Acum este 25 Iun 2026, 13:59

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 506 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 51  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 08 Noi 2020, 10:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9136
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Salutări și de la mine.
Dragă Monica și dragi gărgărițe să aveți o duminică plăcută și liniștită.
Cu o caldă îmbrățișare,



Lenuta, iti multumesc. Fiind duminica suplimentez cafeaua de dimineata.


_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 09 Noi 2020, 15:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12780
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Buna ziua dragile mele.
In sfarsit si eu am aterizat in gradina. Cat de dor mi-a fost de voi!
Sper ca anul viitor sa fie mai usor si sa fim cu totii sanatosi!
Pup dulce.



Ovidia, am adus ciocolata. Mi-a spus cineva ca ciocolata nu ingrasa. Hi, hi, hi!
Si noua ne-a fost dor de tine si suntem in asentimentul tau cand spunem ca ne dorim un an normal, macar din 2021.



_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 10 Noi 2020, 14:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7629
Nume forum:1
Draga Monica si dragi gargarite, in ciuda vremii "un pic ploioase", va doresc o saptamana frumoasa si rodnica.
Draga Ovidia, bine ai revenit! Ma bucur mult ca ai reusit sa-ti aranjezi bine toate proiectele, astfel incat, de la anu', sa fii mai mult alaturi de noi in gradina.
Va imbratisez cu drag,



Leana, la noi nu ploua.
Si tu sa ai o saptamana binecuvantata!



_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 13 Noi 2020, 09:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7629
Nume forum:1
Draga Monica si dragi gargarite, va doresc weekend placut si odihnitor.
Cu drag,



Leana, asa sa fie si la tine! Trena de sanatate!


_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 13 Noi 2020, 22:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3390
Locatie: bihor
Nume forum:1
Buna seara, draga Monica, gargarite!
In sfarsit este weekend! Abia astept sa citesc o carte, sa am timp de cusut, de o cafea in binecuvantata liniste a diminetii fara scoala online.
Spor in toate!
Va imbratisez.



Simona, spor in toate si tie! Pupici pe manutele printeselor.

_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 14 Noi 2020, 10:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mai 2011, 06:51
Mesaje: 286
Locatie: Craiova
Nume forum:1
Bună dimineața, dragă Monica și dragi gărgărițe!



O zi frumoasă vă doresc.



Superba este Craciunita cactus! Sa iti traiasca si sa infloreasca an de an!
A ta s-a grabit. Ale noastre sunt mai lenese. Le aduc aici cand or <da> in floare.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 17 Noi 2020, 10:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4546
Locatie: Italia
Nume forum:1
Hop si eu!
Buna dimineata si bine v-am regasit, dragi gargarite!
Bine te-am regasit si pe tine, Monica!
Mi-e dor de o plimbare prin gradina, dar am zis ca mai intai trec pe aici pentru a va saluta si a savura un ceai cald. Cam frig in dimineata asta la mine; este soare, dar cred ca are dinti. :)
Ma bucur inca de faptul ca, in ciuda vremurilor pe care le traim, copiii merg la scoala, continua cu activitatea sportiva, iar noi inca ne putem bucura de libertate (cu ceva restrictii), dar nu stim pana cand.
Stiu ca la voi este greu, sper din suflet sa iesim cat mai repede din acest cosmar.
Sa aveti o zi frumoasa!
Cu drag,



Alia, ma bucur mult sa te revad. Bine ai revenit!
Esti o fericita ca printii tai pot merge la scoala. Eu tot sper ca lucrurile sa ia o turnura coerenta spre normalitate si toti copiii sa mearga la scoala.
La Focsani beneficiem de un soare timid ce se acunde mai mult intre nori.
Iti trimit o calda imbratisare de la aici si pupici dulci pentru printi.

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 17 Noi 2020, 16:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Buna fete frumoase,

Ce mai faceti? Eu nu mai gasesc timpul. Nu stiu unde s-a ascuns, ca nu imi mai ajunge deloc. Afara toamna inca ne rasfata cu temperaturi placute, pacat ca nu putem sa ne plimbam cat vrem noi si mai ales fara masca. Dar sanatosi sa fim si sa speram ca anul care vine sa fie mai bun.
Monica, gargaritele TTT ce mai fac?
Astazi m-am gandit sa va povestesc o perla de la gargarita mea. Mergand intr-un magazin la cumparaturi (supermarket) gaseste o papusa pe care nu o are (desi are o colectie de peste 60 bucati). Dupa ceva rugaminti si negari din partea mea, o ia. Tati ne astepta afara, cum il vede se duce si ii zice:
- Era sa mor langa papusi pana am convins-o pe mami.
Ne-a bufnit pe amandoi rasul si ea se uita urat la noi.

Alia, ma bucur mult ca ti-ai odihnit aripioarele prin gradina.

Va doresc o seara minunata si linistita.



Adelina, printesa ta m-a facut sa rad. Sa iti traiasca minunea isteata si carismatica!

Si cum scriu la ceas de seara, te las pe tine sa sufli de <noapte buna> in lampa.




P.S. Ca si tine, si eu si colegele mele cautam in continuare pe Maria Sa, Timpull.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 20 Noi 2020, 08:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4546
Locatie: Italia
Nume forum:1
Buna dimineata, dradi gargarite!
Buna dimineata, draga Monica!
Nu am venit cu mana goala de aceasta data, am adus un pic de fantezie sa va coloreze ziua.
Adelina, iti multumesc si pup manutele gargaritei tale.
Monica, iti multumesc pentru cuvintele minunate scrise si iti trimit o imbratisare de la doi nazdravani.
Sa aveti o zi frumoasa!
Cu drag,



Alia, nimic nu este mai de pret decat imbratisarea unor nazdravani.
O zi plina de binecuvantari si la tine!

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2020
MesajScris: 20 Noi 2020, 09:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7629
Nume forum:1
Draga Alia, felicitari pentru finalizare, dar si pentru inramare. Sunt superbe si "Fanteziile" tale!
Cu drag,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 506 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 51  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania