Acum este 26 Iun 2026, 08:52

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 543 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii mai
MesajScris: 01 Mai 2010, 09:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Gargarite harnicute, concursul de indicii va incepe de luni, asa cum va incepe si cel pentru Gargarita Lunii.

Va astept cu multe, multe fotografii pentru sectiunea de fotografii.

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii mai
MesajScris: 01 Mai 2010, 09:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
M-am hotarat. Luna asta incerc sa finalizez un model sau doua din cele deja incepute si care au fost lasate in asteptare din diferite motive.
Noapte feerica
Are dimensiunile 30x40, deci 1200 cmp.
Sunt deja lucrati 640 cmp, au mai ramas de lucrat 560 cmp.



Cristina, sper ca am inteles bine detaliile tale de intrare in concurs.
Mult succes tuturor!

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii mai
MesajScris: 01 Mai 2010, 09:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Bine ai venit, Rodica. Ma bucur ca esti alaturi de noi in acest concurs. Detaliile concursului le-ai inteles foarte bine, ba mai mult ai adaugat niste detalii ce ma vor ajuta mult in estimarea corecta a pasului lucrat. Mult succes!

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii mai
MesajScris: 01 Mai 2010, 09:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Ian 2010, 12:27
Mesaje: 504
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Pentru ca m-am hotarat sa termin ceea ce incep voi posta cele doua modele in lucru.

Ciuperci Episodul 1 - Lucrati 115 cmp



Poarta tainica Episodul 1 - Lucrati 171 cmp



Succes, gargarite harnicute!

_________________
Gargarita-Raza-Blanda-de-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii mai
MesajScris: 01 Mai 2010, 09:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Dec 2004, 09:01
Mesaje: 1064
Locatie: Portugalia
Nume forum:1
Intru si eu cu Miniatura Isus.
Asa este acum:



Cred ca am lucrat aproximativ 9 cm
Vreau sa mentionez ca eu lucrez pe culori si as prefera sa fiu punctata la finalizarea goblenului.
Vreau sa iti urez moderare usoara, fara conflicte si neintelegeri.
Bafta tuturor si cat mai mult spor la ace.

_________________
Mihaela-Stefania - Gargarita-Floarea-Copilariei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii mai
MesajScris: 01 Mai 2010, 09:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Mihaela, Iuli, bine ati venit in concurs. Rog toate gargaritele sa specifice daca doresc sa fie punctate la sfarsitul concursului.

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii mai
MesajScris: 01 Mai 2010, 09:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Ian 2010, 12:27
Mesaje: 504
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Eu nu am probleme cu punctarea. Voi posta saptamanal si cmp lucrati. Daca va aparea o exceptie voi anunta.

_________________
Gargarita-Raza-Blanda-de-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii mai
MesajScris: 01 Mai 2010, 10:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Cristina, am o mica nedumerire. Ce inseamna Marele Premiu de la sectiunea Gargarita lunii?

P.S. As dori ca punctarea episoadelor mele sa se faca saptamanal, si nu la final.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii mai
MesajScris: 01 Mai 2010, 10:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Dani, din punct de vedere al valorii premiilor, acestea vor fi echivalente la toate sectiunile. Cand am scris Marele Premiu m-am referit mai mult la valoarea sentimentala a acestui premiu, nu la cea materiala.

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii mai
MesajScris: 01 Mai 2010, 15:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Cristina am si eu o nelamurire cu privire la regulament.
De fiecare data trebuie postata imaginea cu modelul complet sau numai cea cu punctul de plecare in concurs?
Intreb pentru ca eu de obicei folosesc scanerul pentru a fotografia goblenul pentru ca webcamul nu realizeaza imagini prea clare si mi-ar fi mai usor sa postez numai portiuni din goblen pe parcursul concursului si numai la inceputul concursului imaginea intregului goblen.
Pupici

_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 543 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania