Acum este 22 Iun 2026, 18:44

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 39 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 16 Iul 2010, 16:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Ian 2010, 12:27
Mesaje: 504
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Noile modele de ikebane m-au fascinat atat de tare incat am hotarat (doream de mult timp lucru acesta) sa le cos pe toate. Asa ca din acest motiv am deschis acest topic. Vor fi toate in acelasi loc.
Prima la prezentare este:

Ikebana cu flori de camp

Prezentare



Inceputul



Un prim serial



Si infatisarea semi-finala (fara hainuta)


_________________
Gargarita-Raza-Blanda-de-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 16 Iul 2010, 16:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Ian 2010, 12:27
Mesaje: 504
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
A doua ikebana pe lista mea este:

Ikebana cu orhidee

Prezentare



Inceputul



Si un prim episod (de incurajare)


_________________
Gargarita-Raza-Blanda-de-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 16 Iul 2010, 17:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mai 2008, 20:41
Mesaje: 5341
Locatie: Braila
Nume forum:1
Iuli, felicitari pentru finalizarea primei ikebane. Sunt curioasa ce hainuta ii vei alege.
Mult spor in continuare.

Pupici dulci

_________________
Sonia - Gargarita Lumina-si-Mirt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 16 Iul 2010, 18:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Ian 2010, 12:27
Mesaje: 504
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Multumesc, Sonia. Este prima din noua colectie.
Am mai cusut Ikebana cu trandafiri si Ikebana cu floarea soarelui, insa le-am facut cadou cu mult timp in urma. Le voi coase din nou, in curand.

_________________
Gargarita-Raza-Blanda-de-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 16 Iul 2010, 19:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Feb 2006, 15:02
Mesaje: 2017
Locatie: TARGOVISTE
Nume forum:1
Iuli, felicitari pentru ikebana ta. Astept sa le vad si pe celelalte. Sunt foarte frumoase. Si eu le iubesc si sper sa le pun in ladita mea si pe acestea noi. Te voi urmari cu mare drag. Spor la cusut.

_________________
Gargarita-Parfum-de-Trandafiri


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 16 Iul 2010, 20:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Iuli, ai creat un topic care va fi urmarit din plin de fiecare gargarita.
Ac sprintenas sa le dai gata pe toate repede.

Pupici

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 16 Iul 2010, 20:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Iuli, felicitari!
Ikebana ta este foarte frumoasa. Abia astept sa o vad si pe cea cu orhidee.
Mult spor in continuare.
Te pup

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 16 Iul 2010, 21:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Felicitari pentru modelele tale atat de frumoase! Ca o mica sugestie, iti spun cum am inramat eu Ikebana cu trandafiri, am pus margine de culoare maron roscat, nuanta care se gasea in goblen si rama cam in acelasi ton, pentru ca in acest fel se accentueaza mai mult imaginea.
Te pup si mult spor in continuare!

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 17 Iul 2010, 00:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4546
Locatie: Italia
Nume forum:1
Uau Iuli, dar ai inceput in forta! Ikebanele imi plac si mie, cele vechi le am impartite care prin ladita, care la colectie. Te voi urmari cu mare drag, margaretele sunt o splendoare!

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 17 Iul 2010, 08:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Dec 2004, 06:17
Mesaje: 1048
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Iuli, esti o harnicuta. Imi plac foarte mult noile ikebane si am in plan sa le cumpar si eu. Felicitari pentru finalizarea Ikebanei cu flori de camp si mult spor la Ikebana cu orhidee. De abia astep sa o vad finalizata.
Te pup dulce.

_________________
Gargarita-Ploaie-de-Maci


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 39 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania