Acum este 28 Iun 2026, 14:42

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 119 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 22 Mar 2010, 23:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
AdriMir, cu sufletul si cu gandul sunt alaturi de tine, asa cum sunt convinsa ca sunt toate Gargaritele. O calda imbratisare si un gand bun de la Nico.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 23 Mar 2010, 10:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mai 2008, 20:41
Mesaje: 5341
Locatie: Braila
Nume forum:1
AdriMir, ai incredere in Dumnezeu ca El nu face niciodata ceva pentru a ne fi rau. Cu siguranta are un plan mai mare pentru tine. Nu te lasa doborata! Fii tare si totul va fi bine!

Pupici

_________________
Sonia - Gargarita Lumina-si-Mirt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 23 Mar 2010, 10:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Dec 2009, 16:28
Mesaje: 1745
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
AdriMir, noi suntem alaturi de tine si te vom sustine mereu. Viata nu este mereu plina du bucurii, din pacate ne ofera si multe "lovituri sub centura". Tot ce pot sa-ti spun este ca iti doresc din suflet sa te linistesti in primul rand, sa ai puterea sa gasesti solutii si sa poti sa treci mai departe peste toate greutatile.
Doamne ajuta!

_________________
Dina - Gargarita-Sinceritate


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 23 Mar 2010, 12:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2006, 17:41
Mesaje: 229
Locatie: Constanta
Nume forum:1
Multumesc tare mult, dragi gargarite. Cuvintele voastre de imbarbatare inseamna tare mult pentru mine. Acum am mai tras o repriza de plans, ca am fost astazi si mi-am depus dosarul la somaj. Acolo m-am abtinut cat am putut si cand am ajuns acasa, am dat frau liber suvoiului de lacrimi, pentru a ma descarca.
Pe moment, ma simt neputincioasa si mor de ciuda pentru acest lucru.
De felul meu, sunt o scorpioanca bataioasa, dar acum m-a doborat si incerc sa-mi impun sa nu cedez nervos. Deja in casa nu se mai intelege nimeni cu mine.
Ma rog in fiecare zi lui Dumnezeu, sa-mi dea putere si forta sa depasesc acest moment.
Va imbratisez si va pup pe toate cu mult drag.

_________________
AdriMir - Prietenul este cel care vine, atunci cand toata lumea pleaca.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 23 Mar 2010, 12:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2006, 17:41
Mesaje: 229
Locatie: Constanta
Nume forum:1
Printre lacrimi, am mai pus cateva puncte.
Episodul 6.



Si pe fetita mea cea mica, care ma pazeste si nu se misca de langa mine.



Sper sa va placa.

_________________
AdriMir - Prietenul este cel care vine, atunci cand toata lumea pleaca.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 23 Mar 2010, 12:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Mie una imi place foarte mult. Ma bucur ca ai gasit puterea sa ne prezinti lucrul mainilor tale. Fetita este o scumpa.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 23 Mar 2010, 12:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9136
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Cuminte foc. Iar de model, eu chiar sper sa il vad in continuare. Ma alatur gargaritelor, cu incurajari si sper sa treci peste momentele grele.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 23 Mar 2010, 13:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2009, 12:21
Mesaje: 104
Nume forum:1
Buna ziua, AdriMir!

Sunt eu, Gargarita - Ce frumoasa sunt eu azi!

Am lipsit motivat sau nemotivat? Nu stiu.
Am simtit doar ca trebuie sa scriu. Am simtit ca trebuie sa ma asculti. Am simtit suferinta din glasul tau.
Nu plange. Iti face rau plansul indelungat. Daca plangi rezolvi? Nu! Plangi, dar cand nu te vede nimeni. Simti nevoia sa plangi? Plangi! Sufletele noastre stiu cand trebuie sa planga.
Gandeste daca trebuie sa plangi sau sa razi. Vei descoperi, ca nu totul este gri. Ai grija, cei de langa tine sufera mult mai mult. Lacrimile pentru tine, in momentul acesta de rascruce, inseamna descarcare. Pentru ei?
Ai sa vezi ca totul va fi bine. Priveste pamantul dupa ploaie. E jlav, este frumos, este proaspat.
Asa vei fi si tu, ca pamantul roditor.
Iata explicatia.
Jilav, pentru ca plangi precum ploaia.
Apare o raza de soare, este frumos, pentru ca te vei linisti.
Peste un timp florile prind aripi, infloresc, pamantul este proaspat, pentru ca vei simti iubirea celor din jur.
AdriMir, vei avea mai mult timp pentru cei ce ii iubesti si te iubesc asa cum esti tu.
Capul sus ca toate trec. Sterge ochii de lacrimi, priveste in jur si lasa-te in voia timpului. El are totul. El, timpul, stie cum sa vindece o rana fara a lasa un semn. In speranta ca nu vei mai plange, intind mina catre tine si iti ofer o floare albastra. O floare care aduce liniste si pace.
Cu drag,
Georgeta

_________________
Georgeta - Gargarita-Ce frumoasa sunt eu azi!


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir
MesajScris: 23 Mar 2010, 19:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2008, 21:18
Mesaje: 1171
Nume forum:1
AdriMir, Scorpion? Ai spus totul! Tu nu le ierti oamenilor ca nu ti-au recunoscut meritele. Crezi ca nerecunostinta lor merita lacrimile tale? Iarta-i si treci mai departe.

Pupici dulci pentru o Scorpioanca bataioasa.

_________________
Jeni - Gargarita dintre Astre


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 119 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania