Acum este 24 Iun 2026, 19:04

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 2378 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 238  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 05 Ian 2011, 14:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1
Eli, mutumesc de urare. Foarte frumoasa, nu o stiam.
O zi frumoasa si tie.

_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 06 Ian 2011, 09:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite!
Astazi este sarbatoare, avem mai mult timp liber, asa ca va invit sa savuram impreuna micul dejun:



Sau poate doriti doar o cafeluta:



sau un ceai:



Sa aveti o zi buna.
Va pup si va imbratisez cu drag pe toate.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Ultima oara modificat de Ghiortu Gabriela pe 06 Ian 2011, 09:14, modificat 1 data in total.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 06 Ian 2011, 09:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata si de la Iasi!

Afara este senin, dar destul de frigut, asa ca vin si eu la o cafeluta.

Pupici si odihna placuta in aceste doua zile,

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 06 Ian 2011, 10:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5573
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Buna dimineata si de la Pascani!
Este un gerut, brrrrr.
Abriela, multumesc de cafeluta si mic dejun.
Va pup si sa aveti o zi cum va doriti.
Lin, ai dreptate este practic cireasa de pe tort.

_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 06 Ian 2011, 10:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 20:44
Mesaje: 938
Locatie: Deva
Nume forum:1
Abriela, este foarte gustoasa cafeluta. Multumesc.
Sa aveti o zi frumoasa!

_________________
Gargarita Gratia-Fanteziilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 06 Ian 2011, 10:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Buna dimineata, gargarite harnicute.
Si la noi este frig si ceata (de la artificiile de ieri seara, cred). Aseara aici s-a ars vrajitoarea, ca simbol al anului trecut care se lasa in urma si a noului an care incepe. Se spune ca "vrajitoarea inchide toate sarbatorile". Copii se pregatesc cu ciorapeii la ferestre si asteapta sa vada ce le aduce: pentru cei care au fost cuminti, vine cu dulciuri, pentru cei care nu au fost cuminti, aduce carbune, care ar fi un anumit tip de dulciuri din zahar, de culoare neagra. Este o traditie care seamana cu Mos Nicolaie al nostru.
Pentru a arde vrajitoarea, se face un foc mare in fiecare oras si se serveste vin fiert si pinza (in zona mea) care este un dulce specific acestei sarbatori.
Povestea v-am spus-o, asa ca va urez o zi frumoasa.

Pupici,

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 06 Ian 2011, 11:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Buna dimineata, dragele mele. Am intarziat la cafeluta pentru ca a trebuit sa pregatesc masa. Va invit sa gustati din muschiulet de porc la cuptor si din foietaj cu mere si caramel. Daca as putea v-as arata imagini. Dar nu pot sa incarc imaginea pe telefon.
Va pup si va doresc o zi frumoasa.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 06 Ian 2011, 11:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9136
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Buna dimineata!
Ma primiti si pe mine?


_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 06 Ian 2011, 11:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Feb 2006, 15:02
Mesaje: 2017
Locatie: TARGOVISTE
Nume forum:1
Abriela, multumesc pentru cafeluta. O servesc si eu alaturi de voi.
Dalina, iau si o portocala, avem nevoie de vitamina C.
Ralu, multumesc pentru povestioara, interesanta.
Lenuta, eu vreau cu zahar. Tare haioasa imaginea.
Sa aveti o zi buna.

_________________
Gargarita-Parfum-de-Trandafiri


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 2378 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 238  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania