Acum este 28 Iun 2026, 07:43

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Luna plina
MesajScris: 18 Mar 2015, 13:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Ian 2013, 17:26
Mesaje: 978
Nume forum:1
Elza, scuza-ma, dar eu zic sa o descalificam si pe Eli.
Caii salbatici exista deja.

_________________
Kina - Gargarita-Rochita-Randunicii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna plina
MesajScris: 18 Mar 2015, 13:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Kina eu nu am avut timp sa verific denumirile de dimineata. Abia acum o fac. In cazul in care voi constata, ca denumirea exista, o voi descalifica.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna plina
MesajScris: 18 Mar 2015, 14:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Denumirile date de gargarite pana acum:

Taut Mirela
Galop in noapte
Cai alergand in noapte
Sub cerul liber
Coame rebele
Herghelia de manji
Caii liberi


Tacutu Ileana
Nocturna cailor

Coman Georgiana
Galop spre luna
Libertate
Drumul spre libertate


Vasilescu Adria
Magia cailor
Herghelia noptii


Irimia Elena
Noaptea cailor
Lumina cailor


Neagu Marcela
Galop sub clar de luna
Tropotul cailor in lumina lunii
Tropot de cai sub lumina lunii
Cai albi in lumina lunii



Eli, denumirea de Caii salbatici exista. Esti descalificata.

Gargarite descalificate: Liudmila Beiu si Neagu Marcela.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna plina
MesajScris: 18 Mar 2015, 15:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Dec 2011, 11:06
Mesaje: 1329
Nume forum:1
Titlul ales: Nocturna cailor

Leana, felicitari pentru inspiratie.
Irela si Elza, multumim mult pentru moderare si tuturor pentru participare.
Irela, iti dorim vindecare grabnica.

_________________
Moderator Rogoblen


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna plina
MesajScris: 18 Mar 2015, 16:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8093
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Felicitari, Leana!
Elza asa este, am gresit.

_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna plina
MesajScris: 18 Mar 2015, 16:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7638
Nume forum:1
Dragi gargarite TTT, asta chiar este o mare surpriza pentru mine. Chiar nu stiu cum sa explic. In cazul Siamezelor, primul meu finut, am simtit ca acela trebuie sa fie titlul modelului. De data aceasta, insa, am fost foarte impresionata de poezia titlurilor propuse de Irela si chiar Liudmila, inaintea mea si de Gigik, dupa aceea, incat surpriza a fost foarte mare pentru mine.
Va multumesc din suflet ca ati ales titlul propus de mine. Ma bucur mult ca am sa lucrez primul meu goblen cu cai, ca acesta este unul foarte sugestiv, simbolic si chiar ma reprezinta, si, in plus, este genul de model care-mi place foarte mult pentru ca este mai usurel, ca pentru nivelul meu.
Cu siguranta numarul 6 imi poarta noroc, am remarcat ca au fost 6 gargarite care au propus titluri si, bineinteles, zodia mea chinezeasca norocoasa, care este: zodia calului de foc.
Va multumesc din suflet si va doresc o zi minunata.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna plina
MesajScris: 18 Mar 2015, 18:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Ian 2013, 17:26
Mesaje: 978
Nume forum:1
Felicitari Leana. Sa-l così cu placere!

_________________
Kina - Gargarita-Rochita-Randunicii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna plina
MesajScris: 18 Mar 2015, 19:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Iul 2014, 23:32
Mesaje: 1487
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
Felicitari, Leana! Ma bucur pentru tine ca esti nasa unui goblen deosebit.
Sa il cosi cu mare placere.

_________________
Gargarita-Dascalita-Gradinii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna plina
MesajScris: 19 Mar 2015, 09:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Dec 2011, 21:29
Mesaje: 7492
Locatie: Mangalia
Nume forum:1
Leana, felicitari pentru finutul tau.
Este superb, si abia te astept cu el in serial.
Sa-l cosi cu placere!
Pupici.

_________________
Gigik - Gargarita-de-la-Malul-Marii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna plina
MesajScris: 20 Mar 2015, 17:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
CrinAlb, felicitari pentru inspiratie.
Leana, sa cosi cu drag acest finut minunat.
Felicitari din partea mea.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania