Acum este 25 Iun 2026, 06:24

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 04 Mar 2014, 16:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Irela, este minunat ce ai facut pana acum.
Este un model care imi place mult si de aceea sunt nerabdatoare sa il vad finalizat.
O sa fiu in continuare aici.
Spor la cusut si sa avansezi in continuare tot asa frumos.
Felicitari!

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 05 Mar 2014, 00:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Irela, este o surpriza placuta acest model, nici nu stiam de existenta lui, spre rusinea mea.
Iti doresc mult, mult spor.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 05 Mar 2014, 15:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Feb 2014, 12:17
Mesaje: 5482
Locatie: Barlad
Nume forum:1
Irela, te asteptam cu un nou episod.
Sau ne pregatesti o surpriza?

_________________
Ada-Elena - Gargarita-Zana-Fluturasilor-de-Soare
Gargarita anului 2021


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 05 Mar 2014, 16:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 15:46
Mesaje: 8865
Locatie: Cluj-Napoca
Nume forum:1
Elza iti multumesc pentru mesaj si pentru promisiunea ca o sa imi alaturi pana la finalul goblenului.

Multumesc mult Rodic.
Farmecul copilariei are ceea ce imi este tare drag: o fetita si pisicute.
Iti dai seama cat de mult imi place sa il cos.

Draga Rodi, ai dreptate.
Rochita mi-a facut putin parul cret, dar nu ma plang. Imi place mult ceea ce rezulta dupa ce inchei o diagrama sau un pasaj.

Oksanna draga, pana cand ajungem la capitolul finalizat o sa mai dureze.
Daca reusesc sa tin ritmul cu care am pornit, nu mai dureaza foarte mult.
Sper ca nu o sa intervina evenimente neprevazute care o sa ne faca pe toate sa mai asteptam pana vedem fetita si pisicutele.
Deocamdata ma incadrez perfect.

Multumesc mult pentru urare, draga Ralu.
Farmecul copilariei este finutul meu.
Si sunt foarte mandra ca dragele gargarite de la TTT au ales numele sugerat de mine pentru acest minunat tablou.

Draga Ada-Elena, imi doresc sa postez episoadele ce rezulta in urma finalizarii unui rand de diagrame.
Iti spun un secret. Sau mai bine zis divulg o parte din surpriza la care cred ca te-ai referit.
Pisicutul a venit pe panza .
Dar a venit gata adormit. Si pentru ca nu as vrea sa il trezesc l-am mai lasat un pic, pana cand o sa reusesc sa cos si bratele fetitei. Sa nu cumva sa cada din bratele fetitei.

Va imbratisez cu drag si va mai astept in vizita.

_________________
Irela - Gargarita-Fulg-de-Floare-Mov
Gargarita anului 2014
Gargarita anului 2015
Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017
Gargarita anului 2018
Gargarita anului 2020


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 05 Mar 2014, 17:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Apr 2012, 19:49
Mesaje: 1752
Locatie: Botosani
Nume forum:1
Eu astept cu nerabdare sa apara pisoiul somnoros.
Iti doresc acelasi spor in continuare.

_________________
Gargarita-Inocenta-Zambetului-de-Copil


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 09 Mar 2014, 12:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Feb 2014, 12:17
Mesaje: 5482
Locatie: Barlad
Nume forum:1
Am inteles!
O sa astept cuminte pisoiasul. Abia astept.
Ca si tine si eu ador pisicutele.

_________________
Ada-Elena - Gargarita-Zana-Fluturasilor-de-Soare
Gargarita anului 2021


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 09 Mar 2014, 12:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 15:46
Mesaje: 8865
Locatie: Cluj-Napoca
Nume forum:1
Draga Gela, draga Ada-Elena, iacata pisicutul:







Si doua labute blanoase:



Va imbratisez cu drag,

_________________
Irela - Gargarita-Fulg-de-Floare-Mov
Gargarita anului 2014
Gargarita anului 2015
Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017
Gargarita anului 2018
Gargarita anului 2020


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 09 Mar 2014, 19:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Draga mea Irela, te felicit pentru rapiditatea cu care ai conturat si inca conturezi acest minunat model.
Si ma bucur ca am poposit in topicul tau, caci daca mai intarziam un pic riscam sa vad doar frumosul si specialul final.
Nu stiu cum faci tu si alte gargarite vitezomane de puteti lucra atat de repede, caci eu nu reusesc.
Si in comparatie cu voi, parca eu stau pe loc.
Imi place foarte mult finutul tau si abia astept sa vii cu finalul.
Daca nu cumva l-ai terminat. L-ai terminat?
Eu iti doresc mult timp liber si mult spor.
Pupici pe inimioara, scumpa mea.

_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 09 Mar 2014, 19:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Feb 2014, 12:17
Mesaje: 5482
Locatie: Barlad
Nume forum:1
Somnorosul de el. Ce scump este!
Imi place mult, mult, mult
Acum il asteptam pe al doilea (pisoi).

_________________
Ada-Elena - Gargarita-Zana-Fluturasilor-de-Soare
Gargarita anului 2021


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 10 Mar 2014, 08:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3390
Locatie: bihor
Nume forum:1
Nasico draga, mai dormi? Ai lucrat atat de mult! Pisicuta este o scumpa. Iti doresc sa mentii acest ritm si sa vedem repejor si finalul.
Te imbratisez.

_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania