Acum este 24 Iun 2026, 14:28

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Poveste in tara irisilor - goblen lucrat de Lori
MesajScris: 30 Ian 2011, 13:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4546
Locatie: Italia
Nume forum:1
Dragut Raluca scrie:
Lori, frumos foc si acest model. Daca as fi avut o fetita, sigur s-ar fi adaugat si acesta colectiei. Poate ca totusi il voi coase vreodata pentru nepotica sau pentru vecina mea.

Alia, sa stii ca nu este idee rea aplicarea lui pe o pernuta. Pentru saculetul de gradinita este un pic cam mare si nu s-ar vedea in toata frumusetea lui. Ba mai mult, la gradinita cer sa aiba numele brodat pe saculet.
Mie nu mi se pare ca Lori coase fondul, oricum daca o face este doar alegerea ei, pentru ca la acest tip de model, nu se coase (nu este nici ata pentru a il coase).

Pupici,
Cred ca ai dreptate Ralu. Scuze, Lori ca dau buzna in topicul tau pentru a-i raspunde Ralucai.
Aseara vedeam fond cusut, acum ca m-ai luminat, nu-l mai vad. Cat despre saculetul la gradinita, recunosc ca nu m-am uitat la dimensiunile modelului, dar cred c-ar merge si cu numele copilului tot cusut. Stii ceva? In urmatoarea comanda voi alege unul dintre aceste modele dragute. Voi gasi eu un loc unde sa-l aplic.
Pupici pe obrajori lui Dario.

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Poveste in tara irisilor - goblen lucrat de Lori
MesajScris: 30 Ian 2011, 20:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Aug 2007, 05:09
Mesaje: 1182
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Tare frumos se contureaza povestea, Lori.
Mult spor iti doresc pe mai departe.
Pupici.

_________________
Gărgăriţa-Floare-cu-Parfum-de-Stele


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Poveste in tara irisilor - goblen lucrat de Lori
MesajScris: 08 Feb 2011, 19:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2009, 06:10
Mesaje: 618
Locatie: Brăila
Nume forum:1
Multumesc pentru galerie, fetelor!
Dupa cum am spus si pe topicul de concurs, eu sunt la mama si nu am camera foto la mine, prin urmare am facut fotografii cu telefonul cat am putut de des, ca sa nu existe discutii. Va mai aduc si voua franturi din Povestea mea minunata care se apropie cu pasi repezi de sfarsit. Imi cer scuze pentru calitatea imaginilor.







Hi hi! Daca sunteti cumintele, o sa scot din telefon si celelalte fotografii. Va imbratisez cu drag si va multumesc ca sunteti alaturi de mine.

_________________
Lori - Gargarita-Lie-Ciocarlie-Voiosie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Poveste in tara irisilor - goblen lucrat de Lori
MesajScris: 08 Feb 2011, 22:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Aug 2007, 05:09
Mesaje: 1182
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Superb episod ne prezinti, Lori.
Mult spor pe mai departe iti doresc.
Pupici.

_________________
Gărgăriţa-Floare-cu-Parfum-de-Stele


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Poveste in tara irisilor - goblen lucrat de Lori
MesajScris: 08 Feb 2011, 22:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Lori, acusi este gata gargarita si va fi o frumusete. Asteptam cuminti si urmatoarele episoade.

Pupici,

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Poveste in tara irisilor - goblen lucrat de Lori
MesajScris: 16 Feb 2011, 19:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2009, 06:10
Mesaje: 618
Locatie: Brăila
Nume forum:1
Vin si eu cu alte imagini din Povestea mea: un fundulet de gargarita si cateva floricele pentru voi. Poate maine reusesc sa postez si finalul.






_________________
Lori - Gargarita-Lie-Ciocarlie-Voiosie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Poveste in tara irisilor - goblen lucrat de Lori
MesajScris: 16 Feb 2011, 19:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Apr 2008, 10:13
Mesaje: 2656
Locatie: Pitesti - Arges
Nume forum:1
Lori, imi place foarte mult mica ta gargarita.
Iti doresc mult spor.

_________________
AlinaM - Gargarita-Aripi-de-Copil


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Poveste in tara irisilor - goblen lucrat de Lori
MesajScris: 16 Feb 2011, 22:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Astept finalul povestii, chiar daca stiu ca imi va parea rau.

Pupici,

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Poveste in tara irisilor - goblen lucrat de Lori
MesajScris: 17 Feb 2011, 15:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Aug 2007, 05:09
Mesaje: 1182
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Si eu astept finaul povestii, Lori.
Mult spor iti doresc.
Pupici.

_________________
Gărgăriţa-Floare-cu-Parfum-de-Stele


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Poveste in tara irisilor - goblen lucrat de Lori
MesajScris: 20 Feb 2011, 11:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2009, 06:10
Mesaje: 618
Locatie: Brăila
Nume forum:1
A venit si vremea finalului, asa ca eu va spun: am incalecat pe-o sa si v-am spus Povestea mea.


_________________
Lori - Gargarita-Lie-Ciocarlie-Voiosie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania