Acum este 24 Iun 2026, 20:20

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 22 Apr 2010, 18:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8093
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Olivia, ai o ladita bogata si frumoasa. Eu cred ca nici n-as sti la care din ele sa mai lucrez.
Pentru ca modele ai destule, eu iti doresc sa ai spor, rabdare si mult timp liber pentru a le coase.

_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 23 Apr 2010, 11:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2010, 09:57
Mesaje: 584
Nume forum:1
Nu cred ca il voi incepe mai devreme de 15 mai. Cum am mai spus, am inceput "Fata cu vreascuri" si "Terasele iubirii". Dupa ce termin ce am in lucru, le voi pune din nou pe rama, inclusiv Vara nostalgica si le voi lucra in paralel.

_________________
Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 04 Mai 2010, 17:23 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2005, 00:35
Mesaje: 453
Locatie: Constanta
Ladita mea devine neincapatoare, dar nu ma pot abtine. Avea dreptate cine a zis ca este o boala. Iata ultimele trei achizitii proaspat sosite de la posta. Plus un cadou de la Gargarite care imi va fi de mare folos acum ca vine vara. Multumesc Rogoblen!







Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 04 Mai 2010, 17:24 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2005, 00:35
Mesaje: 453
Locatie: Constanta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 04 Mai 2010, 18:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010, 18:11
Mesaje: 377
Nume forum:1
Felicitari pentru noile modele adaugate in ladita si felicitari si pentru cadoul primit.
Olivia, eu cred ca vei avea nevoie de o lada mai mare.

_________________
Cel care are prieteni nu este niciodata singur.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 05 Mai 2010, 10:01 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2005, 00:35
Mesaje: 453
Locatie: Constanta
Da! Ladita mea este de fapt o punga imensa pe care o tin in sifonier si care deja pocneste pe la colturi. Am mai scos unele modele de acolo. Vreo doua sunt aproape terminate, Vela in amurg si Cardinalul. Visare este deja inramat. Dar am intins multe pe gherghef si le lucrez putin cate putin. Nu ma pot abtine sa nu cos macar cateva puncte la un goblen nou. Daca primesc un colet cu 2-3 goblene, sigur voi intinde unul pe gherghef. Si apoi dureaza prea mult pana il si termin pentru ca nu am timp. Este un cerc vicios si o boala. Dar este frumos!
Succes tuturor cu laditele de zestre, care stiu ca dau pe-afara de modele frumoase.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 05 Mai 2010, 10:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Dec 2009, 16:28
Mesaje: 1745
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Olivia, ai o ladita de zestre foarte bogata. Iti doresc spor la cusut si ochi buni.

_________________
Dina - Gargarita-Sinceritate


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 26 Iun 2010, 19:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Vai de mine, Olivia, nu stiam ca ai atatea modele minunate. Tot ce pot sa-ti doresc este mult, mult timp ca sa le cosi pe toate.
Eu am cusut acum cativa ani Montana, primavara si seamana cu Primavara ta. Iti va iesi superb, eu il am inramat si se vede foarte bine. Imi place si Cardinalul, nu mai spun de Nadejda, Paradisul regasit si multe altele. Ai bun gust.
Si eu imi petrec timpul acum cu pachetele noi cu goblenuri, ma tot uit la ate, la diagrame. In mod hotarat, goblenul este un viciu, dar unul benefic!

Te imbratisez cu drag.

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 26 Iun 2010, 22:44 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2005, 00:35
Mesaje: 453
Locatie: Constanta
Multumesc mult, Dana! Unele sunt deja incepute. Cardinalul e aproape gata, mai am putin fond la el. Dar il poti vedea si in serial. Am un topic deschis cu el. Nadejda e inceputa demult dar nu stiu cand o voi termina. Visare este terminat si il poti vedea inramat la Colectia mea. Troiene in munti este terminat de asemenea. Si la acest model am avut serial si l-am postat acolo terminat. Dar nu e inca inramat. Astept sa termin si Cardinalul sa le duc pe amandoua odata la inramat. Am mai lucrat si goblenuri cumparate din oras sau de la alte firme. Dar Paradisul regasit este primul peisaj pe care il cos. M-am hotarat greu cu care sa incep pentru ca toate sunt foarte frumoase. De cand am inceput sa cos goblen acum cativa ani, am cusut mult timp doar flori. Imi plac enorm. Dar intre timp mi-am mai extins putin aria si la alte tipuri de modele si sunt foarte incantata pentru ca mi-am mai perfectionat si tehnica si am satisfactia ca un model frumos va iesi intr-adevar cusut bine. La inceput faceam tot felul de greseli si nu prea eram multumita de calitatea lor.

Ai deschis topic cu Ladita ta?


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 27 Iun 2010, 06:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Ian 2010, 12:27
Mesaje: 504
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Olivia, ai ales modele foarte frumoase pentru ladita ta.
Iti doresc mult timp liber pentru a coase aceste frumuseti.

_________________
Gargarita-Raza-Blanda-de-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania