Acum este 23 Iun 2026, 22:25

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Crema de legume
MesajScris: 04 Iul 2010, 14:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Dec 2004, 09:01
Mesaje: 1064
Locatie: Portugalia
Nume forum:1
Este tare usoara, si tare consistenta ca are legume.
Am ramas datoare cu reteta.
Aici am mancat prima data crema de bostan galben(acel folosit la placinta) pot sa va zic ca e tare buna.
Am sa va zic crema de legume:
2-3 cartofi,
1 ceapa,
1 morcov,
un catel de usturoi.
Eu am pus estimativ cantitatea, puteti pune mai mult si cui ii place prazul poata sa puna doar partea alba.
Le taiati cuburi si le puneti la fiert cu un pic de sare, apa trebuie sa acopere legumele bine.
Dupa ce au fiert, le pasati cu acest robot. Sincer si cer scuze ca nu stiu cu se zice in romana.



Dupa ce ati pisat legumele, se gusta de sare si se mai adauga 2-3 linguri ulei de masline.
Pofta buna!
Recomand ca cine are bebe sa faca aceasta crema pentru bebe papa tare bine.
Puteti pune ce legume vreti.

Mihaela, foloseste liniuta de despartire [-] si nu cea pe care o folosesti [_]. O gasesti pe tastatura, in dreapta, deasupra semnului pentru plus
.

_________________
Mihaela-Stefania - Gargarita-Floarea-Copilariei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Crema de legume
MesajScris: 04 Iul 2010, 17:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Eu pup manuta care se vede in colt, acolo.
Mihaela, cat are baiatul tau? Sa stii ca de astazi dimineata imi storc creierii daca ai mai scris de el intr-un topic, dar nu imi vine in minte.
Asa ca daca ai mai scris, ma scuz anticipat.

Pupici

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania