Acum este 24 Iun 2026, 18:44

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 30 Ian 2010, 11:40 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2005, 00:35
Mesaje: 453
Locatie: Constanta
Iata si ladita mea. Modele frumoase care asteapta sa fie cusute:





Acestea sunt modelele pe care le am acum in lucru. Trei dintre ele sunt serial pe forum.



Iar acestea sunt cele finalizate si inramate:

Vas cu flori


Robini


Trio pansele


Vas cu anemone (care a fost si in serial pe forum)


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 30 Ian 2010, 11:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Olivia, ai o ladita bogata si foarte frumoasa. Sper sa le cosi pe toate cat mai repede, asa ca iti doresc mult timp liber si spor.
Cred ca cel mai bine ar fi sa ramana in acest topic doar ce ai in ladita, nu si goblenurile finalizate. Acestea isi au locul in sectiunea Femeia legenda. Sper sa nu te superi pentru ca am facut aceasta observatie.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 30 Ian 2010, 12:02 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2005, 00:35
Mesaje: 453
Locatie: Constanta
Nu ma supar. Dar m-am gandit sa le postez pe toate odata, ce am lucrat deja, ce am in lucru si ce urmeaza. Cele inramate sunt deja si la sectiunea Femeia Legenda. M-am entuziasmat eu acum mai tare pentru ca am primit si un colet nou de curand si asta ma umple de bucurie.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 30 Ian 2010, 12:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Te cred. Asa ma entuziasmez si eu de fiecare data cand primesc coletul cu goblenuri si asa cred ca fac toate gargaritele.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 08 Feb 2010, 12:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Ce ladita bogata si frumoasa ai, Olivia. Tot sporul din lume sa ai sa le cosi pe toate si sa ne incanti cu seriale.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 19 Apr 2010, 20:32 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2005, 00:35
Mesaje: 453
Locatie: Constanta
Astazi mi-a sosit coletul mult dorit de la Rogoblen. Mi-am comandat niste miniaturi foarte dragalase pe care de-abia astept sa le cos. Iata-le:

\



Si un cadou pe care l-am gasit in colet:



Multumesc TTT.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 19 Apr 2010, 21:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Frumoase miniaturile tale, dar si ideea de a face un set. Iti doresc sa le vezi cat mai repede la colectie.

_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 22 Apr 2010, 10:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010, 18:11
Mesaje: 377
Nume forum:1
Felicitari pentru noile modele adaugate in ladita si pentru cadoul primit. Ne-au obisnuit fetele cu mici surprize atunci cand deschidem coletul.
Va pup.

_________________
Cel care are prieteni nu este niciodata singur.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 22 Apr 2010, 10:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2010, 09:57
Mesaje: 584
Nume forum:1
Cate modele frumoase ai cumparat! Poate atunci cand vei incepe sa lucrezi Vara nostalgica, vom lucra in serial (toate cele care au acest model). Vrei?

_________________
Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 22 Apr 2010, 11:05 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2005, 00:35
Mesaje: 453
Locatie: Constanta
Da, Maria. Chiar imi place mult ideea. Modelul este foarte frumos si de-abia astept sa-l incep. Ma duce cu gandul la o dupa-amiaza linistita de duminica, intr-o zi de vara calda. E linistitor. Problema e ca deocamdata trebuie sa termin un model pentru o prietena. Nu e prea mare. Este vorba de Vela in amurg dar vreo luna tot imi va lua. Trebuie sa-l termin pana de ziua ei, iar serviciul imi ocupa mult timp. Sper sa pot tine pasul si sa incep si eu Vara nostalgica. Oricum voi o sa-l terminati imediat ca aveti un motoras teribil la ac.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania