Acum este 25 Iun 2026, 15:12

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Gargarita Lunii
MesajScris: 19 Mai 2010, 07:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Karmen, ai dreptate in privinta Cristinei.
In aceasta saptamana, simt ca trebuie sa votez o frumoasa legenda, iar Lucia mi-a aratat si sub ce nume se ascunde (Rodica).
Dana, te rog sa ma lasi sa cred ca avem aceeasi varsta si sa nu ma strigi doamna (aici, apelativ de politete).
Dragele mele, ma simt binecuvantata de frumusetea cuvintelor voastre si va multumesc.
Mona esti acelasi inger frumos pe care il stiu de cand a zburat prima oara in aceasta gradina. Esti o frumoasa minune ce nu s-a schimbat.

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarita Lunii
MesajScris: 19 Mai 2010, 12:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 20:44
Mesaje: 938
Locatie: Deva
Nume forum:1
Eu votez pentru Bica. Este o Gargarita ce emana caldura prin replicile sale. Este mereu aproape de fiecare dintre noi.

_________________
Gargarita Gratia-Fanteziilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarita Lunii
MesajScris: 19 Mai 2010, 19:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Sep 2007, 13:29
Mesaje: 222
Locatie: Canada
Bica, stiu ca ma ierti ca o votez pe Rodica, saptamana aceasta.

_________________
Didina - Nimic nu este mai bland sufletului decat rugaciunea prietenilor facuta Domnului pentru noi.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarita Lunii
MesajScris: 19 Mai 2010, 20:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 19 Noi 2006, 07:31
Mesaje: 355
Nume forum:1
De saptamana trecuta as fi vrut sa o votez pe Rodica, dar balanta atarna atunci mult spre Dani, asa ca m-am abtinut, dar o fac acum.

Anca si Dani, felicitari pentru nominalizare!

_________________
Cornelia - Adevarata prietenie este ca sanatatea; valoarea ei este rar apreciata, pana cand ai pierdut-o.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarita Lunii
MesajScris: 20 Mai 2010, 06:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Votul acordat ma onoreaza si atat cat va depinde de mine am sa incerc sa nu va dezamagesc.
Multumesc mult.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarita Lunii
MesajScris: 20 Mai 2010, 18:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Bica, esti o doamna cu D mare nu pentru varsta pe care o ai (despre care, adevarul este ca nu am idee, stiu numai ca esti bunicuta), ci pentru ceea ce reprezinti aici. Sincer, nu conteaza varsta din buletin, ci aceea pe care o avem in suflet si actitudinea ce o avem fata de viata si fata de cei care ne inconjoara. Sa fim veseli, pozitivi, sa-i incurajam pe cei din jur si sa le spunem o vorba frumoasa, asta inseamna pentru mine sa fii tanar, sa nu pierzi inocenta copilariei cu trecerea anilor si cu venirea problemelor de oameni mari.
Pentru mine toate sunteti tinere si frumoase, pentru ca asta se intrevede aici pe forum.
Deci suntem la "per tu", Bica, ne-am inteles gargarita harnicuta?

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarita Lunii
MesajScris: 20 Mai 2010, 18:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Esti o dulce, Dana, iar intelepciunea-ti frumoasa sa nu te paraseasca. Sa creasca mereu si sa ii bucuri pe toti pe cei pe care ii vei intalni in calea ta.
Te imbratisez cu drag de gargarita.

Rodica, tu nu ne-ai dezamagit niciodata.

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarita Lunii
MesajScris: 20 Mai 2010, 19:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Iti multumesc din suflet pentru cuvintele tale frumoase. Sper sa mai coincidem pe aici.
Te pup si spor la goblen.

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarita Lunii
MesajScris: 20 Mai 2010, 21:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2004, 03:53
Mesaje: 537
Nume forum:1
Bica, babuta mea mi-a transmis sa-ti scriu ca ea are incredere in tine ca nu te superi si de aceea o voteaza pe Rodica.
Explicatia ei: este plina de viata si are forta sa gobleneze tot ce a visat.
Rodica, sotia mea si-a dorit sa aiba toti peretii tapetati cu goblene lucrate de mana ei. Un glaucom urat nu mai permite asta.
Spune ca vointa ei la lucrat goblene ti-o trimite tie.

_________________
Nic - Eu si Gargarita mea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarita Lunii
MesajScris: 21 Mai 2010, 01:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Nicolae Orban scrie:
Bica, babuta mea mi-a transmis sa-ti scriu ca ea are incredere in tine ca nu te superi si de aceea o voteaza pe Rodica.
Explicatia ei: este plina de viata si are forta sa gobleneze tot ce a visat.
Rodica, sotia mea si-a dorit sa aiba toti peretii tapetati cu goblene lucrate de mana ei. Un glaucom urat nu mai permite asta.
Spune ca vointa ei la lucrat goblene ti-o trimite tie.
Recunosc ca sunt sensibila dar in acelasi timp nu plang prea usor. De data aceasta, Nicolae, cuvintele tale au ajuns exact acolo unde trebuia, in sufletul meu, si lacrimile pot sa curga. Sa-i transmiti" babutei tale" ca imi pare foarte rau pentru problema de sanatate prin care trece si transmite-i ca ii voi pastra cu sfintenie darul: vointa de a lucra goblene. Sper sa-i fac din cand in cand cate o bucurie prin episoadele postate de mine.
Multumesc si va doresc multa sanatate amandurora.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 221 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania