Membru din: 20 Mai 2009, 07:46 Mesaje: 448 Nume forum:1
|
Sa visam un pic la diamanteby Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 04-07-2008  Replica: Un by Maria Nistor (5039 mesaje), la 04-07-2008 diamant. Replica: Ema, by Ileana Miroiu (818 mesaje), la 04-07-2008 este o splendoare bijuteria ta. Cata arta si cata munca ca sa iasa o astfel de minune. Replica: Da, Ileana, ai dreptate. by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 04-07-2008 Este o munca titanica. Mi se pare deosebit si acest model de Mouse batut in diamante. Totusi, ma intreb cind o sa apara un computer batut in diamante. Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 04-07-2008 Replica: Perle by Maria Nistor (5039 mesaje), la 04-07-2008 Replica: Oare nu o exista un astfel by Ileana Miroiu (818 mesaje), la 04-07-2008 de computer, Ema? Replica: Diamant by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 04-07-2008
Replica: Cred ca by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 04-07-2008 nu, Ileana, dar de-abia astept sa apara, sa mor de ciuda ca nu-mi pot pot permite. Replica: Sa visam un pic la diamante by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 05-07-2008 Replica: Oare nu mi s-ar potrivi? by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 06-07-2008 Replica: Da, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 06-07-2008 da iti trebuie garda de corp. Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 06-07-2008 Replica: Ratusca de by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 06-07-2008 diamant. Replica: Ema, ratusca ta, by Doruletz Mic (1032 mesaje), la 06-07-2008 poarta la gat diamante, dar nu asta m-a amuzat ci, ochii ei albastri, genele rimelate si punctele negre de pe pene. Pretuiesc diamantele, precum si munca ce sta in spatele unei bijuterii din aceasta piatra pretioasa, dar prefer zirconiu. Asta nu ma impiedica sa vad ce ai mai postat aici. Replica: Diamante by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 07-07-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 07-07-2008 Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 08-07-2008 Replica: Diamanteby Maria Nistor (5039 mesaje), la 08-07-2008
Replica: Sa visam un pic la diamante by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 08-07-2008 Replica: Am by Bica Nistor (1427 mesaje), la 08-07-2008 de mult in computer imaginea acestui inel din platina si diamante. L-am pastrat ca poate intr-o zi il vede jumatatea mea... Maria sunt superbe bijuteriile tale, combinatie diamant-rubin. Replica: Si al tau, Bica, by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 09-07-2008 este de o noblete aparte. Adaug la colectie safire si diamante, tot pe platina. Replica: Dar, by Baloiu Victoria (58 mesaje), la 10-07-2008 genul acesta de inel? Replica: Absolut superb, by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 10-07-2008 Victoria! Pe mine m-a amuzat imaginea acestui caine. Pare atit de deosebit imbracat cu diamante si sorbind din sticla de sampanie! Replica: Ce haios! by Flori M (373 mesaje), la 10-07-2008 Replica: Diamante si rubine by Anisoara Nichita (236 mesaje), la 12-07-2008 Replica: Scuze, by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 13-07-2008 am gresit imaginea. Replica: Telefon cu diamante by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 13-07-2008 Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 13-07-2008 Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 14-07-2008 Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 14-07-2008 Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 14-07-2008 Replica: Ea nu viseaza, le are! by Maria Nistor (5039 mesaje), la 14-07-2008 Replica: Dar un sutien... by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 19-07-2008 Replica: Despre diamante by Petroi Ana-Maria (1261 mesaje), la 20-07-2008 Primele diamante au ajuns in Europa in secolul VI - V i.e.n. Muzeul de Istorie Naturala din Londra detine o sculptura greaca din bronz, cu diamante brute din acea epoca. Mai tarziu, diamantul a fost mentionat de Pliniu cel Batran (23-79 i.e.n.). Pana in secoulu la VIII-lea, majoritatea diamantelor, inclusiv cele faimoase, proveneau din India. Ulterior, pe la 1714, au fost descoperite diamante in Brazilia, iar apoi in Africa de Sud. Diamantele sunt inconjurate de numeroase legende, care le atribuie puteri miraculoase. Considerate intotdeauna simbol al bogatiei, se regasesc in majoritatea bijuteriilor de coroana, in marile tezaure si in colectiile muzeelor. Au efecte tamaduitoare pentru bolile aparatului urinar si in tratarea afectiunilor stomacului, intestinelor, epilepsiei, sindromului Meniere. Descarcati piatra in apa rece, apoi reincarcati-o pentru scurt timp la soare. Apara nativii din Leu, Balanta, Rac, Berbec. Culoare Diamant incolor, cenusiu, albastru, roz, verde, galben, portocaliu, lila, brun pana la negru si foarte rar, rosu. Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 20-07-2008  Replica: Smerald, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008
Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008 Replica: Coral by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008 Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008 Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008 Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008 Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008 Replica: Ultimul by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 21-07-2008
diamant este absolut superb. Replica: Sa visam un pic la diamante by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 21-07-2008 Replica: Sa visam un pic. by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 22-07-2008 Replica: Sau un telefon cu diamante. by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 22-07-2008 Replica: Sau by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 22-07-2008 Replica: Sau by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 22-07-2008 Replica: Diamante by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 23-07-2008 Replica: Diamante, by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 23-07-2008 Replica: Ema, by Silvia Har (697 mesaje), la 23-07-2008 iarta-mi ignoranta, dar ce reprezinta imaginea postata mai sus? Replica: Nu stiu sigur, by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 24-07-2008 dar cred ca este o coroana batuta in diamante Replica: Pare, by Silvia Har (697 mesaje), la 24-07-2008 mai curand, un box cu care se bat baietii in cartier. Replica: Diamante. by Maria Nistor (5039 mesaje), la 24-07-2008
Foarte frumoase telefoanele. Replica: Daca by Silvia Har (697 mesaje), la 24-07-2008 ti-l fura, cum i l-a furat fetitei Emiliei, iti plangi de mila. Replica: Asa o verigheta by Oana Stancu (356 mesaje), la 12-08-2008 mi-as fi dorit la cununie. Replica: Care Oana? by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 12-08-2008 Despre ce verigheta esye vorba? Replica: Scuze, by Oana Stancu (356 mesaje), la 12-08-2008 p postez acum. Replica: Cui by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 12-08-2008
nu i-ar place Oana? Este superba. Replica: Sa visam un pic la diamante by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 12-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008 Adriana, verighetele le-ai ales? Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008  Replica: Sa visam un pic la diamante, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 12-08-2008  Replica: Sa visam un pic la diamante!, by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 12-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 27-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 27-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 27-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 27-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Oana Stancu (356 mesaje), la 28-08-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 10-09-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 10-09-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 10-09-2008 Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 17-09-2008 Replica: Oare nu sunt visele noastre niste diamante by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 18-09-2008 si nu ne simtim mai bogati cand se implinesc? Replica: Sigur by Silvia Har (697 mesaje), la 18-09-2008 nu esti poeta, Letitia? Ai un vis anume ce ce tocmai ti s-a implinit, de ai avut impulsul acesta de a scrie asa frumos, aici? Replica: Sigur, Silvia, by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 18-09-2008 dar nu diamant ci o perla pretioasa (se potriveste mai bine) este visul meu (goblenistic) de vara implinit: dragalasa sirena. Si il aseman perlei pentru ca nu este singurul si... astept sa completez siragul. Referitor la prima intrebare, sunt doar o Gargarita Blue. Replica: Letitia, by Ilinca Moruzeanu (107 mesaje), la 18-09-2008 la cat mai multe perle, ca siragul sa fie pe masura asteptarilor tale. Replica: Perle cat mai multe by Maria Nistor (5039 mesaje), la 18-09-2008 Replica: Ilinca, Maria, pe masura ce siragul meu de perle by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 19-09-2008 se completeaza, se umplu si lazile voastre de zestre sau ma insel? O, si daca-ti stii...
_________________ Ema - Gargarita Trandafir
|
|