|
Acum este 24 Iun 2026, 19:02
|
Vizualizare mesaje fara raspuns | Vizualizare subiecte active
| Autor |
Mesaj |
|
SOARE IULIANA
|
Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii iulie Scris: 01 Iul 2010, 18:00 |
|
Membru din: 05 Ian 2010, 12:27 Mesaje: 504 Locatie: Bucuresti Nume forum:1
|
|
Ralu, modelul nu este in cruciulita. Este doar pe panza Zweigart. Bineinteles ca voi numara fiecare punct si voi face socoteala pentru panza obisnuita.
_________________ Gargarita-Raza-Blanda-de-Lumina
|
|
| Sus |
|
 |
|
Ifrim Andreea Georgiana
|
Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii iulie Scris: 01 Iul 2010, 18:00 |
|
Membru din: 08 Feb 2010, 09:45 Mesaje: 3167 Locatie: Ischia - Italia Nume forum:1
|
|
Ceasul?
_________________ Deea - Gargarita-Speranta-din-Zori
|
|
| Sus |
|
 |
|
Olariu Ioana
|
Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii iulie Scris: 01 Iul 2010, 18:01 |
|
Membru din: 09 Ian 2009, 18:04 Mesaje: 7278 Locatie: Iasi Nume forum:1
|
|
Raspuns: esenta.
_________________ Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce
|
|
| Sus |
|
 |
|
Ifrim Andreea Georgiana
|
Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii iulie Scris: 01 Iul 2010, 18:02 |
|
Membru din: 08 Feb 2010, 09:45 Mesaje: 3167 Locatie: Ischia - Italia Nume forum:1
|
|
Delikatul? Antigelul?
Cam grea ghicitoare, Ralu. Ne pui mintea la contributie. Pupici
_________________ Deea - Gargarita-Speranta-din-Zori
Ultima oara modificat de Ifrim Andreea Georgiana pe 01 Iul 2010, 18:05, modificat 1 data in total.
|
|
| Sus |
|
 |
|
Ponea Aurelia Georgiana
|
Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii iulie Scris: 01 Iul 2010, 18:05 |
|
Membru din: 03 Ian 2010, 11:31 Mesaje: 1272 Locatie: Bucuresti Nume forum:1
|
|
As dori sa ma inscriu si eu la acest concurs, numai ca am o nelamurire. In regulament este specificat la un moment dat, ca pentru adaugarea unui goblen la colectie se primesc, in functie de marime, nu anumit numar de puncte. Imediat dupa scrie: "Se vor puncta doar goblenele incepute dupa data de 1 iunie 2010 si adaugate la colectie in luna iulie." Intrebarea mea este urmatoarea: daca ma inscriu in concurs cu Crini regali, in conditiile in care acesta este inceput inainte de 1 iunie 2010, inseamna ca daca il voi termina pana la sfarsitul lunii, nu mi se vor da punctele atribuite pentru un goblen finalizat? Din regulament eu inteleg ca nu este nicio problema sa ma inscriu cu Crini regali, in afara faptului ca nu voi primi acele puncte pentru adaugarea la colectie, dar as vrea sa fiu sigura.
_________________ Gargarita-Petale-in-Buchetul-Vietii
|
|
| Sus |
|
 |
|
Ifrim Andreea Georgiana
|
Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii iulie Scris: 01 Iul 2010, 18:09 |
|
Membru din: 08 Feb 2010, 09:45 Mesaje: 3167 Locatie: Ischia - Italia Nume forum:1
|
|
Statuia Ganditorul de la Hamangia?
_________________ Deea - Gargarita-Speranta-din-Zori
|
|
| Sus |
|
 |
|
Dragut Raluca
|
Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii iulie Scris: 01 Iul 2010, 18:13 |
|
Membru din: 01 Dec 2004, 22:53 Mesaje: 13488 Locatie: Italia Nume forum:1
|
|
Gargarite dragi, imi pare rau ca este asa de grea ghicitoarea, dar, sincer, m-am distrat un pic cu raspunsurile. Sa nu va suparati pe mine. Am sa va dau un indiciu: este rosu.
Georgia, ai inteles perfect regulamentul. Poti participa cu Crini regali, doar ca daca il termini in cursul lunii, nu vei primi puncte pentru adaugarea la colectie.
Pupici
_________________ Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina Gargarita anului 2010-2011 Gargarita anului 2011-2012
|
|
| Sus |
|
 |
|
Cioroi Damiela
|
Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii iulie Scris: 01 Iul 2010, 18:14 |
|
Membru din: 21 Mai 2009, 08:47 Mesaje: 1603 Locatie: Brasov Nume forum:1
|
|
Vinul?
_________________ Damiela - Gargarita-Zana-Margaretelor
|
|
| Sus |
|
 |
|
Ponea Aurelia Georgiana
|
Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii iulie Scris: 01 Iul 2010, 18:15 |
|
Membru din: 03 Ian 2010, 11:31 Mesaje: 1272 Locatie: Bucuresti Nume forum:1
|
|
Multumesc, Ralu. Cand ajung acasa voi face fotografii si le voi posta, precizand si cele necesare.
_________________ Gargarita-Petale-in-Buchetul-Vietii
|
|
| Sus |
|
 |
|
Cioroi Damiela
|
Subiectul mesajului: Re: Concursul lunii iulie Scris: 01 Iul 2010, 18:17 |
|
Membru din: 21 Mai 2009, 08:47 Mesaje: 1603 Locatie: Brasov Nume forum:1
|
|
Sangele?
_________________ Damiela - Gargarita-Zana-Margaretelor
|
|
| Sus |
|
 |
|
Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
|