|
Acum este 26 Iun 2026, 18:58
|
Vizualizare mesaje fara raspuns | Vizualizare subiecte active
| Autor |
Mesaj |
|
MINCU DOINA
|
Subiectul mesajului: Re: Vele in noapte Scris: 14 Apr 2014, 18:06 |
|
Membru din: 05 Ian 2014, 13:02 Mesaje: 1651 Nume forum:1
|
|
Felicitari MMACI si din partea mea pentru acest nou model! Am si eu cateva propuneri. Nemarginire Taina pescarusilor Taina marii Tristetea din valuri Suflet de pescarusi Zbor frant Adancul singuratatii
Moderare usoara, Leana!
_________________ Gargarita-Parfum-de-Orhidee
|
|
| Sus |
|
 |
|
Elza Ilina
|
Subiectul mesajului: Re: Vele in noapte Scris: 14 Apr 2014, 18:41 |
|
Membru din: 01 Iun 2011, 15:26 Mesaje: 5624 Locatie: Bucuresti Nume forum:1
|
|
MMACI, felicitari pentru creatie. Leana, moderare usoara si fara incidente.
Luna sangerie Carare catre infinit
_________________ Elza - Gargarita-Roua-Diminetii
|
|
| Sus |
|
 |
|
Milos Cosmina Elena
|
Subiectul mesajului: Re: Vele in noapte Scris: 14 Apr 2014, 19:56 |
|
Membru din: 04 Feb 2005, 10:41 Mesaje: 2002 Nume forum:1
|
|
Apus feeric Linistea noptii Noapte sangerie
_________________ Cosmina - Gargarita-cu-Gargarita-mica
|
|
| Sus |
|
 |
|
Milos Cosmina Elena
|
Subiectul mesajului: Re: Vele in noapte Scris: 14 Apr 2014, 20:03 |
|
Membru din: 04 Feb 2005, 10:41 Mesaje: 2002 Nume forum:1
|
|
Feerie pe mare Feerie marina
_________________ Cosmina - Gargarita-cu-Gargarita-mica
|
|
| Sus |
|
 |
|
POPESCU AURA
|
Subiectul mesajului: Re: Vele in noapte Scris: 14 Apr 2014, 20:06 |
|
Membru din: 11 Iul 2012, 10:26 Mesaje: 2833 Locatie: Braila Nume forum:1
|
|
MMACI, felicitari!
Calatorie in noapte Calator in noapte Corabia tacerii Corabie in noapte Corabie spre asfintit Vis marin Visare marina
_________________ Aura - Gargarita-Simfonia-Florilor-de-Camp
|
|
| Sus |
|
 |
|
Milos Cosmina Elena
|
Subiectul mesajului: Re: Vele in noapte Scris: 14 Apr 2014, 20:08 |
|
Membru din: 04 Feb 2005, 10:41 Mesaje: 2002 Nume forum:1
|
|
Eclipsa de luna
_________________ Cosmina - Gargarita-cu-Gargarita-mica
|
|
| Sus |
|
 |
|
Tacutu Ileana
|
Subiectul mesajului: Re: Vele in noapte Scris: 14 Apr 2014, 21:53 |
|
Membru din: 11 Mai 2011, 14:30 Mesaje: 7631 Nume forum:1
|
|
Va multumesc mult pentru urari, dragele mele Doinita si Elza! Felicit toate gargaritele pentru inspiratia titlurilor propuse pana acum, cand cred ca totul este in regula. Am un singur dubiu la un titlu propus de Aura: Vis marin, care este prea inspirat din cel al Irelei: Visul marii. Am vazut ca pana acum s-au permis variatiuni pe aceeasi tema in cadrul titlurilor propuse de aceeasi gargarita, dar nu si in cazul in care se preia titlul de la o alta gargarita. Oricum pct. 9 stipuleaza: "9) Nu se iau in consideratie titlurile scrise de o gargarita participanta la concurs postate dupa ce aceasta foloseste un titlu deja scris sau acordat unui alt model de goblen", deci cred ca se pot lua in considerare titlurile propuse de Aura inainte de acest Vis marin. Va rog mult sa ma corectati daca am interpretat gresit! Va multumesc anticipat si va doresc odihna placuta si multa inspiratie si maine!
_________________ Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau
|
|
| Sus |
|
 |
|
POPESCU AURA
|
Subiectul mesajului: Re: Vele in noapte Scris: 14 Apr 2014, 22:15 |
|
Membru din: 11 Iul 2012, 10:26 Mesaje: 2833 Locatie: Braila Nume forum:1
|
|
Leana, imi cer scuze pentru problema creata. Tocmai pentru ca s-au acceptat variatiunile pe aceeasi tema, m-am gandit ca nu e o greseala. De regula, eu imi fac o lista scrisa inspirandu-ma de imaginea propusa. Dupa aceea verific cu atentie titlurile propuse de celelalte gargarite sau titlurile deja existente. Poate nu am fost eu prea atenta. Mii de scuze si Irelei.
_________________ Aura - Gargarita-Simfonia-Florilor-de-Camp
|
|
| Sus |
|
 |
|
Elza Ilina
|
Subiectul mesajului: Re: Vele in noapte Scris: 15 Apr 2014, 10:16 |
|
Membru din: 01 Iun 2011, 15:26 Mesaje: 5624 Locatie: Bucuresti Nume forum:1
|
|
M-a sunat Leana, putin mai devreme si din pacate a intervenit ceva in programul ei, si nu mai are acces la mail. M-a rugat daca o pot ajuta. Monica, sper sa nu fie o problema.
Referitor la dubiul Leanei, parerea mea, este ca nu reprezinta motiv de descalificare. Dealtfel, Leana s-a mai consultat cu inca 2 gargarite, ce au moderat concursul, au facut verificari in dictionar, si au constatat acelasi lucru. In consecinta, denumirea data de tine, Aura, este valabila.
_________________ Elza - Gargarita-Roua-Diminetii
|
|
| Sus |
|
 |
|
Elza Ilina
|
Subiectul mesajului: Re: Vele in noapte Scris: 15 Apr 2014, 12:27 |
|
Membru din: 01 Iun 2011, 15:26 Mesaje: 5624 Locatie: Bucuresti Nume forum:1
|
|
Denumirile date pana acum de gargarite:
Dulovet Maria Asfintitul soarelui Seara fermecata
Popescu Rodica Noaptea albatrosilor Noaptea pescarusilor Zbor in noapte
Tacutu Ileana Navigand in noapte
Taut Irela Linistea marii Noapte de vis Visul marii Visul unei nopti de vara Somnul marii
Vicol Oxana Noapte mirifica Misterul noptii Lumina noptii Culoarea noptii Tainele velelor Noaptea lunii pline Calauza velelor Sfetnicii velelor
Mincu Doina Nemarginire Taina pescarusilor Taina marii Tristetea din valuri Suflet de pescarusi Zbor frant Adancul singuratatii
Cristina Ilina Luna sangerie Carare catre infinit
Milos Cosmina Apus feeric Linistea noptii Noapte sangerie Feerie pe mare Feerie marina Eclipsa de luna
Popescu Aura Calatorie in noapte Calator in noapte Corabia tacerii Corabie in noapte Corabie spre asfintit Vis marin Visare marina
La acest concurs, nu au fost gargarite descalificate.
_________________ Elza - Gargarita-Roua-Diminetii
|
|
| Sus |
|
 |
|
Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
|
