Acum este 27 Iun 2026, 06:34

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: In gradinile copilariei
MesajScris: 15 Iul 2009, 09:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1218
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
In gradinile copilariei, by Vasiliu Letitia (1472 mesaje), la 03-04-2008

primavara iar joaca sotron...


Replica: Doamne, by Lucia Marina (214 mesaje), la 03-04-2008

cat ii de frumos! Si gestica delicata pentru un baietel...
Iar tu, Letitia - mai inspirata ca niciodata!

Replica: In gradinile copilariei... by Frunza Nicoleta (3234 mesaje), la 03-04-2008


Intr-adevar, foarte frumos baietelul tau, Letitia.



Replica: Dulce, by Margareta Romascanu (164 mesaje), la 03-04-2008

pustiul tau, faina - gradina ta, dar imaginea creata de cuvintele tale - cred ca ti-ai gresit menirea - ori chiar esti vreo poetesa sub acoperire?!
La mai multe momente surprinzator-poetice din partea ta!



Replica: Cred by Margareta Romascanu (164 mesaje), la 03-04-2008


ca am scris amandoua in acelasi moment. Cand am inceput sa scriu era numai replica Luciei, iar cand am terminat postarea, am vazut si ce ai scris tu, Nicoleta. Imaginea postata de tine mi-a adus aminte de vizitele la tara. Mai tineti minte ce tare inteapa graul uscat, imediat ce este cosit? Dar mirosul lui? Ma gandesc ca de repede ne trec zilele si noi uitam sa ne bucuram de lucruri simple care ne-ar face atat de bine. Ce pacat ca nu reusim sa ne reintoarcem la copilarie ca sa traim mai sanatos.

Replica: In campul impietrit de dorul ploii by Vasiliu Letitia (1472 mesaje), la 05-04-2008




Replica: Atentie pescari, aveti concurenta! by Vasiliu Letitia (1472 mesaje), la 08-04-2008




Replica: Oare le-a cules pentru Gargarite? by Vasiliu Letitia (1472 mesaje), la 09-04-2008



Replica: Puneti-va pantofii de gargarita... by Vasiliu Letitia (1472 mesaje), la 09-04-2008



Replica: ...pentru ca ne vom rataci in straturile cu lalele. by Vasiliu Letitia (1472 mesaje), la 09-04-2008



Replica: Cine iubeste florile... by Vasiliu Letitia (1472 mesaje), la 13-04-2008



Replica: In gradinile copilariei by Nicolae Orban (192 mesaje), la 13-04-2008




Replica: In postul Pastelui, in copilaria mea, by Vasiliu Letitia (1472 mesaje), la 17-04-2008

bunicul ne facea o toaca si ciocanele din lemn. Va puteti inchipui ce urma... Ce bine ca nu era lumea asa de stresata!
(nu era ea ca in fotgrafia alaturata, dar Doamne, cata bucurie aducea!)



Replica: Din pasiunea copilariei mele... by cucos catalina (1615 mesaje), la 17-04-2008




Replica: Nu de Sfantul Gheorghe, by Vasiliu Letitia (1472 mesaje), la 23-04-2008

se pun in Ardeal ramuri infrunzite de fag (arminden) in poarta? Sarbatorii nu i se mai spune si Sangiorz?



Replica: Am auzit, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 24-04-2008

de aceasta sarbatoare, dar pe la noi nu exista. Poate ne spun fetele din Ardeal mai multe.

Replica: Ati vazut fluturasul lalelelor roz? by Vasiliu Letitia (1472 mesaje), la 27-04-2008


Replica: Lalelele, by Anca Lungoci (360 mesaje), la 29-04-2008

vi le las voua, fluturasul este al meu.

Replica: Mama... doar mama... by Gigi Hanta (92 mesaje), la 01-05-2008

Mama m-a invatat despre A PRIMI
Ti-o iei tu cand ajugem acasa!

Mama m-a invatat CUM SA INFRUNT O SITUATIE
Ce ai gandit? Raspunde-mi... nu-mi comenta!

Mama m-a invatat despre LOGICA
Cum adica de ce? Pentru ca asa zic eu!

Mama m-a invatat despre MEDICINA STINTIFICA
Nu-ti mai tot incrucisa ochii ca-ti raman asa!

Mama m-a invatat CUM SA MA GANDESC INAINTE
Daca nu iei nota mare ai sa ajungi maturator

Mama m-a invatat CUM SA DEVIN UN ADULT
Daca nu mananci toata ciorba, nu o sa te faci mare!

Mama m-a invatat despre SEX
Cum crezi ca ai ajuns tu aici?

Mama m-a invatat GENETICA
Esti exact ca tac-tu!

Mama m-a invata despre METEOROLOGIE
Ce e cu dezordinea asta? Parca a fost o tornada in camera ta!

Mama m-a invatat despre DREPTATE
Intr-o zi o sa ai si tu copii, si o sa fie ca tine! Sa vezi atunci cum e!

Mama m-a invatat IRONIE
Plangi, plangi, iti dau eu imediat sa ai de ce plange!

Mama m-a invatat despre FORTA
Stai aici pana termini tot spanacul din farfurie!

Mama m-a invatat despre INVIDIE
Sunt multi copii in lumea asta care si-ar dori sa aiba parinti ca ai tai!


Replica: E creatie proprie? by Maria Nistor (4944 mesaje), la 01-05-2008


Felicitari pentu talent!

Replica: Nu, by Gigi Hanta (92 mesaje), la 01-05-2008

este creatie proprie, Maria. Folclor de pe internet...
Eu am o mama deosebita: nu m-a batut niciodata (pentru ca pe ea a batut-o mama ei) si nu mi-a vorbit urat niciodata. Cand este suparata pe ceva (cum este acum) spune, mergand prin casa, ca si cum vorbeste singura: Cat ma mahneste ca baiatul meu nu intelege sa nu sofeze noaptea.

Replica: Mama by Frunza Nicoleta (3234 mesaje), la 01-05-2008

mea nu seamana deloc cu cea descrisa de tine, Gigi.

La fel ca si mama ta nu m-a batut niciodata si nici nu prea m-a certat si am suparat-o de cateva ori.

Cel mai mult apreciez faptul ca m-a lasat sa iau propriile decizii in ce priveste viitorul meu, nu a incercat niciodata sa ma influenteze, chiar daca unele decizii nu au fost cele corecte. Dar intotdeuna m-a ajutat sa ma ridic cand am cazut fara sa-mi spuna "Ti-am spus eu...". Si tare o mai iubesc!



Replica: Oare numara florile? by Vasiliu Letitia (1472 mesaje), la 08-05-2008



Replica: Zilele acestea m-am intrebat by Vasiliu Letitia (1472 mesaje), la 16-05-2008

ce s-a intamplat cu Gargarita Eden.Ne mai pregateste oare o surpriza sau este de vina vara ce incepe sa-si faca aparitia?


Replica: In gradinile copilariei by Lamaita Ghilaciu (136 mesaje), la 08-06-2008



Replica: In gradina copilariei! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 15-10-2008


_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: In gradinile copilariei
MesajScris: 12 Mar 2010, 21:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1

_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania