Acum este 28 Iun 2026, 19:30

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 22 Ian 2014, 08:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite,
Buna dimineata, Monica,

Ce trezire ne-ai dat, Marian!
Vad ca este tare multa liniste la cafenea, probabil ca suratele noastre sunt la munca asa ca las o cafea si un ceai si ma retrag in liniste. Sper ca astazi sa am o zi mai buna caci de cateva zile ma sacaie o durere de cap care nu vrea sa plece de la mine cu nimic.
Va imbratisez cu drag si va urez o zi magica.






Helen, daca durerea de cap nu este de la o inflamatie (un inceput de raceala), s-ar putea sa fie bila (pentru ca nu pot sa cred ca la varsta ta poti avea pusee de tensiune). Eu ma dregeam pe timpuri cu un ceai de coada soricelului sau cu un Bilicol.
Iti doresc sa ai si tu o zi magica (evident, fara dureri de cap).

P.S. Multumesc pentru punerea in scena a ceiului.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 22 Ian 2014, 12:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Buna ziua, scumpele mele gargarite.
Buna ziua, scumpa mea Monica.
Eu sunt astazi schimbul doi la munca si nu am mai avut parte de trezirea de la 3.40 dimineata.
Nu ca mi-ar fi foarte dor de ea.
Astazi trezirea a fost la 7.20, ca sa imi duc prichindelul la gradi si sa ne jucam un pic cu proaspata zapada.
La noi ieri seara a inceput sa ninga ca in povesti.
Era asa de alb si pur afara si nu se mai vedeau toate imperfectiunile vietii de zi cu zi. Era o seara de povesti.
Va doresc o dupa-amiaza plina de bucurii si calde sentimente.
Pupici pe inimioare, scumpele mele.
Pupici pe inimioara, scumpa mea Monica.

Citat:
Era o seara de povesti.
De povesti si la noi, Marina, dar astazi am primit in dar si soare pe un cer senin.
Eu iti trimit cu drag o calda imbratisare.

P.S. Mi s-a facut pielea de gaina cand am citit la ce ora te scoli cand esti in schimbul unu. Esti o eroina! Mie, lipsa somnului imi ucide orice energie.

_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 22 Ian 2014, 13:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Buna ziua, dragele mele gargarite.
Buna ziua, draga mea Monica.

Va multumesc pentru frumoasele flori si pentru cafelutele aduse la cafenea, dar nu pot sa nu suplimentez si eu proviziile:



Ziua de ieri a fost pentru mine tare urata, am aflat despre moarte unei rude, m-am intristat afland de acel avion care s-a prabusit in munti, iar o durere de cap groaznica nu a plecat de la mine decat mai spre seara. Nici de cusut nu am putut, desi imi doream sa pun o ata, doua. Sper ca astazi sa ninga putin si pe panza mea.

Eu va doresc o zi minunata, cu soare in suflet si spor in tot ceea ce faceti.
Va pup si va imbratisez cu drag.


Abriela, parca suntem gemene la capitolul ziua de ieri. Of!
Astazi iti doresc sa ninga cu pace in inima ta.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 22 Ian 2014, 16:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna ziua, gargaritelor.
Buna ziua, Monica.

Dragele mele, poposesc si eu alaturi de voi, caci am o pauza scurta. Stiam eu ca cea mai buna cafeluta o gasesc in gradina si o pot savura alaturi de voi.
Marian ai fost foarte matinal.
Onuta cafeluta ta arata apetisant. Nu voi refuza invitatia.
Marina stii ca si eu imi doresc putina zapada? Tocmai pentru ca imi doresc o seara de poveste, sa vad cu se astern fulgii de nea.
Abriela, condoleante. Cat despre accidental aviatic, inca o data se dovedeste ca ar trebui sa se ia masuri serioase, in multe privinte. Pacat de acei oameni care si-au pierdut viata, pacat ca in urma lor au ramas parinti si copii, ce vor ramane vesnic cu durerea in suflet. Pacat ca micul copil al pilotului, a ramas fara parinte mult prea devreme.
Helen, am avut si eu o perioada asemanatoare, a trecut insa de la sine, insa trebuie descoperita cauza. La momentul respectiv, eram mult prea ocupata cu alte treburi, si nu m-am dus la medic. Durerea a tinut la mine, vreo 2 saptamani. Sper ca pe tine sa nu te tina atat de mult.
Eu am fost cu Andrei de dimineata la camera de garda, caci am vrut sa il imbrac sa il duc la gradinita si am descoperit ca are pielea foarte iritata. A facut o alergie la un aliment, pe care nu l-am identificat inca.
Sper sa fie mai bine, caci de la inceputul anului si pana acum, nu a fost decat 1 saptamana la gradinita.

Monica draga, tu ce mesteresti acolo? Nu te-am simtit astazi prin gradina.

Va doresc o zi frumoasa, plina de realizari.

Citat:
Monica draga, tu ce mesteresti acolo? Nu te-am simtit astazi prin gradina.
Elza, ba in gradina (evident!), dar prin topicele unde era necesara o periere.
Multa sanatate puiului tau!
P.S. Ca Andrei nu a ajuns la gradinita, nu are nici o importanta. Pentru el urmeaza o viata de sculat la ore mici si de program impus de altii. Of! Mititelul!

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 23 Ian 2014, 10:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Feb 2011, 15:36
Mesaje: 1741
Nume forum:1
Buna dimineata, Monica!
Buna dimineata, dragele mele!

Vad ca lipseste cafeaua si m-am gandit sa va servesc eu astazi.
La Brasov este o vreme foarte urata, acum tare mi-ar placea sa vad zapada decat ploaie si noroi.
Sanatate celor care sunteti racite si nu uitati sa zambiti chiar daca va este greu.



Pupici.


Gaby, iti trimit putin cer senin de la noi.

_________________
Gargarita-Punte-spre-Iubire-si-Pace


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 23 Ian 2014, 11:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2011, 07:34
Mesaje: 1103
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite si draga Monica.
Va sarut cu drag.




Arina, un sarut si de la noi pentru tine.

_________________
Arina - Gargarita-Focul-Saruta-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 23 Ian 2014, 19:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9138
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Buna seara, dragi gargarite si draga Monica.
Imi era tare dor de voi. Luni seara si marti toata ziua nu am putut deschide site-ul, a mai patit cineva asa?
Am adus cafeaua si fug sa caut un topic, probabil plin de praf. O sa vedeti despre ce este vorba.




Lenuta, si mie imi era dor de tine.
Referitor la intrebarea ta se pare ca undeva a fost intrerupta legatura pe o anume ruta a providerului tau de internet (dar nu stiu sa-ti mentionez in ce tara; raspunsul la aceasta intrebare se poate afla dand o comanda din computerul tau, dar nu stiu amanunte.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 23 Ian 2014, 20:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9138
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Monica, important este ca am reusit sa intru si sper sa nu mai patesc asa ceva.
Pentru tine:




Lenuta, astfel de lucruri se intampla oriunde in lume, cand nu sunt conditii de preluare a informatiilor de pe satelit, cand un provider este in conditii meteo extreme sau cand informatiile rutate sunt blocate de aparatura defecta. Din pacate, nu depind de noi.

Iti multumesc pentru macii californieri. Sunt printre preferatii mei, poate pentru ca faptul ca nu sunt atat de efemeri ca cei de pe campiile noastre.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 23 Ian 2014, 20:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9138
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Va doresc o seara placuta.


_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania