Acum este 28 Iun 2026, 22:17

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 29 Ian 2014, 10:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna dimineata, gargaritelor.
Buna dimineata, Monica.

Ce spuneti de o cafea fierbinte? Cred ca in dimineata aceasta, ne va prinde bine, mai ales ca afara este viscol din nou.



Ralu, va doresc putina zapada si voua, sa va bucurati de ea.

Oana, noi lui Andrei nu i-am aratat cum sa foloseasca tableta, a invatat singur. Cred insa ca va fi cam dificil doar cu una la voi, in conditiile in care sunt 2 copilasi. Cu siguranta amandoi, vor vrea, in acelasi timp, sa faca ceva.

Astazi este mai cald la serviciu, asa ca pot spune ca ma simt mai bine, din acest punct de vedere. Altfel, sincer, mie vremea asta nu-mi place deloc. Imi place zapada, insa nu viscolita, sa nu poti merge pe strada.

Va doresc o zi frumoasa, plina de realizari.


Elza, eu nu refuz cafeaua ta.
Privesc afara si ma gandesc ca aseara admiram cu drag autostrada din curtea firmei, asta dupa ce atatea zile am mers pe partii mici.

Iti doresc o zi binecuvantata cu spor.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 29 Ian 2014, 11:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
"Calul de dar nu se cauta la dinti", zice un proverb romanesc. Va trebui sa-i impacam pe amandoi, este cadoul pentru ziua lor, venit putin in avans. Oricum, mai avem si calculatorul, vom reusi cumva sa nu cream haos.

Mai merge si la mine o cafeluta. Multumesc frumos, draga Elza.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 29 Ian 2014, 18:37 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4719
Nume forum:1
Ralu si Elza, iata link-ul: http://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=72&t=5942&p=132222&hilit=condiment#p132222

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 29 Ian 2014, 20:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2008, 23:46
Mesaje: 510
Nume forum:1
Zambetul de seara


_________________
Lacra - Gargarita-Nume-de-Floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 29 Ian 2014, 21:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Dragele mele, eu va las un ceai caci e bun indiferent de ora.



Lacra, iti multumesc pentru pastila de ras.
Monica si gargarite din sud, sud-est sper ca sunteti bine si groaza ce o vad pe la TV sa nu o treceti si voi.
Eu va pup si va urez noapte buna.


Onuta, ninge in continuare, dar noi ne pregatim de o noapte buna, asa cum ne doresti tu.
Sa ai si tu o noapte binecuvantata cu vise placute.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 29 Ian 2014, 22:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Olariu Ioana scrie:
Onuta, ninge in continuare, dar noi ne pregatim de o noapte buna, asa cum ne doresti tu.
Sa ai si tu o noapte binecuvantata cu vise placute.
Monica, ma bucur.
Iti multumesc.

Cu o calda imbratisare,

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 06:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite!
Buna dimineata, Monica!
Va las cafeluta si va doresc o zi buna si spornica.



Cu drag,


Onuta, de mult nu mi-am mai facut o cafea la nisip, asa ca nu refuz oferta ta.
Iti doresc o zi binecuvantata cu mult spor.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 09:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata tuturor gargaritelor.

Buna dimineata, Monica, draga noastra.

Astazi este si mai frig decat ieri, ma consolez cu ideea ca mai avem maine de mers la gradi si apoi poate sa vina orice. A ajuns Mire astazi rosie-rosie la fata la gradi, era toata inghetata, caci la noi ninge marunt si bate vantul. Macar se circula cat de cat prin oras, nu este chiar blocat de tot.

Onuta, cafeaua arata foarte bine, chiar am nevoie. Ceasul suna la 06:10. Astazi l-am oprit, am adormit inapoi si m-am trezit jumatate de ora mai tarziu. Va dati seama ca nu stiam ce sa fac mai intai.

Va pupacesc cu drag si va doresc spor in tot ceea ce veti face astazi.


Oana, iti trimit un cer senin cu soare de la Focsani. Din pacate, nu iti pot trimite si caldura (la ora plecarii spre firma erau -13 grade).
Iti doresc o zi binecuvantata.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 11:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7638
Nume forum:1
Draga Monica, dragi gargarite, buna dimineata!
Cam tarziu, dar va aduc si eu o cafeluta si o urare de spor in toate, atat pentru ziua de azi, cat si pentru weekend, care la mine incepe de maine. Un caz unic si fericit.



Numai bine si weekend placut tuturor!

P.S. Draga Onuta, la Bucuresti este mai frig ca zilele trecute, nu mai ninge, iar strazile principale, sunt dezapezite. Totusi, se mai inoata in zapada pe stradutele mai mici.

Citat:
Un caz unic si fericit.
Leana, iti doresc sa ti se repete ori de cate ori vei simti nevoia.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 11:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9138
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Buna ziua si de la mine, dragele mele gargarite si draga Monica.
Am inceput cu ploaie, dar se spune ca spre seara o sa avem si noi zapada.
Sper ca zapada sa nu va mai faca necazuri si sa va bucurati de ea.
Nu am vazut un om de zapada pe anul acesta, asteptati weekendul sa il faceti?

Aduc ceai si cafea, eu prefer a doua varianta.






Citat:
Nu am vazut un om de zapada pe anul acesta, asteptati weekendul sa il faceti?
Lenuta, cat mi-as dori un om de zapada in curte! Din pacate, excesul de nea face imposibila o astfel de operatiune.
Iti doresc sa iti ninga frumos.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania