Acum este 24 Iun 2026, 20:21

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 27 Iun 2010, 11:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Noi 2008, 04:21
Mesaje: 3338
Nume forum:1
Felicitari pentru modelele achizitionate.
Olivia, am si eu atatea achizitionate si tot nu ma astampar.
Pupici.

_________________
Clementina - Gargarita-Croitoreasa Desavarsita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 28 Iun 2010, 21:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Olivia, iti multumesc pentru raspuns. Am vazut deja pe forum ca esti o prezenta importanta. Vreau sa te intreb: cand ai un goblen in repaos cu ce il protejezi?
Cat despre Ladita mea, saptamana aceasta iese la lumina. Trebuie sa vad doar cum sa fac fotografiile ca sa iasa clare si, in plus, sa am putin timp la dispozitie (ceea ce este putin mai greu).
Te pup

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 28 Iun 2010, 22:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Dec 2009, 22:39
Mesaje: 618
Nume forum:1
Ai o ladita cu niste modele minunate, nu stiu cand o sa am si eu o ladita asemenea voua poate cand o sa am salariul meu.

_________________
Mogin Paraschiva - Drumul catre casa unui prieten nu este niciodata lung.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 28 Iun 2010, 22:49 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2005, 00:35
Mesaje: 453
Locatie: Constanta
Paraschiva, Clementina, Iuli, multumesc mult pentru vizita si urari.
De ladita, ce sa zic, nu ma pot abtine. De vina sunt gargaritele TTT care produc tot timpul numai niste minunatii de modele de nu te poti abtine sa nu le cumperi. Eu mi-am facut o lista cu imaginile goblenelor pe care as dori sa le cumpar si ma tot uit la ele si ma gandesc pe care sa-l comand. Dar ma opreste nesiguranta viitorului dupa ce ma uit la televizor. Asa ca in ultima vreme m-am mai potolit cu achizitiile. Timp sa am sa cos si ce am deja in Ladita.

Dana, de-abia astept sa-ti vad Ladita. Si astept acea surpriza promisa. Nu ne-ai zis despre ce e vorba.
Cat despre goblene in repaos, le protejez cu o panza curata sau cu un servetel de hartie daca este un model mai mic. Si le tin neaparat vertical. Daca le pun orizontal pe o masa sau intr-un dulap, risc sa se puna din greseala alte obiecte pe pinza intinsa pe gherghef si se lasa imediat, se inmoaie, se deformeaza si nu este bine ca trebuie sa o intind iar. Am tot patit experienta asta si acum am grija.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 30 Iun 2010, 03:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Olivia, cam asa procedez si eu cand vreau sa protejez lucrul si ai dreptate cu pozitia verticala, in plus as adauga ca este necesar sa nu tii acul in panza cand il lasi in repaos caci si acesta afecteaza tensiunea panzei.
Surpriza este surpriza, numai sa vad daca nu mi-o ia cineva inainte cu acel model. Sper sa nu!
In rest, acum am niste probleme mai mari decat mine, iar eu sunt destul de inalta (1.74 m). Sper sa se rezolve ca sa pot reveni cu forta pe forum.
Pana atunci iti urez tie si celorlalte gargarite mult spor si voie buna.
Va imbratisez cu drag.

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 24 Iul 2010, 23:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1
Olivia, felicitari pentru ladita bine dotata. Nu stiam ca televizorul este antidotul pentru a te opri din achizitionarea goblenelor. Iti urez timp si spor pentru goblenat, mai ales ca am vazut ca ti-ai imbunatatit tehnica.

_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 29 Iul 2010, 16:54 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2005, 00:35
Mesaje: 453
Locatie: Constanta
M-am dus azi la posta ca un copil la magazinul de dulciuri. De-abia asteptam coletul cu modelele comandate. In colet am gasit si o surpriza pe care am postat-o la topicul Gargarita cu acte in regula. Iata noile modele:













Am facut poze separate si pentru ate pentru ca nu vreau sa desfac pachetul pana nu ma apuc sa cos. Intra praful sau cad atele din punga. Am comandat si rama-gherghef pentru ele dar si pentru Nadejda pe care acum o pot coase cum trebuie. Sunt foarte incantata de acest lucru.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 29 Iul 2010, 17:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Olivia, ai adaugat trei minuni in ladita ta.
Oare va dura mult pana cand ne vei arata unul dintre ele in lucru? Eu nu cred.
Mai ales ca ai si un finut de al meu.

Pupici

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 29 Iul 2010, 19:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Ce frumuseti ai adaugat in ladita.
Cred ca deja te mananca degetele. Asa patesc si eu.
Pupici.

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Olivia - ladita mea de zestre
MesajScris: 29 Iul 2010, 19:28 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2005, 00:35
Mesaje: 453
Locatie: Constanta
Raluca, s-ar putea Mestecenii in topicul Dinei.

Adriana, nu-ti inchipui ce ma abtin. E boala grea!


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania