Acum este 25 Iun 2026, 20:07

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 506 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 51  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 02 Iun 2020, 10:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna dimineata, Monica si dragi gargarite!

Saptamana aceasta m-am relocat la tara. Are soacra-mea ceva treburi de facut si trebuia sa ramana cineva in gospodarie.
Trebuie sa recunosc ca imi prieste aerul de tara, faptul ca pot sa fac miscare, ca pot sa ies in curte fara sa imi fie teama. Pacat ca sunt cateva zile mai ploioase, dar sper ca pe joi sa se indrepte vremea, astfel incat sa ma pot bucura de putin soare. Ieri fiind zi libera, am prins cateva ore in curte, am cusut in voie.

Cafeluta nu am baut astazi si incerc sa nu mai consum. Va las un manunchi de trandafiri curgatori sa va bucure sufletul si dau si eu o fuga prin gradina sa vad ce s-a mai intamplat.





O incantare trandafirul din curte, Elza! Sa iti traiasca si sa iti infloreasca mereu!

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 08 Iun 2020, 10:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5573
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Bună dimineața, Monica, gărgărițe harnicute!
Vă doresc o zi și o săptămână frumoasă și spornica.
Vă pupă,

_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 09 Iun 2020, 10:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna sa va fie inima, Monica si dragi gargarite!

Mi-era dor de o cafea cu voi in gradina, asa ca prima pauza pe ziua de astazi, va fi aici la cafenea.
Cum sunteti, ati reinceput munca? Mergeti la birou sau tot de acasa?
Eu tot de acasa lucrez si e tare bine. Muncesc mai mult ce-i drept, dar ma simt mai odihnita. Saptamana trecuta am petrecut-o asa cum va spuneam la tara, la aer curat si a fost o binecuvantare. Am reusit sa cos si goblen, deci a fost o saptamana pe placul sufletului meu.

Astept vesti de a voi! Pana atunci va las o cafeluta, sa va imbie cu mirosul ei.


_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 09 Iun 2020, 11:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7629
Nume forum:1
Draga Monica si dragi gargarite, va doresc o saptamana frumoasa si rodnica.
As vrea sa va trimit cateva raze de soare si timp frumos, caci la noi este din belsug, dar telefonul asta nu imi permite, asa ca astept sa ajung la PC, spre sfarsitul saptamanii.
Multa sanatate tuturor!
Cu drag,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 09 Iun 2020, 14:34 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4719
Nume forum:1
Eu vin repede sa suplimentez rezerva de cafea.



Rralluca, o saptamana spornica si la tine!

Elza, noi am lucrat in fiecare zi, ba si sambetele, dar nu ne vaitam. Mergem mai departe si ne rugam sa ramanem sanatosi si cu mintea intreaga in continuare.
Acelasi lucru vi-l dorim si voua.

Leana, multa sanatate si in casa ta!

Va imbratisez cu mult drag.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 10 Iun 2020, 16:22 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4719
Nume forum:1
O cafeluta sau niste cirese?


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 11 Iun 2020, 08:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna dimineata Monica si dragi gargarite,

Monica draga, eu vreau si cafeaua si ciresele.
Am intrat sa vad ce faceti, cum sunteti mai ales ca se apropie sfarsitul de saptamana. Eu sunt intr-o pauza scurta, am inceput lucrul de dimineata la 7 ca sa termin mai repede astazi, sa am timp si pentru ceea ce imi place mie cel mai mult sa fac, adica sa cos.
Sper ca sunteti bine, sanatoase si voioase. Eu tot de acasa lucrez, asa ca sunt destul de incarcata.
Monica draga, de fiecare data cand este de lucru, inseamna ca e bine. Fiecare zi traita cu folos este o binecuvantare.

Dau o fuga prin gradina sa vad ce fac suratele. Va doresc o zi frumoasa.
Va pupa,



Elza,


_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 13 Iun 2020, 06:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7629
Nume forum:1
Buna dimineata, draga Monica si dragi gargarite!
Va doresc tuturor weekend placut si relaxant, iar daca stati acasa: Mult spor la goblenat!
Cu drag,



Leana,


_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 14 Iun 2020, 11:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna ziua, dragele mele!
De mult nu am mai fost prin gradina si imi era dor de atmosfera de aici.
Va doresc o duminica frumoasa.





Oksanna,


_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 15 Iun 2020, 09:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7629
Nume forum:1
Draga Monica si dragi gargarite, am venit sa va salut si sa va doresc tuturor o saptamana buna si spornica.
Cum au ajuns si pe la noi cativa norisori de ploaie, este ideal sa stai in casa si sa goblenezi, deci, Mult spor la lucru celor care vor goblena!
Cu drag,



Leana, pentru tine o inimioara asa cum ne facea odata Raluca Dragut.


_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 506 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 51  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania