Acum este 24 Iun 2026, 23:49

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Foisorul iubirii in... oglinda
MesajScris: 13 Iul 2009, 08:10 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4719
Nume forum:1
Foisorul iubirii in... oglinda by Admin TTT (3905 mesaje), la 11-02-2009
59 culori.



Replica: Acesta by Flori M (322 mesaje), la 11-02-2009
este parca mai frumos decat foisorul. Nu vi se pare?

Replica: Are un aer misterios. by Stefanescu Elena (2606 mesaje), la 11-02-2009
Lebedele abia se zaresc. O minunatie!

Replica: Ce by Maria Nistor (4942 mesaje), la 11-02-2009
minunatie, culori si peisaj de vis. Sunteti fantastici, TTT. Poate gasim si un elixir care sa ne dea forte supranaturale si sa lucram aceste splendori.

Replica: Un alt vis spre-o noua visare! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 12-02-2009

Replica: Si by Lucia Marina (214 mesaje), la 12-02-2009
acesta este o nebunie!
Am insa o sugestie: o primavara, o vara, o iarna...

Replica: Este by tanasa clementina (1048 mesaje), la 12-02-2009
superb, un peisaj de vis. Felicitari, TTT!

Replica: Extraordinar, by olteanu rodica (733 mesaje), la 12-02-2009
doar voi va puteati gandi la asa ceva. Sunteti minunati, TTT.

Replica: Nu mai pot! by Ionita Victorita (548 mesaje), la 12-02-2009
M-ati imbolnavit cu toate modelele noi. Eu cand sa le lucrez? Cati ani imi trebuiesc? Multumesc, TTT.
Monica, am trimis o comanda luni si nu am primit mail de confirmare.
Pupici.

Am oprit eu comanda ta, Victorita. Vreau sa trimit si ceva special pentru tine.
Maine pleaca de la noi.


Replica: Superb by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 12-02-2009
si acesta. Cate culori are?

Replica: Esre minunat by Racovita Adriana (3988 mesaje), la 12-02-2009
si acesta. Parca si mai frumos decat primul. Oare o sa reusesc vreodata sa lucrez tot ce imi place si imi doresc?! Eu cred ca nu, la cate frumuseti faceti voi, nu voi reusi. Sau, cine stie?!
Multumesc.

Replica: Culorile, by Bica Nistor (1257 mesaje), la 12-02-2009
si tema ma insanatosesc.

Replica: Bica te insanatosesc? by Stefanescu Elena (2606 mesaje), la 12-02-2009
Sa sti ca am simtit lipsa ta dupa forum. Sper ca esti bine. Vine Pitu sa iti dea un pupic si o cantare.

Replica: Bica by Racovita Adriana (3988 mesaje), la 12-02-2009
ti-am dus dorul. Te imbratisez.

Replica: Bica, by Agache Amalia (65 mesaje), la 12-02-2009
si mie mi-a fost dor de bunicuta forumului.
Vreau sa va spun ca mie mi se pare ca acesta va fi mai frumos decat Foisorul. Cred ca de la flori i se trage.

Replica: Superb! by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 12-02-2009
Dar voi ce credeti ca noi avem patru maini, cu atatea modele noi nu stii la ce sa te opresti si mai am unele cumparate de mult, ce asteapta sa fie si ele lucrate. 59 de culori este totusi o provocare pentru profesionisti.

Replica: Emilia, by Maria Nistor (4942 mesaje), la 12-02-2009
59 culori chiar nu am fost vazut, am ramas coplesita de imagine si nu am facut cazul la culori. Wow!

Replica: Multumesc by Bica Nistor (1257 mesaje), la 12-02-2009
mult pentru cuvintele voastre.
Va imbratisez cu drag.

Emilia, nu ai observat la ingerul cu iepuras de la Generalitati? Culorile se reduc si, mai banuiesc ca va exista o balanta a culorilor la fel ca la Foisorul iubirii.

Replica: Absolut minunat by Cozea Rodica-Maria (609 mesaje), la 13-02-2009
si acest foisor. Surprizele se tin lant pentru noi.
Felicitari Gargaritrlor de la TTT, tare harnice mai sunteti!

Replica: Ideal ar fi by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 13-02-2009
sa-l putem lucra cu 59 de culori; ar reda perfect tabloul, dar atunci ar fi un chin si nu o placere. Am incredere in gargaritele de la TTT ca il vor face cum este mai bine.

Replica: O nebunie! by Raluca Popa (852 mesaje), la 14-02-2009
Este superb, TTT reuseste intotdeauna sa se auto-depaseasca. Imi place mai mult decat primul foisor.

Replica: Gargarite TTT, by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 14-02-2009
nu pot sa spun decat felicitari si multumesc!
Poate avea si o suta de culori si tot merita fiecare impunsatura.

Replica: Nicoleta, by Doruletz Mic (1005 mesaje), la 14-02-2009
si eu cred la fel. Este o bucurie sa-ti imaginezi cum acest goblen ar putea creste din mainile tale.

Replica: Imi este by Cristina Sandu (144 mesaje), la 15-02-2009
drag de pe acum. Asa, nedefinitivat.

Replica: Plin by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 16-02-2009
de promisiuni acest locsor.

Replica: Detaliu by Admin TTT (3905 mesaje), la 18-02-2009



Replica: O minunatie by Stefanescu Elena (2606 mesaje), la 18-02-2009
Si acesta va iesi la fel de frumos ca primul. Bravo, TTT!

Replica: Si, by Maria Nistor (4942 mesaje), la 18-02-2009
ce detaliu! Este minunat. As sta toata ziua sa admir frumusetile de goblene noi.

Replica: Detaliu 2, by Admin TTT (3905 mesaje), la 25-02-2009
Gargaritelor, nu uitati sa va ganditi la un titlu.
Conditie: cuvantul foisor nu trebuie sa apara in acest titlu.
Atentie: avem deja un goblen cu numele Treptele iubirii.



Replica: Acest by olteanu rodica (733 mesaje), la 25-02-2009
peisaj este plin de culoare incat cred ca s-ar potrivi Bucuriaprimaverii, Secretul dragostei, Luminisul secret, Paradisul regasit sau Poiana de langa lac.

Replica: Propun, by Ionita Victorita (548 mesaje), la 25-02-2009
Indemn la dragoste; Adiere romantica; Coltul indragostitilor sau Natura dragostei.

Replica: Visul implinit by Stefanescu Elena (2606 mesaje), la 25-02-2009
Iubirea de pe lac, Visare, Mesteceni si lebede, Locul de vis, Lacul de vis, Locul iubirii, Lacul iubirii, Locul de poveste, Linistea lacului, Linisitea padurii.

Replica: In oglinda lacului by Maria Nistor (4942 mesaje), la 25-02-2009
Lacul fermecat, Misterul lacului, Splendoare oglindita, Iubirea lacului in floare.

Replica: Foisorul indragostitilor by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 25-02-2009 Oglinda sufletului, Magia dragostei.

Replica: Colt de poveste, by Racovita Adriana (3988 mesaje), la 25-02-2009

Replica: Eu as propune, by Cozea Rodica-Maria (609 mesaje), la 25-02-2009
Eternitatea iubirii sau Liniste si plutire sau Tandrete in oglinda apei.

Replica: Sunt by Bica Nistor (1257 mesaje), la 26-02-2009
prea trista ca sa pot gasi un titlu asa cum merita acest goblen. Uitare de sine.

Replica: Reverie in Paradis by Doruletz Mic (1005 mesaje), la 26-02-2009

Replica: Bica, by Maria Nistor (4942 mesaje), la 26-02-2009

nu cred ca este potrivit uitare de sine, mai degraba priveste prin ei si fi fericita de entuziasmul lor, cu siguranta o sa te simti mai bine. Bucura-te prin bucuria si emotia lor, priveste partea plina a paharului. Capteaza iubirea din oglinda.

Replica: Melancolie by Marin Mihaela (8 mesaje), la 26-02-2009
Coltisorul ascuns, Paradisul visat.

Replica: Felicitarile, by Admin TTT (3905 mesaje), la 26-02-2009
i le adresati mamei lui Iris Cristiana & Alice Maria.
Numele modelului nu a fost inca scos din urna fermecata.



Replica: Merita by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 26-02-2009
toate felicitarile si multumirile noastre pentru modelul acesta. Este un vis de iubire.

Replica: Felicitari by olteanu rodica (733 mesaje), la 26-02-2009
pentru aceast peisaj minunat. Intradevar faceti acolo lucruri minunate si deosebite.
Va iubesc.

Replica: Iubirea lebedelor by tanasa clementina (1048 mesaje), la 26-02-2009
Poienita iubirii.

Replica: Inca nu s-a gasit nasa? by Maria Nistor (4942 mesaje), la 06-03-2009

Nu inca, Maria.

Replica: Unde esti Maria, by Vasiliu Letitia (1471 mesaje), la 10-03-2009
te-ai refugiat oare in foisor?

Replica: Sunt aici cu voi. by Maria Nistor (4942 mesaje), la 10-03-2009

Replica: Nasa acestui model by Admin TTT (3905 mesaje), la 11-03-2009
este:
Acest, by olteanu rodica (498 mesaje) 25-02-2009
peisaj este plin de culoare incat cred ca s-ar potrivi Bucuria Primaverii, Secretul dragostei, Luminisul secret, Paradisul regasit sau Poiana de langa lac.
Rodica, nu uita sa scrii la Premiile lunii martie.

Replica: Am castigat? by olteanu rodica (733 mesaje), la 11-03-2009
Nu pot sa cred! Primul meu goblen castigat. Multumesc mult, TTT.
Monica, sa inteleg ca se va numi Paradisul regasit?
Multumesc in primul rand mamicutei de MACI.

Replica: Bravo, Rodi! by Raluca Popa (852 mesaje), la 11-03-2009
Numele i se potriveste de minune.

Replica: Rodi, by Stefanescu Elena (2606 mesaje), la 11-03-2009
felicitari.
TTT ce pot sa spun: sunteti minunati.

Replica: Odata, by Admin TTT (3905 mesaje), la 11-03-2009
demult, am citit Paradisul pierdut. Autorul cartii, John Milton care orbise in ultima parte a vietii lui si intrase in dizgratia regelui. In acea perioada scrie Paradisul pierdut care a avut un succes rasunator, urmat de Paradisul regasit in 1971. Din pacate, ultimul nu s-a ridicat la inaltimea primului.
De cand am vazut Foisorul iubirii in... oglinda, numele operei lui Milton mi-a tot revenit obsesiv. Parca cineva si-a dorit ca acest nume sa fie titlul noului goblen pentru ca atunci cand am vazut ce ai scris tu, Rodica, am intrebat-o pe mamica de MACI care mi-a raspuns ca da, s-a gandit la titlu si mi-a spus zambind pisiceste: Paradisul regasit!

Te felicit!

Replica: Monica, by Doruletz Mic (1005 mesaje), la 11-03-2009
l-am citit si eu si mi-a rams in memoria gafa sa. Daca iti amintesti, Adam regreta amarnic ca nu se poate odihni cu capul pe genunchii mamei sale!
Numele i se potriveste ca o manusa goblenului.
Mamica de MACI sa-ti fie viata un paradis regasit mereu.
Rodica, felicitari pentru premiu.

Replica: Rodicule, by Anca Lungoci (360 mesaje), la 12-03-2009
in curand iti bate un paradis la usa... Te felicit pentru inspiratie.

Replica: Felicitari, Rodica! by Cozea Rodica-Maria (609 mesaje), la 12-03-2009
Ai primit un premiu absolut minunat pe care il meriti pe deplin.
Ma bucur pentru tine si iti doresc sa-l cosi cu mare placere.

Replica: Rodica, by tanasa clementina (1048 mesaje), la 12-03-2009
felicitari pentru inspiratie si pentru premiu.
Multumim si echipei TTT pentru frumoasele cadouri ce ni le daruiesc cu atata drag.

Replica: Rodicuto, by Racovita Adriana (3988 mesaje), la 12-03-2009
felicitari pentru premiu! Abia astept sa il lucrezi si sa faci un serial cu el.

Replica: Felicitari Rodicutz! by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 12-03-2009
Imi place foarte mult numele pe care l-ai ales. Sper sa il vad in serial. Poate chiar o provocare cu Maria? Cred ca ar fi foarte interesant.

Replica: Felicitari, Rodica! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 13-03-2009
Inspirata alegere! Suna tare bine la aceasta imagine.

Replica: Peisajul este superb. by Popescu Elena (142 mesaje), la 16-03-2009
Este foarte frumos modelul, la fel de frumos ca si Foisorul iubirii. Parca le si vad frumos inramate, asezate una langa alta.

Felicitari, TTT!

Replica: Este superb. by Popescu Elena (142 mesaje), la 28-04-2009
Tocmai mi-a ajuns coletul cu acest model.
Abia astept sa ma apuc de el, dar o sa mai aiba ceva de asteptat in mica mea ladita de zestre pentru ca am inceput Eden si Magie si o sa dureze ceva pana le termin. Tot ce pot sa va spun este ca are niste culori foarte frumoase si cred ca este foarte interesant de cusut.
Pupici.

Replica: Cred by Milos Cosmina Elena (586 mesaje), la 28-04-2009
ca este un model greu de cusut (ca mai toate peisajele, dupa parerea mea), dar merita efortul, pentru ca este un model superb.
Felicitari pentru el.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Foisorul iubirii in... oglinda
MesajScris: 17 Feb 2014, 22:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Si uite asa, am aflat si eu, de unde vine numele de MMACI (Iris Cristiana & Alice Maria)
Frumoase povesti aflam, de stim unde sa le cautam.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Foisorul iubirii in... oglinda
MesajScris: 18 Feb 2014, 08:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3390
Locatie: bihor
Nume forum:1
Elza, si eu ma intrebam oare ce o insemna si de unde vine MMACI. Uite ca acum am aflat si eu.
Monica, te rog sa ii transmiti lui MMACI toate aprecierile mele pentru crearea modelului Capela din rai.


_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania