Acum este 22 Iun 2026, 18:42

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sa visam un pic la diamante
MesajScris: 13 Noi 2009, 13:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Mai 2009, 07:46
Mesaje: 448
Nume forum:1
Sa visam un pic la diamanteby Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 04-07-2008




Replica: Un by Maria Nistor (5039 mesaje), la 04-07-2008

diamant.



Replica: Ema, by Ileana Miroiu (818 mesaje), la 04-07-2008

este o splendoare bijuteria ta. Cata arta si cata munca ca sa iasa o astfel de minune.

Replica: Da, Ileana, ai dreptate. by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 04-07-2008
Este o munca titanica. Mi se pare deosebit si acest model de Mouse batut in diamante. Totusi, ma intreb cind o sa apara un computer batut in diamante.



Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 04-07-2008



Replica: Perle by Maria Nistor (5039 mesaje), la 04-07-2008



Replica: Oare nu o exista un astfel by Ileana Miroiu (818 mesaje), la 04-07-2008
de computer, Ema?

Replica: Diamant by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 04-07-2008




Replica: Cred ca by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 04-07-2008
nu, Ileana, dar de-abia astept sa apara, sa mor de ciuda ca nu-mi pot pot permite.



Replica: Sa visam un pic la diamante by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 05-07-2008



Replica: Oare nu mi s-ar potrivi? by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 06-07-2008



Replica: Da, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 06-07-2008
da iti trebuie garda de corp.



Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 06-07-2008



Replica: Ratusca de by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 06-07-2008
diamant.



Replica: Ema, ratusca ta, by Doruletz Mic (1032 mesaje), la 06-07-2008
poarta la gat diamante, dar nu asta m-a amuzat ci, ochii ei albastri, genele rimelate si punctele negre de pe pene.
Pretuiesc diamantele, precum si munca ce sta in spatele unei bijuterii din aceasta piatra pretioasa, dar prefer zirconiu. Asta nu ma impiedica sa vad ce ai mai postat aici.



Replica: Diamante by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 07-07-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 07-07-2008



Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 08-07-2008



Replica: Diamanteby Maria Nistor (5039 mesaje), la 08-07-2008




Replica: Sa visam un pic la diamante by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 08-07-2008



Replica: Am by Bica Nistor (1427 mesaje), la 08-07-2008
de mult in computer imaginea acestui inel din platina si diamante. L-am pastrat ca poate intr-o zi il vede jumatatea mea...

Maria sunt superbe bijuteriile tale, combinatie diamant-rubin.



Replica: Si al tau, Bica, by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 09-07-2008
este de o noblete aparte.
Adaug la colectie safire si diamante, tot pe platina.



Replica: Dar, by Baloiu Victoria (58 mesaje), la 10-07-2008
genul acesta de inel?



Replica: Absolut superb, by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 10-07-2008
Victoria! Pe mine m-a amuzat imaginea acestui caine. Pare atit de deosebit imbracat cu diamante si sorbind din sticla de sampanie!



Replica: Ce haios! by Flori M (373 mesaje), la 10-07-2008

Replica: Diamante si rubine by Anisoara Nichita (236 mesaje), la 12-07-2008



Replica: Scuze, by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 13-07-2008
am gresit imaginea.



Replica: Telefon cu diamante by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 13-07-2008



Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 13-07-2008



Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 14-07-2008



Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 14-07-2008



Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 14-07-2008



Replica: Ea nu viseaza, le are! by Maria Nistor (5039 mesaje), la 14-07-2008



Replica: Dar un sutien... by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 19-07-2008



Replica: Despre diamante by Petroi Ana-Maria (1261 mesaje), la 20-07-2008

Primele diamante au ajuns in Europa in secolul VI - V i.e.n.
Muzeul de Istorie Naturala din Londra detine o sculptura greaca din bronz, cu diamante brute din acea epoca. Mai tarziu, diamantul a fost mentionat de Pliniu cel Batran (23-79 i.e.n.). Pana in secoulu la VIII-lea, majoritatea diamantelor, inclusiv cele faimoase, proveneau din India. Ulterior, pe la 1714, au fost descoperite diamante in Brazilia, iar apoi in Africa de Sud. Diamantele sunt inconjurate de numeroase legende, care le atribuie puteri miraculoase. Considerate intotdeauna simbol al bogatiei, se regasesc in majoritatea bijuteriilor de coroana, in marile tezaure si in colectiile muzeelor. Au efecte tamaduitoare pentru bolile aparatului urinar si in tratarea afectiunilor stomacului, intestinelor, epilepsiei, sindromului Meniere. Descarcati piatra in apa rece, apoi reincarcati-o pentru scurt timp la soare. Apara nativii din Leu, Balanta, Rac, Berbec.
Culoare Diamant
incolor, cenusiu, albastru, roz, verde, galben, portocaliu, lila, brun pana la negru si foarte rar, rosu.



Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 20-07-2008



Replica: Smerald, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008



Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008



Replica: Coral by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008



Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008



Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008



Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008



Replica: Diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-07-2008



Replica: Ultimul by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 21-07-2008

diamant este absolut superb.



Replica: Sa visam un pic la diamante by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 21-07-2008



Replica: Sa visam un pic. by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 22-07-2008



Replica: Sau un telefon cu diamante. by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 22-07-2008



Replica: Sau by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 22-07-2008



Replica: Sau by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 22-07-2008



Replica: Diamante by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 23-07-2008

Replica: Diamante, by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 23-07-2008



Replica: Ema, by Silvia Har (697 mesaje), la 23-07-2008
iarta-mi ignoranta, dar ce reprezinta imaginea postata mai sus?

Replica: Nu stiu sigur, by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 24-07-2008
dar cred ca este o coroana batuta in diamante

Replica: Pare, by Silvia Har (697 mesaje), la 24-07-2008
mai curand, un box cu care se bat baietii in cartier.

Replica: Diamante. by Maria Nistor (5039 mesaje), la 24-07-2008

Foarte frumoase telefoanele.



Replica: Daca by Silvia Har (697 mesaje), la 24-07-2008
ti-l fura, cum i l-a furat fetitei Emiliei, iti plangi de mila.

Replica: Asa o verigheta by Oana Stancu (356 mesaje), la 12-08-2008
mi-as fi dorit la cununie.

Replica: Care Oana? by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 12-08-2008
Despre ce verigheta esye vorba?

Replica: Scuze, by Oana Stancu (356 mesaje), la 12-08-2008
p postez acum.



Replica: Cui by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 12-08-2008

nu i-ar place Oana? Este superba.

Replica: Sa visam un pic la diamante by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008
Adriana, verighetele le-ai ales?



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008




Replica: Sa visam un pic la diamante, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008




Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 12-08-2008




Replica: Sa visam un pic la diamante!, by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 12-08-2008




Replica: Sa visam un pic la diamante by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 27-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 27-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 27-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 27-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Oana Stancu (356 mesaje), la 28-08-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 10-09-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 10-09-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 10-09-2008



Replica: Sa visam un pic la diamante by Maria Nistor (5039 mesaje), la 17-09-2008



Replica: Oare nu sunt visele noastre niste diamante by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 18-09-2008
si nu ne simtim mai bogati cand se implinesc?

Replica: Sigur by Silvia Har (697 mesaje), la 18-09-2008
nu esti poeta, Letitia?
Ai un vis anume ce ce tocmai ti s-a implinit, de ai avut impulsul acesta de a scrie asa frumos, aici?

Replica: Sigur, Silvia, by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 18-09-2008
dar nu diamant ci o perla pretioasa (se potriveste mai bine) este visul meu (goblenistic) de vara implinit: dragalasa sirena. Si il aseman perlei pentru ca nu este singurul si... astept sa completez siragul.
Referitor la prima intrebare, sunt doar o Gargarita Blue.

Replica: Letitia, by Ilinca Moruzeanu (107 mesaje), la 18-09-2008
la cat mai multe perle, ca siragul sa fie pe masura asteptarilor tale.

Replica: Perle cat mai multe by Maria Nistor (5039 mesaje), la 18-09-2008



Replica: Ilinca, Maria, pe masura ce siragul meu de perle by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 19-09-2008

se completeaza, se umplu si lazile voastre de zestre sau ma insel?
O, si daca-ti stii...

_________________
Ema - Gargarita Trandafir


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania