Acum este 25 Iun 2026, 06:28

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 10 Mar 2014, 09:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2014, 10:19
Mesaje: 1233
Locatie: Republica Moldova
Nume forum:1
Irela, cu siguranta ai un acusor magic. Cum am lipsit citeva zile din gradina am ramas uimita de cit de mult ai lucrat si nu ma voi mira daca foarte curind ne vei bucura cu finalul.
Spor mult sa ai. Se contureaza foarte frumos.

_________________
Gargarita-Cascada-Iubirii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 10 Mar 2014, 10:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 15:46
Mesaje: 8865
Locatie: Cluj-Napoca
Nume forum:1
Multumesc mult pentru vizita Marina draga.

Nu stiu cum faci tu si alte gargarite vitezomane de puteti lucra atat de repede.

O sa iti raspund la intrebare, cu toate ca am mai facut-o cu alte ocazii.
In afara serviciului, prea multa treaba eu nu am de facut.
Fiind doar doi si amandoi maturi, este suficient sa facem curatenie o data pe saptamana. In rest se pastreaza.
Gatesc in fiecare zi, dar retete simple care nu necesita mult timp.
Iar ce ramane (vorbesc despre timp) il aloc goblenului.
Iti mai amintesti protestul impotriva timpului ce zboara pe care l-am pornit in urma cu doi ani?
Zic eu cate zic, dar parerea mea este ca urmare a protestului, timpul a decis sa ma lase sa fac ceea ce imi place atat de mult (glumesc!).

Ada-Elena, si eu o astept pe mama pisica.
Dar mi-a transmis ca mai trebuie sa astept putin.
Mai are ea ceva treaba pe acolo prin lumea pisicutelor ce vor fi cusute.
Dar dupa ce vine o sa ramana pentru totdeauna la mine.

Simona draga, cum sa pot sa dorm cand pisicutul imi dadea semne ca vrea pe panza?
Multumesc mult pentru urari.
Spor din plin iti doresc si eu la tot ceea ce faci.

Multumesc mult Liudmila.
Foarte curand nu o sa fie finalul.
Am spionat putin diagramele ce urmeaza sa le cos si am ajuns la concluzia ca am nevoie de timp si rabdare sa reusesc sa le traduc.
Dar sunt intr-o dilema.
Pe de o parte imi doresc sa cos cat mai mult sa vedem cat mai repede finalul, pe de alta parte parca imi doresc sa prelungesc cat mai mult placerea de a coase acest goblen.

Va imbratisez cu drag si va mai astept in vizita.

_________________
Irela - Gargarita-Fulg-de-Floare-Mov
Gargarita anului 2014
Gargarita anului 2015
Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017
Gargarita anului 2018
Gargarita anului 2020


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 10 Mar 2014, 12:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Feb 2014, 12:17
Mesaje: 5482
Locatie: Barlad
Nume forum:1
Irela, apropo de pisica mama, pisica mea a nascut astazi 3 pui.

_________________
Ada-Elena - Gargarita-Zana-Fluturasilor-de-Soare
Gargarita anului 2021


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 10 Mar 2014, 12:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 15:46
Mesaje: 8865
Locatie: Cluj-Napoca
Nume forum:1
Pentru cei trei pisicuti nascuti astazi, sa stii ca te invidiez.
Daca locuiesti intr-un apartament la bloc, o sa ai putin bataie de cap dupa ce o sa deschida ochisorii.
Imi amintesc de generatiile de pisoi blonduti pe care Cicica mea i-a nascut.
Ei au locuit la tara, la casa, la parintii mei.
I-am iubit pe fiecare in parte chiar daca viata lor de pisoi si-a urmat cursul. Alti stapani.
Uite aici ce ghemotoace de aur a stiut sa faca pisicuta mama:



Te imbratisez cu drag si te rog sa dai cate un pupic la fiecare pisicut in parte.

_________________
Irela - Gargarita-Fulg-de-Floare-Mov
Gargarita anului 2014
Gargarita anului 2015
Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017
Gargarita anului 2018
Gargarita anului 2020


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 10 Mar 2014, 21:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Feb 2014, 12:17
Mesaje: 5482
Locatie: Barlad
Nume forum:1
Doamne, cat sunt de frumosi!
Sa nu fie de deochi!

_________________
Ada-Elena - Gargarita-Zana-Fluturasilor-de-Soare
Gargarita anului 2021


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 11 Mar 2014, 00:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Ian 2014, 09:53
Mesaje: 1001
Nume forum:1
Felicitari Irela! Ma bucur sa vad episoadele tale frumoase.
Mult spor iti doresc. Sper sa mai trec pe la tine pana la final.

_________________
Alaturi de un prieten adevarat este cu neputinta sa ajungi la deznadejde.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 11 Mar 2014, 11:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Feb 2012, 23:12
Mesaje: 805
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Cumva fetita de pe panza a adpotat pisoiasii lui Cici? Pentru ca seamana ca doua picaturi de apa.
Aripioare la ac!

_________________
Opriti-va si mirositi floarea prieteniei.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 11 Mar 2014, 14:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Irela, pisicutele tale, m-au topit. Te sarut si astept cumintica un episod nou.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 12 Mar 2014, 14:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Este atat de frumos, Irela! Sa stii ca am vizitat topicul tau chiar daca nu am apucat sa scriu. Voi urmari cu placere serialul tau episod cu episod. Sunt atat de frumusele pisicutele.
Aripioare la ac!
Pup cu drag.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Farmecul copilariei - goblen lucrat de Irela
MesajScris: 14 Mar 2014, 12:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2012, 23:07
Mesaje: 7197
Nume forum:1
Irela, sunt superbe episoadele aduse. Se vede ca modelul iti place ca inaintezi foarte repede la el.

Aripioare la ac!

Cu drag,

_________________
Rodic - Gargarita-Zambetul-Florii-de-Cires


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 104 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania