Acum este 24 Iun 2026, 16:33

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 2378 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 238  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 15 Ian 2011, 13:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2009, 08:13
Mesaje: 1606
Nume forum:1
Bine ai revenit, Lori.
Eu am program administrativ astazi.
Mult spor si o zi frumoasa va doresc.
La mine este asa frumos afara ca nu-mi vine sa fac nimic altceva decat plimbari in aer liber.
Pupici.

_________________
Gargarita-Potir-plin-de-Daruri


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 15 Ian 2011, 15:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Astazi sunt intarziata la cafeluta, de fapt sunt deja la a doua.
Am dus Candoare la inramat, va dura cam doua saptamani pana cand va fi gata.

Lori, banuiesc ca problema ta nu depinde foarte mult de tine, ci este chiar structura blocului care este facuta in acest fel.
Eu iti pot doar recomanda un dezumidificator in casa (sunt sigura ca se gasesc si la noi) care stiu ca aici face minuni. Sau, in alternativa, foloseste sare speciala care trage umezeala din incaperi. O solutie trebuie sa gasiti, pentru ca mucegaiul este periculos pentru sanatate.

Va doresc o sambata cu spor la treaba caci sunt sigura ca majoritatea robotiti prin casa.

Pupici,

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 15 Ian 2011, 16:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Vin si eu la un ceai de ora 4.
Sonia, ma bucur ca operatia a decurs bine. Eu te astept in gradina cu un buchet mare de flori albe, sa iti dea incredere.



Lori, am avut si eu o problema cu mucegaiul anul trecut. Am dat cu Savo (solutie antimucegai) si a avut un efect nemaipomenit, efectiv l-a mancat si nu a mai reaparut. Incearca!

Cu un gand bun,

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 15 Ian 2011, 16:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2009, 06:10
Mesaje: 618
Locatie: Brăila
Nume forum:1
Ralu, o sa incerc si ce mi-ai propus tu. Nu stiu daca structura blocului este problema. Pana acum 2 ani nu am avut nicio problema cu mucegaiul. Stiu ca este daunator sanatatii, din cauza asta vreau sa scap cat mai repede de el. Am tot citit pe forumuri si se pare ca cea mai buna solutie este renovatul, adica daramat pana la tencuiala si reconstruit.
Onuta, am incercat Savo si cred ca este pe post de deodorant pentru mucegaiul meu care nu vrea sa cedeze nicicum.

_________________
Lori - Gargarita-Lie-Ciocarlie-Voiosie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 15 Ian 2011, 19:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1
Sonia, ma bucur mult sa stiu ca ai trecut cu bine.
Te astept cu mult drag, in gradina gargaritelor.


_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 15 Ian 2011, 21:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Aug 2005, 22:09
Mesaje: 1244
Nume forum:1
Sonia, ma bucur ca ajungi maine acasa.
Sa te aiba in grija Bunul Dumnezeu.

Lori, noi am izolat peretele (pe care se afla dulapul)i care mucegaia si apoi nu am mai avut probleme.

_________________
Geta - Gargarita-Alinare

Să fugi de fapta rea creştine,
Ascult-al Domnului cuvânt
Şi făptuieşte numai bine
Din leagăn până la mormânt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 16 Ian 2011, 08:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Buna dimineata, dragele mele. Va astept la o cafeluta sau un ceai si la o discutie ca intre fete.
Va pup si va doresc o duminica frumoasa.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 16 Ian 2011, 09:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata si de la Iasi!

Astazi ne sfintim casa si este mare agitatie.

O duminica frumoasa in continuare,

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 16 Ian 2011, 09:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2009, 06:10
Mesaje: 618
Locatie: Brăila
Nume forum:1
Buna dimineata, gargarite harnicute!

Of! Problema este ca a mucegait si un colt de perete deja izolat cu rigips rezistent la umezeala. Astazi plec cu Irina de acasa, cu arme si bagaje si sa ramana sotul meu acasa ca sa curete pe unde si ce s-o putea.
Pana la urma cred ca ne vom muta de aici vara asta. Am incercat noi sa ne mutam la Braila inca de anul trecut, dar am renuntat. Sa vedem ce ne rezerva Doamne-Doamne.

Sonia, ma bucur ca esti bine si ca ajungi acasa. Nicaieri nu este mai bine ca acasa!

Oana, sa va fie de folos si sa aveti pace si sanatate!

_________________
Lori - Gargarita-Lie-Ciocarlie-Voiosie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2011
MesajScris: 16 Ian 2011, 14:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Aug 2005, 22:09
Mesaje: 1244
Nume forum:1
Adelina, o duminica frumoasa si la tine sa fie.
Oana, si eu fac sfintirea in fiecare an, inainte de Craciun. Vreau sa ma prinda Ziua nasterii lui Isus cu casa curatata de toate relele de peste ani.
Tu cred ca te sprijini pe Sfantul Ioan ce este patronul numelui tau. Sa fie liniste si sanatate in casa ta!
Iti pup minunile.
Lori, nu as vrea sa fiu in locul tau. Daca este casa ta, merita sa faci la vara un efort, dar daca nu, asa cum spui, - mai bine te muti.
Stiu de la o prietena ce are gemeni ca mucegaiul afecteaza sanatatea copiilor (apare astmul).
Eu va doresc o zi plina de odihna.

_________________
Geta - Gargarita-Alinare

Să fugi de fapta rea creştine,
Ascult-al Domnului cuvânt
Şi făptuieşte numai bine
Din leagăn până la mormânt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 2378 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 238  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania