pe buze.

O tânără la spovedanie:
- Părinte, eu… ăăă…
- Ştiu fiica mea ce ai făcut, că suntem prieteni pe Facebook, am văzut fotografiile, am citit ce ai scris pe wall… mi-a fost îndeajuns.
- Şi ce trebuie să fac ca să fiu iertată, părinte?
- Să dai like la 15 mănăstiri.

_________________
Lacra - Gargarita-Nume-de-Floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 03 Ian 2014, 15:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mai 2008, 20:41
Mesaje: 5341
Locatie: Braila
Nume forum:1
Chiar daca nu am mai intrat de ceva vreme nu inseamna ca v-am uitat. Va port in sufletul meu si vreau sa va urez sa aveti un an nou cu multa sanatate, fericire, impliniri si liniste sufleteasca.
La multi ani!

Pupici dulci,

_________________
Sonia - Gargarita Lumina-si-Mirt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 03 Ian 2014, 15:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Bun gasit dragele mele gargarite, draga Monica.

Imi place tare mult atmosfera de la cafenea si citesc cu placere insemnarile Monicai. Eu ma bucur de ultimele zile de concediu caci de luni gata, la serviciu. Dar pana atunci ma relaxez cu goblenul in mana si cu gandul la zapada ce se va asterne pe panza mea.

Va doresc tuturor o dupa-amiaza placuta si va imbratisez cu drag.


Abriela, iti doresc concediu plin de relaxare, atat cat a mai ramas. Eu tocmai am aflat ca am fost taiata de la portie pe motiv de forta majora.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 03 Ian 2014, 16:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 15:46
Mesaje: 8865
Locatie: Cluj-Napoca
Nume forum:1
Bine te-am regasit draga Monica
Bine v-am regasit dragi gargarite

Am reusit sa fac o bresa in programul extrem de incarcat al primei zile lucratoare din an si doresc sa va transmit urarile mele de fericire si impliniri pentru 2014.
Sper ca 2014 sa fie un an mult mai usor decat cel ce s-a incheiat, surprizele ce ni le rezerva sa fie din cele mai placute.

Se apropie ora 5, moment prielnic sa va invit la ceai.
Va imbratisez cu drag si va doresc celor ce mai sunteti in vacanta sa va bucurati de fiecare moment alaturi de cei dragi voua.




Irela, cum tocmai am fost nominalizata sa uit ce inseamna vacanta, combat cu tine si nu-mi refuz nimic, nici macar ceremonia ceaiului pentru care iti multumesc.

_________________
Irela - Gargarita-Fulg-de-Floare-Mov
Gargarita anului 2014
Gargarita anului 2015
Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017
Gargarita anului 2018
Gargarita anului 2020


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 03 Ian 2014, 16:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna, fetelor.
Atat ieri cat si astazi cos cu nesat si deja se vad si rezultatele. Am avansat si imi place, asa ca nu mai am rabdare sa vad si aceasta lucrare terminata.
Din pacate, si la mine a venit gripa si ma lupt cu ea. M-a lasat sa sarbatoresc si pe urma si-a facut aparitia. O sa trec si peste asta.
O sa servesc din toate cate ati adus aici. Va multumesc.
Sa aveti o dupa amiaza frumoasa.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania