Acum este 28 Iun 2026, 04:09

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 501 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 51  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Trandafiri pentru voi, din gradina mea
MesajScris: 20 Sep 2010, 11:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
CIOCAN ELENA scrie:
Dani, si mie mi-a fost dor de tine. Scuze ca nu am vazut mesajul pana acum. Ca sa ma ierti,



P.S. Pacat ca nu este din gradina mea.

Multumesc, Elenuta! Bineinteles ca te iert.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trandafiri pentru voi, din gradina mea
MesajScris: 20 Sep 2010, 16:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Si un trandafir pentru tine.


_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trandafiri pentru voi, din gradina mea
MesajScris: 25 Sep 2010, 14:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4546
Locatie: Italia
Nume forum:1
Aceeasi planta, doua culori. Alegeti care va place pentru a va odihni aripioarele.




_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trandafiri pentru voi, din gradina mea
MesajScris: 25 Sep 2010, 16:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Alia, m-ai imbolnavit cu trandafirii tai. Sa stii ca am comandat si eu trandafiri pentru terasa mea, sper sa creasca frumosi. Dupa experienta de trei veri cu muscate care au durat destul de putin din cauza cladurii, m-am hotarat sa schimb pentru anul viitor.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trandafiri pentru voi, din gradina mea
MesajScris: 25 Sep 2010, 18:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4546
Locatie: Italia
Nume forum:1
Ralu, am descoperit aceasta pasiune pentru trandafiri acum 2 ani, iar primii i-am achizitionat via internet anul trecut. Am un zid lung de caramida intre mine si vecin pe care vreau sa-l acopar cu trandafiri cataratori. Sper sa-mi si reuseasca, acum sunt foarte mici. Clima e calda aici, mai ales vara, iar daca mai bate si vantul scirocco din africa, care e la doi pasi de noi mi-i arde de tot.
Mai am cativa pitici, in vase. Vad ca au iesit bine din vara, acum cu ploile si temperatura mai scazuta isi mai revin si ei un pic.
Intentionez ca zilele acestea sa mai achizitionez cativa pitici si vreo doi cataratori ca sa-mi acopar zidul de la garaj. Ei, multe visez eu, sper numai ca rezultatul asteptarilor sa si merite.
Anul trecut am avut terasa plina cu petunii, surfinii de m-am imbolnavit la udat zi de zi. Cum zici tu, as vrea sa iau o pauza sau macar sa cumpar doua-trei plante, nu mai mult.

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trandafiri pentru voi, din gradina mea
MesajScris: 28 Sep 2010, 08:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Feb 2006, 15:02
Mesaje: 2017
Locatie: TARGOVISTE
Nume forum:1
Dani, multumesc pentru trandafir.
Alia, trandafirul tau este superb.
Va daruiesc si eu unul, in acelasi ton:


_________________
Gargarita-Parfum-de-Trandafiri


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trandafiri pentru voi, din gradina mea
MesajScris: 28 Sep 2010, 12:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4546
Locatie: Italia
Nume forum:1
Ah, Elenuta, eu deja mi-am bagat nasul in el si nu mai imi vine sa-l mai scot de-acolo.

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trandafiri pentru voi, din gradina mea
MesajScris: 28 Sep 2010, 12:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4546
Locatie: Italia
Nume forum:1
ganea alina scrie:
Aceeasi planta, doua culori. Alegeti care va place pentru a va odihni aripioarele.





Si a treia culoare cand floarea e aproape trecuta. Pentru mine e un spectacol, nu am mai vazut asa diferenta de culori la aceeasi planta.


_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trandafiri pentru voi, din gradina mea
MesajScris: 28 Sep 2010, 13:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Ce interesant, Alia. Nici eu nu am mai vazut asa ceva. Cred ca e o incantare gradinita ta.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Trandafiri pentru voi, din gradina mea
MesajScris: 28 Sep 2010, 13:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4546
Locatie: Italia
Nume forum:1
Ei Dani, loc in gradina nu prea am ca-i mai mult santier in fata casei. Sper pe viitor sa am suficient spatiu pentru tot ce vreau sa-mi fac. Acum mai chinui plantele care prin ghivece sau prin vre-un petic de pamant ramas intact.

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 501 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 51  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania