Acum este 28 Iun 2026, 15:06

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 119 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 22 Mar 2010, 12:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
AdiMir, imi pare rau sa aud asta. Si se contura atat de frumos...

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 22 Mar 2010, 18:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
AdriMir, te rog sa ne spui ce te-a mahnit in gradina noastra. Noi te iubim si cu nepotelele tale si cu fetele tale, imblanite, te iubim pentru ceea ce lucrezi langa noi si te admiram ca esti o gargarita vajnica ca si noi.
Una din cele mai mari nenorociri in acest lume (zicea Maica Tereza) este sa nu insemni nimic pentru nimeni.
Tu insemni ceva pentru noi. Esti sora noastra, prietena noastra, esti o particica din bucuria noastra cand vedem ceva scris de tine sau cand vedem ce au pictat manutele tale pe panza.
Te pup cat pot eu de dulce.

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 22 Mar 2010, 19:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2006, 17:41
Mesaje: 229
Locatie: Constanta
Nume forum:1
Multumesc Bica pentru cuvintele tale frumoase. Fetele mele imblanite, din pacate a ramas numai una, pentru ca cea mare ne-a parasit, sper ca s-a dus intr-un loc mai bun. Nepoatele, este de fapt numai una, celalalt este baietel.
Nu este vorba ca m-a mahnit ceva.
Din pacate, acum trec printr-o perioada mai grea si nu voi putea sa tin pasul cu voi. Va urmaresc in continuare, pe fiecare in parte, asa cum o fac de foarte multa vreme.
Va imbratisez pe toate si va doresc tot binele din lume.

_________________
AdriMir - Prietenul este cel care vine, atunci cand toata lumea pleaca.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 22 Mar 2010, 19:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Mai 2006, 17:00
Mesaje: 1435
Nume forum:1
AdriMir, putin imi pasa ca nu poti tine pasul cu noi la lucrat. Important este ca tu contezi pentru noi si, atunci cand iti va fi greu, deschide acest topic unde noi vom scrie cuvinte de imbarbatare pentru tine. Vom aduce prin lumina si ruga noastra catre Domnul, tot pentru tine.
Monica are un topic care se numeste si Si cainii merg in Rai, nu?
http://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=13&t=391&hilit=+Cainii+merg+rai
Acolo este si fetita ta care este suflet jucaus acum.
Te pup si te imbratisez cu toata prietenia de gargarita.

_________________
Adnana - Gargarita-Mereu-Primavara

Nu ma jeli,
nu sunt un mit,
sunt doar un inger fericit.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 22 Mar 2010, 19:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
AdriMir, Adnana a spus ceea ce as fi vrut eu sa-ti spun. Nu dispera si nu-ti pune intrebarea De ce a trebuit să mă nasc femeie ca sa le descurc pe toate?! Fiecare problema ce ne apare in cale este o noua provocare a vietii. Si are un inteles. Si te-ai nascut femeie, tocmai pentru a fi mai puternica si mai inteleapta. Si, nu uita ca esti si gargarita!

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 22 Mar 2010, 20:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Mar 2008, 11:54
Mesaje: 775
Locatie: Iasi
Nume forum:1
AdriMir, ma rog pentru tine sa poti trece cu bine peste necazurile abatute asupra ta in aceasta perioada. Sa stii ca eu lucrez mai ceva ca melcul, abia, abia, inca nu am postat nici un serial pentru ca ar dura foarte mult pana sa ajung la o finalitate. Cu toate astea am simtit mereu sustinerea gargaritelor noastre dragi, capabile de atata dragoste si daruire. Asa ca te rog din suflet, nu renunta la a ne mai arata ce frumuseti ai mai asternut pe panza.
Multi pupici.

_________________
Ioana - Gargarita-Gerbera-Rosie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 22 Mar 2010, 21:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Noi 2008, 17:02
Mesaje: 437
Nume forum:1
AdriMir, sunt alaturi de tine, cu toata inima. Ma rog ca bunul Dumnezeu sa te ajute sa treci peste toate necazurile.

_________________
Doruletz Mic - Gargarita-Romantica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 22 Mar 2010, 21:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iul 2007, 17:00
Mesaje: 1075
Nume forum:1
AdrMir, te pup si te strang la piept cu toata prietenia.

_________________
Ramona - Gargarita-cu-Suflet-de-Poet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 22 Mar 2010, 22:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2006, 17:41
Mesaje: 229
Locatie: Constanta
Nume forum:1
Va multumesc, dragi gargarite, pentru vorbele voastre frumoase.
Ar trebui sa va spun cate ceva despre mine, ca sa intelegeti de ce sunt asa data peste cap.
Am lucrat in informatica, la C.F.R. Si cum toate la noi se fac cu "cap", cei de "sus" au ajuns la concluzia ca informatica se face numai cu ingineri, nu cu analisti sau programatori, asa ca peste noapte, m-am trezit ca fac parte dintre cei 6700 de disponibilizati de la C.F.R. si ca am ajuns somera.
Necazul cel mare este ca mai aveam 1 an si puteam sa-mi depun dosarul de pensie.
Invatata o viata, sa ma scol sa merg la servici, acum dupa 30 de ani de munca sa ajung somera, am senzatia ca tot universul a cazut pe mine.
O sa-mi revin, stiu, dar acum, stau in casa si printre reprize de plans, mai cos o atisoara.
Daca v-am plictisit cu necazurile mele, imi cer scuze.
Va imbratisez pe toate si va pup dulce.

_________________
AdriMir - Prietenul este cel care vine, atunci cand toata lumea pleaca.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 22 Mar 2010, 22:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
AdriMir, acum mai mult ca oricand ai nevoie de cineva care sa-ti fie alaturi. Iar necazul tau este si necazul nostru si nu te vom lasa sa te retragi in supararea ta, care iti va face si mai mult rau.
Dar cat de mult ma bucur ca ne-ai ales sa-ti fim aproape!
Voi fi alaturi de tine si gandul meu se va inalta alaturi de celelalte gargarite in fiecare seara si sunt convinsa ca vei trece si peste aceasta perioada neagra din viata ta.

Te imbratisez cu drag, AdriMir.

_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 119 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania