Acum este 24 Iun 2026, 20:04

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 473 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 48  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 31 Oct 2016, 12:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Dec 2011, 21:29
Mesaje: 7492
Locatie: Mangalia
Nume forum:1
Buna ziua Monica!
Buna ziua, dragi surate.

Luna aceasta a fost pentru mine si sotul meu o perioada de grea incercare.
Fiecare weekend mi l-am petrecut numai prin spitale cu soacra mea. A trecut prin multe luna aceasta si o da din boala in boala.
Si acum o avem internata in spital, socrul meu e tintuit la pat de trei ani si ne chinuim cum putem si noi.
Sper sa se recupereze, dar sansele sa fie ca pana luna trecuta sunt cam mici.
In rest sunt la fel cum ma stiti. Vesela si binedispusa in momentele mele bune.

Va pup cu drag si va urez o saptamana usoara si vesela.



Gigik, fie ca Arhanghelul Rafael sa aduca sanatate in casa voastra. Tare mai aveti nevoie de echilibru emotional.
Eu te invit cu drag la o mica pauza. Inainte de pranz merge niste ceai, alaturi de cateva fructe de padure?



_________________
Gigik - Gargarita-de-la-Malul-Marii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 11 Noi 2016, 16:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Buna ziua, Monica.
Buna ziua, dragi gargarite.

Dupa un car de vreme imi fac curaj sa scriu, sa va spun ca sunteti minunate ca de obicei si sa va doresc mult spor in tot ceea ce faceti. Am vazut multe garagrite noi zburand, multe modele superbe in lucru si mai ales multi pui de gargarita.
Va imbratisez cu mult drag si va doresc o seara minunata.

P.S. Sa va zic si un secret. Si la mine in burtica este un pui mic.



Adelina, iti multumesc pentru vestea ce dezvaluie asa o minune. Sa fie in ceas bun, sa fii sanatoasa si sa duci sarcina usor!

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 11 Noi 2016, 18:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2011, 21:49
Mesaje: 1987
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Felicitări Adelina! Sarcină ușoară!

Si eu ma pregătesc pentru asta doar ca la vârsta mea este puțin mai dificil. Mai așteptăm si ne rugam.

Pupici si îmbrățișări de la

_________________
Sorina - Gargarita–Declaratie-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 12 Noi 2016, 09:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Buna dimineata, gargarite.
Buna dimineata, Monica.

Sorina, multumesc pentru urare si nu iti pierde niciodata speranta. Dumnezeu este atat de mare incat sunt convinsa ca in curand va aparea un puiut si in viata ta. Trebuie doar sa ne rugam si sa avem credinta.
Voi dragele mele ce mai faceti? Ia sa vedem cate spun prezent in cafenea in acest weekend.
Va imbratisez si va trimit multi pupici.





Adelina, mi-ai facut o bucurie aducand aici imaginea unei toamna atat de frumoasa.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 14 Noi 2016, 15:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Buna sa va fie ziua fetelor!
Ce liniste este la cafenea! Nimeni nu mai are timp de o cafeluta, un ceai sau o mica povestioara de cum decurge viata.
La noi este foarte frig, inca nu a nins da cred ca nici mult nu mai e.
Va imbratisez cu mult drag.



La noi este frig, dar soarele a avut putere sa ne zambeasca putin dupa amiaza.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 15 Noi 2016, 09:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Buna dimineata, gargarite dragi.

Monica, iti multumesc din suflet pentru gandul bun. Pe drum este o mica printesa, din cate spune domnul doctor, care va sosi pe lume la inceputul lunii februarie.
Doina, multumesc si te imbratisez cu mult drag.
Fetelor, va invit la o cafeluta cu aroma de toamna.





Ce grozav! Se va mari familia gargaritelor! Pana cand ne va trimite primul zambet in februarie, noi o vom mangaia cu gandul bun.
Iti multumesc pentru cafeaua virtuala. La cerul gri ce ne acopera acum, chiar aveam nevoie.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 16 Noi 2016, 11:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Dec 2011, 21:29
Mesaje: 7492
Locatie: Mangalia
Nume forum:1
Draga Monica, iti multumesc frumos pentru mesaj.
S-au mai asezat ce-i drept un pic lucrurile, in sensul ca soacra mea s-a intors acasa si nu mai este prin spitale.
Dar eu consider ca Dumnezeu iti da doar cat poti sa duci si nu mai mult.

Adelina ma bucur ca ai venit cu o veste atat de frumosa.
Sa ai o sarcina cat mai usoara in continuare si abia astept sa ne faci cunostinta cu bebelina.

Cu drag,



Gigik, ma bucur pentru tine ca ai vesti bune. Stii tu, suntem inca bogati cat ne traiesc parintii...

_________________
Gigik - Gargarita-de-la-Malul-Marii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 16 Noi 2016, 11:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2011, 21:23
Mesaje: 1623
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Este cam tarziu de o cafea, dar va invit la o cana de ceai negru (ce imi inveseleste fiecare dimineata la munca):



Minionii ma binedispun.

La Tecuci este soare cu dinti, dar acceptabil.

Draga Gigik, ma bucur ca te-ai mai linistit.
Draga Adelina, ma bucur sa te cunosc si iti doresc sarcina usoara.
Pupici.

_________________
Mariana - Gargarita-Orhidee


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 16 Noi 2016, 11:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Buna ziua, frumoaselor.
Dragele mele va multumesc pentru urari. Sambata mergem la control sa vedem ce mai face bebelina. In fiecare zi avem ore de gimnastica, dans (eu asa le zic miscarilor din burtica).
Va doresc o zi minunata si cu mult soare in suflet.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 473 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 48  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania