Acum este 24 Iun 2026, 18:50

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 473 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 48  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 20 Feb 2016, 21:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7628
Nume forum:1
Buna seara, dragi gargarite! Buna seara, draga Monica!
La fel ca si Rodi, am trecut si eu sa va incant cu ghiocei - primii pe care i-am zarit astazi la munte.





Din pacate fotografiile facute cu telefonul nu sunt foarte reusite.
Va doresc tuturor o duminica frumoasa si rodnica.



Leana, fotografiile nu sunt reusite, dar mesajul tau a ajuns la mine si mi-a bucurat sufletul, drept care iti multumesc.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 21 Feb 2016, 20:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna seara, dragi gargarite!
Buna seara, draga Monica!
Am trecut sa va las un zambet si sa va doresc o seara excelenta precum si un start pozitiv pentru saptamana ce vine.
Va pup si va imbratisez cu drag.



Oksanna, iti multumesc pentru dubla urare. Imi face placere sa ti le reintorc.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 22 Feb 2016, 08:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2012, 19:32
Mesaje: 6075
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata dragele mele Monica si gargarite!
Va doresc o saptamana cat mai frumoasa si plina de realizari.







Vero, uneori in zilele mele nebune as depune si eu marturie ca toarta este cea mai gustoasa. Hi, hi, hi!

_________________
Vero - Gargarita-de-Aur-cu-Buline-Diamantate
Gargarita anului 2019


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 22 Feb 2016, 10:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2008, 18:55
Mesaje: 2434
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite!

Va doresc o saptamana plina de bucurii!
Va ofer cu drag primii ghiocei pe care astazi i-am gasit in gradina unei prietene.


_________________
Marieta - Gargarita-Ikebana-Gingasa


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 23 Feb 2016, 10:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2012, 23:07
Mesaje: 7197
Nume forum:1
Buna dimineata, draga Monica.
Buna dimineata, dragi gargarite.

Va invit la un ceai si o mica gustarica:



Am cafelute zambitoare pentru doritoare:



Am adus si fotograful de serviciu, - cine zambeste la cafenea este fotografiat imediat:



Va doresc sa aveti parte de o zi minunata.

”Un zambet costa mai putin decat electricitatea, dar poate lumina mult mai bine.”



Rodic, la citatul tau de mai sus* am primit raspuns cu 5 emoticoane ce zambesc cu gura pana la urechi si cu intrebarea ,,Te-am luminat?"

*eu sunt putin atipica - citesc mesajele voastre imediat, dar raspund cand pot.

_________________
Rodic - Gargarita-Zambetul-Florii-de-Cires


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 26 Feb 2016, 09:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2012, 23:07
Mesaje: 7197
Nume forum:1
Buna dimineata, draga Monica.
Buna dimineata, dragi gargarite.

In asteptarea week-end-ului va invit la un ceai sau o cafea (dupa preferinte):





Pentru doritoare avem si un instructor pentru inviorarea de dimineata:



”Zambeste-i vietii pentru ca ea sa-ti zambeasca.”



Rodic, iti multumesc pentru ceaiul de iasomie, pentru instructor (pare cam lent, dupa cum ma misc si eu astazi), dar si pentru citat.
Iti doresc un week end plin de clipe binecuvantate.

_________________
Rodic - Gargarita-Zambetul-Florii-de-Cires


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 26 Feb 2016, 14:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna ziua, dragi gargarite.
Buna ziua, draga Monica.
Rodic, eu am servit din ceai chiar si daca este amiaza.
Am mai incheiat cu bine inca o saptamana si ramane sa ne bucuram de weekend.
Cum a inceput sezonul nou, daca este vineri atunci este si ,,Romanii au talent''. Urmarim cu mare drag aceasta emisiune.
Va doresc un weekend excelent.
Sa nu uitati sa zambiti!
Va pup si va imbratisez cu drag.





Oksanna, si mie imi plac preselectiile de la aceasta emisiune, asa ca zambetul este garantat. Iti trimit un zambet pentru tine si unul pentru... un miracol.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 26 Feb 2016, 22:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7628
Nume forum:1
Buna seara, dragi gargarite! Buna seara, draga Monica!
Am trecut un pic pe la cafenea pentru a va ura si eu un sfarsit de saptamana placut si mai ales odihnitor, pentru a va incarca bateriile pentru o noua saptamana.
De asemenea, deoarece de saptamana viitoare va veni oficial primavara, doresc sa va urez o primavara frumoasa tuturor.
As vrea sa va incant cu imagini frumoase de primavara, dar aici, la munte, la Sinaia, am gasit iarna in toata puterea inca:





Numai bine tuturor!



Leana, iti multumesc pentru plimbarea la Sinaia pentru care te invidiez. Te invidiez, dar ma si bucur pentru tine ca ai timp sa stai in mijlocul naturii, sa te incarci si sa te bucuri de tot ce gasesti in jurul tau.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 28 Feb 2016, 13:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna ziua, dragi gargarite.
Buna ziua, draga Monica.
Leana, iarna din fotografii este una adevarata. Eu in realitate de mult nu am mai vazut asa multa zapada.
Va doresc un weekend excelent in continuare.
Sa nu uitati sa zambiti!





Oksanna, somnorosul tau mi-a smuls un zambet oricum.

P.S. Cel care a scris mesajul de pe imagine era si el adormit?

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 28 Feb 2016, 20:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2011, 21:49
Mesaje: 1987
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna seara, dragile mele gergarite!
Buna seara, Monica!
Va marturisesc ca am inceput sa ma informez intens pentru ”campania agricola” care sta sa inceapa.
Cine are o gradina sau se ocupa de culturi mari stie ce inseamna munca in gradina.

Anul acesta debutez ca agricultor sau mic fermier cu gradina mea proprie de legume, mi-am dorit enorm de mult sa mananc legume cultivate de manuta mea si sa ma recreez la aer curat departe de aerul incarcat de la oras. Mi-am achizitionat deja seminte de legume si flori si deja am plantat cu sotul meu cativa pomisori si arbusti fructiferi. Probabil din cauza distantei pana la gradina (deoarece inca locuiesc la apartament in oras) unele plantute vor suferi de sete si nu o sa am, poate, rezultatele dorite, dar totul are un inceput.
Imi mai doresc ca pe langa multele proiecte pe care le am sa nu ma opresc din lucrul la goblenutele mele pentru ca ma simt foarte bine atunci cand lucrez si sper ca o sa am timp sa ma relaxez cateva minute dupa culesul fructelor si cu cateva impunsaturi la pasiunea noastra comuna.

Va doresc o seara placuta si un inceput de primavara infloritor.



Pupici si imbratisari de la,



Sorina, eu pun/infig sticle pline cu apa (cu fundul in sus) la radacina iubirilor mele (arbusti, flori mari) si asa le ajut sa treaca cu bine de la o saptamana la alta.
Pe net gasesti si alte posibilitati de a iti uda gradina cand lipsesti de acolo. Daca ceva functioneaza bine sa imi spui si mie.
Iti doresc sa te bucuri de roadele manutelor tale si sa ai parte si tu de un an plin de flori.

_________________
Sorina - Gargarita–Declaratie-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 473 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 48  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania